Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. Mama lui Daniel Onoriu, reacție după ce fiul ei a fost arestat! Pilotul de raliuri s-a autodenunțat poliției: ”E nedrept să stea acolo”

EXCLUSIV. Mama lui Daniel Onoriu, reacție după ce fiul ei a fost arestat! Pilotul de raliuri s-a autodenunțat poliției: ”E nedrept să stea acolo”

De Razvan Paltin.
Publicat pe 14.11.2022 la 12:22 Actualizat pe 14.11.2022 la 12:22

Daniel Onoriu se află în arestul poliției pentru 30 de zile, asta după ce în urmă cu doar două nopți acesta a încălcat ordinul de restricție și a mers la locuința soției sale de care nu mai avea dreptul să se apropie după un lung șir de amenințări. Acesta s-a autodenunțat și ulterior un echipaj a ajuns și l-au condus spre secție. Mama pilotului de raliuri face primele declarații după ce fiul său a fost închis!

Mama lui Daniel Onoriu vorbește despre starea lui din arest

Spynews.ro

În următoarele 30 de zile, Daniel Onoriu va sta după gratii, asta după ce pilotului de raliuri s-a autodenunțat poliției în momentul în care a mers la domiciliul încă soției sale, deși nu avea voie, ca urmare a ordinului de restricție emis pe numele său.

Mama lui Daniel Onoriu face primele declarații după ce pilotul a fost arestat

Mama lui Daniel Onoriu a stat de vorbă cu reporterii Spynews.ro, iar aceasta ne-a transmis, în exclusivitate, cum s-au desfășurat lucrurile și cum a ajuns ca pilotul să fie acum după gratii în celulă.

Femeia susține că fiul ei o iubește pe Isabela și vrea să o aibă lângă el, cu toate că Isabela a anunțat că nu mai există nicio cale de împăcare. Daniel Onoriu nu a putut să respecte ordinul de restricție, a mers la casa ei, după care tot el a anunțat poliția.

”El a mers în seara respectivă la ea, eu eram cu avocata lui în mașină și el s-a dus cu altcineva în mașină. L-am urmărit să vedem ce face, unde merge, că nu îmi venea să cred că merge spre Isabela, cum el ne-a spus. El a mers la Isabela, a sunat la poliție ca să se autodenunțe că el e acolo jos, că el nu poate să trăiască fără ea și a venit poliția și după l-au luat. Nu l-au luat cu cătușe. El e un om slăbit, el e jumătate ca și Daniel, la numărul de kilograme”, a spus mama lui Daniel Onoriu, pentru Spynews.ro.

Jeni Onoriu, mama lui Daniel Onoriu, ne-a mai spus că ulterior fiul său a ajuns la secția de poliție, iar ulterior a fost arestat. Aceasta l-a și vizitat în urmă cu doar o zi, atunci când i-a mai dus la arest cele necesare pentru următoarele 30 de zile.

”El a fost ulterior dus la poliție, s-au luat declarații, s-au făcut investigații. El este bine acum, am stat ieri de vorbă față-n față. Am dreptul la vizită. I-am dus ce trebuie, lenjerie, pilotă, în afară de mâncare, schimburi”, a mai zis femeia.

Miercuri urmează să se facă recurs în ceea ce privește situația lui Daniel Onoriu, iar mama sa speră ca acesta să poată fi eliberat din închisoare și să primească arest la domiciliu. Femeia susține că fiul ei nu are cum să stea în arest în stare în care e și speră ca el și Isabela vor ajunge la pace, chiar dacă nu vor fi mai un cuplu.

”Urmează ca miercuri să se facă recurs, atunci se va decide dacă va mai fi arestat sau poate îi va da arest la domiciliu, asta va decide instanța. Eu consider ca mamă că nu are puterea necesară de-ai face rău cuiva, el vrea doar să se împace cu Isabela și nu înțelege de unde au pornit toate discuțiile astea între ei și au ajuns atât de departe”, a mai zis ea.

Vrea să o contacteze pe Isabela Onoriu

Mai mult de atât, mama lui Daniel Onoriu ne-a spus că încearcă să ia legătura și cu Isabela și să ajungă la un numitor comun astfel încât încă soția pilotului de raliuri să-și retragă plângerea și Daniel Onoriu să scape de închisoare.

”Nu a încercat să vorbească cu noi, dar sper să facem procedurile astea legale că sa pot vorbi cu ea. Vreau să o chem la mediere, chiar dacă nu se împacă, măcară să-și retragă plângerea, să găsim o cale de a scăpa Daniel. E nedrept să stea Daniel acolo, el nu e om de a stat închis sau de a face rău”, a mai zis Jeni Onoriu.

Deși Isabela Onoriu a spus că îi e teamă de Daniel Onoriu că ar putea să-i facă rău, mama lui susține că blocul în care locuiește Isabela e chiar în apropierea casei lor, dar și a rudelor, astfel că nu ar avea motive să-i fie teamă.

”Dacă ei i-ar fi fost frică... La capătul străzii unde locuim noi stă ea, vis a vis stă fata lui care are 23 de ani. Într-una dintre străduțe stă băiatul lui, după e blocul vărului lui Daniel. Cum ai frică de noi când tu stai lângă noi, e o provocare asta mai bine zis”, a mai spus ea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. Mama lui Daniel Onoriu, reacție după ce fiul ei a fost arestat! Pilotul de raliuri s-a autodenunțat poliției: ”E nedrept să stea acolo”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Paparazzi
BREAKING NEWS! Jador a fost oprit in trafic de poliție! Cântărețul a ieșit pozitiv la test! Ar fi consumat heroină | VIDEO
  • Jador a fost testat pozitiv la drugtest în trafic
  • Imagini incredibile surprinse de paparazzii Spynews.ro
Actualitate
Ce reguli să respecți dacă mergi în Japonia. Ce nu trebuie să faci într-un restaurant
  • Ce reguli să respecți dacă mergi în Japonia
  • Ce nu trebuie să faci într-un restaurant
Horoscop
Două zodii cunoscute ca fiind cele mai familiste! Lângă ele trebuie să îți contruiești viitorul
  • Două zodii iubesc din suflet și se dedică persoanelor din viața lor
  • Alături de cine să îți formezi o familie
Showbiz intern
Unde își sărbătorește Bibi ziua de naștere. Cântăreața a plecat într-o locație deosebită alături de Antonio Pican / FOTO
  • Unde își sărbătorește Bibi ziua de naștere
  • Cântăreața a plecat într-o locație deosebită alături de Antonio Pican
Showbiz intern
Cum arată casa de lux a lui Tzancă Uraganu! Manelistul a construit un palat opulent pentru familia lui | FOTO
  • Cum arată casa în care locuiește Tzancă Uraganu
  • Manelistul și-a construit palatul pe un teren de locuri de parcare
Showbiz intern
Dana Roba i-a făcut o declarație de dragoste iubitului american! Cât de îndrăgostiți sunt cei doi: ”Cel mai frumos contrast” | FOTO
  • Dana Roba trăiește o nouă poveste de dragoste
  • Cum s-a afișat alături de iubitul american
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cele mai bune prietene, moarte pe iarbă, ţinându-se de mână, după un accident cumplit. "Cadou" de majorat le va fi piatra funerară după tragedia din Irlanda
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are un salariu de 33.000 de euro pe lună a ajuns să vândă tot şi să se împrumute!
Romania TV
Vestea momentului în showbiz! S-au DESPĂRȚIT! El a făcut anunțul: Decizia nu este rezultatul unui conflict, ci e o înțelegere matură
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
„Poarta spre Iad”. Cum trăiesc oamenii în cel mai nemilos loc de pe Terra, unde temperaturile ajung și la 62 de grade Celsius
recomandare pe antena3.ro
Anchetatorii sub acoperire din Olanda s-au dat drept cumpărători ca să afle dacă tezaurul dacic a fost topit sau nu. Ce au aflat
recomandare pe antena3.ro
O cantitate uriașă de „aur alb vulcanic” a fost descoperită. Depozitul de litiu valorează aproximativ 1,5 trilioane de dolari
recomandare pe playtech.ro
Ce să presari la rădăcina merilor în mai pentru fructe mari şi zemoase. Livada ta va exploda în toamnă
recomandare pe playtech.ro
Horoscop rune 12–18 mai 2025. Două zodii primesc avertismente dure de la Mihai Voropchievici
recomandare pe redactia.ro
Ce ocupație are soția lui Ionel Ganea și cum a început povestea de dragoste dintre ei. Cei doi trec prin momente cumplite
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
3 zodii dure care tânjesc în secret după dragoste
recomandare pe a1.ro
Cum arată sora lui Valeriu Ilisie din "Iubire cu Parfum de Lavandă". Cei doi frați postează des imagini împreună