Live acum Spynews TV (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. Primele declarații ale Claudiei Pătrășcanu după ce instanța i-a dat dreptate în scandalul cu Bianca Drăgușanu. Ce spune cântăreața despre decizia pronunțată astăzi

EXCLUSIV. Primele declarații ale Claudiei Pătrășcanu după ce instanța i-a dat dreptate în scandalul cu Bianca Drăgușanu. Ce spune cântăreața despre decizia pronunțată astăzi

De Razvan Paltin.
Publicat pe 23.03.2023 la 13:53 Actualizat pe 23.03.2023 la 14:06

Claudia Pătrășcanu face primele declarații, în exclusivitate pentru Spynews.ro, după ce instanța i-a dat dreptate în procesul de ieri pe care l-a avut cu Bianca Drăgușanu, la Judecătoria Constanța. Ce spune cântăreața despre victoria împotriva celei care a dat-o în judecată.

În urma procesului pe care l-a avut ieri cu Bianca Drăgușanu la Judecătoria Constanța, proces deschis chiar de blondină împotriva cântăreței, Claudia Pătrășcanu a ieșit învingătoare, asta pentru că instanța i-a respins cererea de chemare în judecată, cerere făcută de Bianca Drăgușanu.

Mai mult de atât, blondina va trebui să plătească suma de 2500 de lei, sumă ce reprezintă onorariul de avocat, după cum se arată în decizia publicată pe Portalul Instanțelor de Judecată.

”Respinge, ca neîntemeiată, cererea de chemare în judecată. Obligă reclamanta la plata în favoarea pârâtei a cheltuielilor de judecată în cuantum de 2.500 lei, reprezentând onorariul de avocat. Cu drept de apel in termen de 5 zile de la pronunţare. Apelul se depune la Judecătoria Constanta, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluției la dispoziția părților prin mijlocirea grefei instanței, astăzi, 23.03.2023”, se arată pe Portalul Instanțelor de Judecată.

Primele declarații ale Claudiei Pătrășcanu după ce instanța i-a dat dreptate în scandalul cu Bianca Drăgușanu

Reporterii Spynews.ro au contactat-o pe Claudia Pătrășcanu, la scurt timp după pronunțarea deciziei, iar artista ne-a oferit o declarație, în exclusivitate. Aceasta a precizat că era normal să-i fie respinsă cererea Biancăi Drăgușanu.

”Era și normal să i se respingă cererea. Nu eu i-am șifonat imaginea, singură a făcut-o”, a spus Claudia Pătrășcanu, în exclusivitate pentru Spynews.ro.

Astăzi, la Tribunalul Constanța a avut nou un nou termen, de data aceasta în procesul penal, în ceea ce privește scandalul dintre Bianca Drăgușanu și Claudia Pătrășcanu, dar la acest termen s-au prezentat avocații celor două femei implicate în proces.

Ce a afirmat ieri Claudia Pătrășcanu, înainte de a intra în sala de judecată

Ieri, înainte de a intra în sala de judecată, Claudia Pătrășcanu a făcut mai multe declarații pentru Antena Stars unde a precizat că Bianca Drăgușanu i-a deschis acest proces doar pentru că ar vrea să obțină bani de pe urma ei.

Mai mult de atât, a dat de înțeles că blondina ar fi fost pusă de către altcineva să înainteze acest proces doar pentru a-i face acesteia rău și pentru a nu o lăsa în pace.

”Tot ne place asumarea. Nu vreau să mă repet. Care e problema, că noi suntem într-un post, postul mare al Paștelui. Vă imaginați, noi creștinii suntem într-un post, acest proces s-a deschis în post al Paștelui. Încă un proces s-a mai deschis într-un post. Nu are legătură și spune multe. Nu vreau să spun mai nimic, să fiu bună, să fiu pașnică. De ce se pune presiune pe mine. De doi ani de zile, tot mi se adresează multe, am dreptul la replică. Dumneavoastră mă știți pe mine, din 1998, de când m-am lansat eu în cariera mea în muzică și mă gândeam că sunt 21-22 de ani și cunosc. Cunosc oameni din presă sau televiziune, am avut relații firești, nimeni nu m-a arătat cu degetul, nimeni nu a vorbit urât cu nimeni”, a spus Claudia Pătrășcanu, în exclusivitate, la Antena Stars.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. Primele declarații ale Claudiei Pătrășcanu după ce instanța i-a dat dreptate în scandalul cu Bianca Drăgușanu. Ce spune cântăreața despre decizia pronunțată astăzi
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Un microbuz cu 16 persoane s-a răsturnat din cauza zăpezii, în Giurgiu! Ar fi avut anvelope de vară
  • Un microbuz cu 16 persoane s-a răsturnat în Giurgiu
  • În ce stare sunt pasagerii
Showbiz intern
Ana Morodan și-a asumat public relația cu iubitul tinerel! S-a afișat în ipostaze pasionale alături de el
  • Cum arată brunețelul care i-a furat inima Anei Morodan
  • Vedeta și-a oficializat relația
Showbiz intern
Oana Roman își sărbătorește fiica! Ce mesaj emoționant i-a transmis Isabelei de ziua ei de naștere
  • Oana Roman i-a pregătit o surpriză fiicei sale, Isabela
  • Unde sărbătoresc cele două această zi specială
Stiri interne
Incendiu la Spitalul Fundeni din București! Un generator electric a luat foc
  • Intervenție contra cronometru la Spitalul Fundeni din Capitală
  • Un generator electric a luat foc
Emisiuni TV
Faimoșii au deschis săptămâna cu o victorie, iar înaintea jocului pentru Imunitate au un gând clar: ”să facem săptămâna roșie”. Diseară, o nouă confruntare la Survivor!
  • Faimoșii au deschis săptămâna cu o victorie
  • Diseară, o nouă confruntare la Survivor
Stiri interne
Anca, fetița operată de apendicită în Constanța, a murit. A stat o lună în moarte cerebrală într-un spital din București
  • O fetiță de 6 ani a murit pe patul de spital din București după o operație de apendicită
  • Cazurile de deces cresc alarmant
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple