EXCLUSIV | Primele declarații ale lui Bee, după ce a fost externată! Totul despre coșmarul pe care l-a trăit în spital
Publicat pe 09.01.2026 la 22:14 Actualizat pe 09.01.2026 la 22:14
Avem primele declarații exclusive ale tiktokeriței din Constanța, după ce a fost externată! Bee a făcut mărturisiri cutremurătoare despre situația de coșmar pe care a trăit-o la spitalul de la malul mării. Iată ce ne-a povestit tânăra!
- Bee, mărturisiri exclusive despre situația cu care s-a confruntat
- Tiktokerița a fost externată
Cazul tiktokeriței din Constanța a făcut înconjurul Internetului! Imaginile devastatoare ale tinerei, de pe patul de spital, au șocat întreaga țară, dar mai ales pe cei care o urmăreau pe rețelele de socializare.
Influencerița este cunoscută de ceva vreme în mediul online, iar reușita ei nu i se datorează nimănui, subliniază aceasta. Bee a vorbit cu noi despre ororile la care a trebuit să asiste, dar și despre modul în care funcționează lucrurile în spitalul de stat din Constanța.
EXCLUSIV | Primele declarații ale lui Bee, după ce a fost externată! Totul despre coșmarul pe care l-a trăit în spital
Bee se bucură de succes, iar acest lucru a putut fi observat mai ales în ultimele zile, când incidentul în care a fost implicată a devenit subiect pe ordinea de zi. Aceasta a povestit cum a ajuns la spital cu dureri infernale de cap și cum medicii și asistentele nu s-au ocupat de ea.
Afirmațiile pe care le-a făcut sunt de-a dreptul năucitoare, care ar lăsa cu gura căscată pe oricine. Una dintre cele mai halucinante informații pe care influencerița le-a oferit este legată de faptul că și-a luat rămas bun de la familie, deoarece s-a temut că nu se va mai întoarce acasă, sănătoasă.
Acum Bee se află în Constanța, însă traumele, pe care susține că le-a trăit la spitalul din orașul natal, nu pot fi șterse cu buretele.
„Am avut simptomele 4 zile. A doua noapte am fost la centrul de permanență în Năvodari la 2 noaptea. Mi-au dat recomandare către neurolog. Am programare la neurolog pentru data de 05.01, ora 15.50. În noaptea din data de 04.01 m-am simțit foarte rău. Mi-am luat adio de la toți membrii familiei. M-a luat salvarea și m-a lăsat la urgențe în spital. Timp de o oră și jumătate nu m-a băgat nimeni în seamă și nici nu mă băgau dacă nu interveneau rudele care au ajuns la spital. S-a sunat de la început de 4 ori la 112 și s-a solicitat transfer la București pentru că eram ignorată. La urgențe a fost cel mai rău și acolo este cea mai greșită situație din tot spitalul, de la medici până la asistente. Era plin de cazuri sociale care îmi luau apa și mâncarea din pungă. Nu se respecta ordinea, puneau mereu alte persoane în față pentru fiecare verificare și fiecare analiză. Dacă nu interveneau aparținătorii cu insistențe, și acum eram la urgență. La urgență este cel mai rău, te simți înjosit și ignorat dacă nu ești cineva sau nu cunoști pe cineva. Singurele verificări în 16 ore au fost doar analize de sânge și un CT”, a declarat Bee, în exclusivitate, pentru Spynews.ro.
Bee: „Pilele au priotitate la urgență”
De asemenea, tânăra a povestit cum a decurs totul, în timp ce se afla în spital. Aceasta a așteptat ore întregi pentru verificări care nu ar fi trebuit să necesite atât timp. În plus, aceasta a subliniat faptul că, în Unitatea de Primiri Urgențe, au prioritate persoanele influente.
„Am acceptat internarea pentru că nu mă simțeam bine, deși mi-au fost administrate 7 recipiente. Am fost internată într-o cameră mică, cu 5 paturi și o singură priză în toată camera. Acolo mai erau 4 persoane cu vârsta peste 80 de ani, cu probleme atât de mari încât purtau Pampers. Mi s-a spus că trebuie să stau internată și că RMN voi face abia pe data de 08.01. Le-am spus că vreau să fiu externată și să fiu dusă de familie la spital în București. Mi-au spus că vor să îmi mai facă și o angio-CT cu substanță de contrast, ca să își respecte protocoalele și să nu aibă probleme dacă plec la București. Mi-au administrat substanță de contrast deși am glanda tiroidă. Nu m-am putut externa, deoarece am așteptat foarte mult după rezultatul angiografiei. Eram disperată și am decis să cer ajutor oamenilor de pe TikTok. După ce mi-au văzut live-ul și că se mediatizează și se mobilizează oamenii, mi-au spus că sunt programată dimineață, pe 08.01, să fac RMN. Când au ajuns toți și am cerut externarea, mi-au spus că li s-a blocat sistemul și că durează externarea. Medicii specialiști și rezidenți sunt buni, dar puțini și depășiți de volumul de muncă. Dacă era un pacient în alertă, era ignorat un etaj întreg. La spital se respectă protocoalele, dar te aștepți să dureze 2 zile o verificare de 5 minute. Pilele au prioritate la urgențe”, a adăugat tiktokerița.
Influencerița din Constanța, despre clipele de chin: „Am trăit o traumă. Mă bucur că am reușit să ies de acolo”
În plus, Bee, pe numele său real, Ioana Mutu, a precizat că a fost internată pe secția de neurologie, alături de persoane care aveau gripă. Mai mult decât atât, aceasta a povestit terifiată cum o femeie urla că moare și nimeni nu a făcut, cel mai probabil, nimic.
„M-au băgat pe secție la neurologie cu cei care aveau gripă. Un doctor a venit la mine, l-am rugat să mă ajute și mi-a spus să nu îmi mișc capul și că va veni cineva dimineață să mă vadă. Am trăit o traumă. O femeie a ieșit pe hol, lângă camera mea, și striga că moare, să o ducă la terapie intensivă. Probabil a murit, nu știu. Am apelat la TikTok pentru că eu îmi luasem deja rămas bun de la familie la ce simptome aveam la cap. Legat de TikTok, singură m-am ridicat de la început. Mă bucur că am reușit să ies de acolo”, a mai punctat influencerița.
Bee a mulțumit tuturor celor care i-au trimis gânduri bune, au sprijinit-o și au fost interesați să îi afle povestea, cu adevărat.