Live acum Spynews TV Live
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. Raluca Pastramă, primele declarații după ce a divorțat oficial de Ibrahim, tatăl fiicei sale! Ce a decis instanța în procesul de custodie: ”Rugăciunile mi-au fost ascultate”

EXCLUSIV. Raluca Pastramă, primele declarații după ce a divorțat oficial de Ibrahim, tatăl fiicei sale! Ce a decis instanța în procesul de custodie: ”Rugăciunile mi-au fost ascultate”

De Razvan Paltin.
Publicat pe 03.12.2024 la 13:38 Actualizat pe 03.12.2024 la 13:47

Raluca Pastramă și Ibrahim Hanifi, tatăl fiicei sale, au divorțat ieri oficial! Cei doi au încheiat căsnicia de doi ani pe care au avut-o și instanța a decis și ce se va întâmpla cu fetița lor. În exclusivitate pentru Spynews.ro, Raluca Pastramă face declarații despre victoria din instanță.

Raluca Pastramă, fosta soție a lui Pepe, a avut ieri parte de una dintre cele mai frumoase zile, după cum ne-a spus chiar el. Bruneta a divorțat oficial de cel de-al doilea soț, bărbatul cu care mai are o fetiță și cu care s-a judecat prin tribunale în ultimele luni.

După ce amândoi s-au luptat în privința custodiei minorei, acum divorțul dintre ea și Ibrahim Hanifi s-a pronunțat, iar în ceea ce o privește pe fetița pe care o au împreună, instanța a decis ca aceasta să locuiască la mama sa, cu un program de vizite bine stabilit pentru tată, însă custodia va fi una comună.

Primele declarații ale Ralucăi Pastramă după ce a divorțat oficial de Ibrahim, tatăl fetiței. Minora va avea domiciliul la ea

Raluca Pastramă a oferit, în exclusivitate pentru Spynews.ro, primele declarații după decizia judecătorilor. Ea spune că e foarte fericită și că îi mulțumește lui Dumnezeu pentru că i-a ascultat rugăciunile. Bruneta ne-a mărturisit că vrea ca fiica ei să aibă o legătură frumoasă cu tatăl ei și că nu va rupe relația dintre ei, însă și-a dorit ca în acte să fie stabilit un program.

”Sunt fericită că s-a terminat totul cu bine. Îi mulțumesc lui Dumnezeu, rugăciunile mi-au fost ascultate. E tot ce mi-am dorit în legătură cu Maryam. Divorțul s-a pronunțat și el și cam atât, o să fie foarte bine de ambele părți. Dorința mea cea mai mare fost ca programul să rămână așa, la două săptămâni să aibă și el un weekend, are permisiune să vorbească și la telefon, cu siguranță o să aibă legături cu copilul, nu voi lăsa lucrurile așa, mi-am dorit să fie așa în acte”, a spus Raluca Pastramă pentru Spynews.ro.

Ibrahim va avea posibilitatea să o ia pe cea mică la el acasă în primul weekend și al treilea din lună, în prima jumătate a tuturor vacanţelor din anii impari şi în a doua jumătate a tuturor vacanţelor din anii pari; pe 24 ianuarie, 1 mai, 1 iunie, prima şi a doua zi de Rusalii, 30 noiembrie, 1 decembrie din anii pari; de ziua de naştere a minorei din anii pari.

Raluca Pastramă ne-a mai spus că a fost de-a dreptul șocată când a primit vestea că instanța a luat o decizie și că lucrurile așa vor rămâne. Ea ne-a declarat că nu se aștepta că situația să se încheie atât de rapid și spune că a fost cea mai fericită atunci când avocatul a sunat-o să o anunțe.

”Nu mă așteptam ca ieri să rămână în pronunțare, credeam ca va mai dura procesul, nu știam că va dura atât de puțin, știam că acest gen de procese durează mult. Când doamna judecător a zis că rămânem în pronunțare am avut un șoc. Nu mă așteptam, îmi era cumva teamă de acest final, aveam o frică. În câteva ore am aflat și decizia finală, avocatul mi-a dat vestea, am fost foarte fericită”, a mai spus fosta soție a lui Pepe.

Divorțul s-a încheiat rapid! Nu au avut lucruri de împărțit

În ceea ce privește divorțul, Raluca Pastramă spune că acesta s-a încheiat foarte rapid, pe cale amiabilă, fără culpă, deoarece nu au avut nimic de împărțit. Ea ne-a declarat că singurul lucru pentru care s-au luptat a fost fetița lor, iar fiecare a venit în instanță cu ce a putut pentru a putea să o câștige.

”Am divorțat ambiabil, de comun acord, fără culpă, nu avem nimic de împărțit. Am avut un fel de înțelegere de separație de bunuri. Nu avea rost să ne acuzăm unul pe celălalt. La noi a fost discuția doar de copil. Fiecare a venit în instanță cu ce a putut pentru a câștiga copilul”, a mai zis Raluca Pastramă.

Fosta soție a lui Pepe mai declară că acum poate răsufla ușurată, deoarece ultimele luni au fost un coșmar pentru ea și a fost nevoită să treacă prin cele mai grele momente din viața ei.

”Am fost atât de stresată, lunile acestea au fost un coșmar, am fost urmărită, am trecut prin câte și mai câte, s-au pus lucruri urâte la dosar, declarații mincinoase, a fost un război foarte puternic și parcă nu-mi vine să cred că totul s-a finalizat cu bine. Sunt extraordinar de fericită”, ne-a mai spus bruneta.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. Raluca Pastramă, primele declarații după ce a divorțat oficial de Ibrahim, tatăl fiicei sale! Ce a decis instanța în procesul de custodie: ”Rugăciunile mi-au fost ascultate”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Ionuț Galani, declarații rare despre problemele din căsnicie! Soția lui a pierdut trei sarcini: ”O perioadă foarte grea”
  • Ionuț Galani a făcut declarații despre dramele care l-au marcat
  • Artistul a trecut prin momente foarte grele
Emisiuni TV
Cine a părăsit Power Couple. Concurenții au avut de ales între Dilinca și Mădălin Șerban și Luiza și Cătălin Zmărăndescu
  • Echipa care a părăsit Power Couple
  • Decizia s-a luat cu greu
Emisiuni TV
Fostul iubit al Ioanei Popescu, acuzat că vrea să vândă poze din telefonul ei! Mihai a reacționat
  • Fostul iubit al Ioanei Popescu a fost acuzat că ar vrea să facă bani de pe urma morții sale
  • Mihai Lungu a răspuns controverselor
Emisiuni TV
Cătălin Zmărăndescu a făcut urât în "Labirintul simțurilor", de la Power Couple. Imagini savuroase cu kickboxerul
  • Cătălin Zmărăndescu a tras o sperietură de proporții
  • Kickboxerul a zbierat cât l-au ținut plămânii, la Power Couple
Emisiuni TV
Logodnica lui Oase a plâns neîncetat, la Power Couple! Ce i s-a întâmplat Mariei: "Am lucrat, cu terapie..."
  • Partenera lui Oase a izbucnit în plâns
  • Maria a tras o sperietură de proporții
Stiri interne
Împușcături lângă București! Un polițist a fost rănit în timpul unei acțiuni de amploare
  • S-au tras focuri de armă în București
  • Mai mulți traficanți de droguri au fost capturați
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Gerul dă bătăi de cap şoferilor. Cum îţi poţi distruge maşina doar plecând de pe loc
recomandare pe as.ro
El e românul care a făcut o avere pe bursă! A câştigat şi de peste 85 de ori suma investită. Câţi bani are acum
Romania TV
Nicușor Dan i-a concediat AZI. Undă de șoc la nivel înalt! Sunt schimbări MAJORE
Romania TV
Medic de 33 de ani, găsit mort în cabinet. Alin s-a sinucis după ce a ajuns la spital. Era căsătorit și avea un băiețel. Soția sa este tot medic. BOALA de care suferea!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ora din zi la care ar trebui să tragi jaluzelele sau draperiile pentru a economisi la încălzire. Diferenţa poate fi şi de două grade Celsius
recomandare pe playtech.ro
Când dai prioritate de dreaptă într-o intersecţie fără indicatoare: regulile din 2026
recomandare pe redactia.ro
Greșeala care te lasă fără moștenire, chiar dacă ești copilul legal. Mulți români află prea târziu
recomandare pe redactia.ro
Doliu în SRI. A murit un fost șef din Serviciul Român de Informații. Va fi înmormântat cu onoruri militare
recomandare pe Ciao.ro
Horoscop 2026 cu Marian Golea. Patru zodii renasc și își schimbă destinul. Previziuni complete pentru toate semnele zodiacale
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă cu adevărat un zbor low-cost. Taxele suplimentare pot dubla prețul biletului
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe Jurnalul.ro
Eclipsa solară din februarie 2026 rescrie destinul: patru luni de naștere, profund afectate
recomandare pe a1.ro
Gabriela Oțil, ședință foto în ipostaze provocatoare, fără lenjerie intimă. Detaliul văzut de fani la ținuta soției lui Dani Oțil