Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. Singura româncă care a cântat cu Snoop Dogg a lăsat muzica pentru bucătărie. Povestea de viață a concurentei de la Chefi la cuțite: “Ba mă trădau unii...”

EXCLUSIV. Singura româncă care a cântat cu Snoop Dogg a lăsat muzica pentru bucătărie. Povestea de viață a concurentei de la Chefi la cuțite: “Ba mă trădau unii...”

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 27.10.2022 la 23:40 Actualizat pe 27.10.2022 la 23:40

Ea este singura româncă care a avut ocazia să cânte cu Snoop Dogg, însă a preferat să se retragă în... bucătărie! Concurenta de la Chefi la cuțite are o poveste de viață impresionantă, iar Spynews.ro, cel mai tare site de știri mondene din țară, a reușit să afle toate răspunsurile la întrebările pe care telespectatorii le au în ceea ce o privește pe Brigitta Gheorghe. Iată ce ne-a povestit frumoasa blondină!

A atras privirile încă de când a intrat pentru prima dată pe platourile de filmare de la Chefi la cuțite, căci, ce-i drept, frumusețea ei nu poate fi trecută cu vederea atât de ușor. Și dacă vă întrebați cum a ajuns o artistă să facă ravagii în bucătărie, Brigitta Gheorghe a povestit totul.

Brigitta Gheorghe a lăsat muzica pentru bucătărie

A luat decizia de a se înscrie la Chefi la cuțite pentru că i-a plăcut foarte mult formatul emisiunii, dar și cei trei jurați, Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea sunt sursă de inspirație pentru ea, așa că a dorit să îi cunoască.

Tot ce și-a dorit a fost să își descopere nivelul de cunoștințe la care este din punct de vedere culinar, iar acum a ajuns să fie una dintre cele mai îndrăgite concurente de către public. Tot din acest motiv, lumea a dorit să știe cine este Brigitta Gheorghe cu adevărat, dar și cum a ajuns să concureze la show-ul de la Antena 1.

Românii sunt în continuare fascinați de colaborarea ei cu celebrul Snoop Dogg, ea fiind singura româncă ce a avut ocazia să cânte cu el.

”În urma unei preselecții, am fost aleasă să cânt pe melodia “Play me like a violin”. Inițial, s-a speculat că va fi un featuring cu Ludacris, dar pe parcurs a ajuns strofa lui Snoop Dogg pe această piesă. Pentru mine este o mândrie să fiu singurul artist român care a colaborat cu Snoop Dogg. Din păcate, nu am comunicat direct cu el, însă, pentru mine,faptul că ne-a ascultat piesa deja înseamnă mai mult decât un vis împlinit”, a povestit Brigitta Gheorghe.

Cu ce se ocupă în prezent Brigitta Gheorghe

Deși toată lumea este uimită de frumusețea ei și a colaborat cu branduri mari, blondinei i-a luat foarte mult timp să se accepte așa cum este. Odată cu trecerea timpului și a maturizării, și-a acceptat trăsăturile și a ajuns chiar să le iubească.

Pe de altă parte, Brigitta Gheorghe este de părere că unele persoane asociază imaginea unei femei frumoase cu o femeie ușuratică și prostuță.

”Am avut parte de unele percepții de acest fel și în domeniul muzical. Dar asta este o altă poveste, un alt capitol. Dacă nu am fost apreciată pentru muzica pe care o cântam, am tras concluzia că nu era “momentul meu” în acel domeniu. Am preferat să iau o pauză. Acum doar scriu muzică și versuri. Și e superbă creația”, a adăugat Brigitta Gheorghe.

În prezent, deși a avut un succes răsunător în muzică, Brigitta Gheorghe este bucătar șef, după ce muzica ușoară a devenit ”grea” pentru ea.

De ce a renunțat blondina la muzică

Deși a depus o mulțime de efort pentru a-și realiza visul în ceea ce privește muzica, a fost dezamăgită, așa că și-a găsit liniștea în bucătărie.

”Ba nu mai răspundeau la telefon cei care trebuiau să termine piesele, ba nu intrau piesele la radio, ba mă trădau unii, ba altii, ba nu se urcau bine piesele pe Youtube, ba îmi dădeau ban, fără motiv, ba eram prea “grasă”, ba eram prea “slabă”, ba vorbeam prea cu accent ardelenesc, ba eram “prea unguroaică”, ba prea plictisitoare, ba eram prea “altcineva”, ba eram “prea eu”. Stop! Pauză. Nu merită nimeni asemenea tratament. Muzică e artă, trebuie să fie făcută cu drag, ca orice altceva. Am avut nevoie să iau o pauză. Bucătăria mi-a vorbit, m-a chemat și am auzit-o abia când am pus muzica pe “mute”, a explicat blondina.

Deocamdată, concurenta de la Chefi la cuțite visează să aibă o emisiune de gătit, unde să aibă invitați interesanți, cu care să gătească și cu care să poată împărtăși această pasiune pentru bucătărie.

Brigitta Marta Gheorghe este căsătorită și are doi copii, în vârstă de trei, respectiv patru ani.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. Singura româncă care a cântat cu Snoop Dogg a lăsat muzica pentru bucătărie. Povestea de viață a concurentei de la Chefi la cuțite: “Ba mă trădau unii...”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Cătălin Zmărăndescu și soția, declarații înainte de provocarea Power Couple. Ce frică are sportivul: „O bag pe ea la înaintare”
  • Cătălin Zmărăndescu și soția lui sunt împreună de 11 ani
  • Cei doi participă la Power Couple, sezonul 3
Showbiz intern
Alexandra Ungureanu este o vedetă fără pretenţii! Puţine persoane publice au fost surprinse aşa! Cum şi unde a fost filmată
  • Alexandra Ungureanu a lăsat mașina pentru plimbarea cu metroul
  • Imagini exclusive cu artista
  • Cum a fost surprinsă
Paparazzi
Imagini senzaţionale cu Guess Who! Alegerile simple sunt complicate pentru el. S-a luptat cu ea!
  • Cum a fost surprins Guess Who
  • Ce decizie grea a trebuit să ia
Showbiz intern
Exclusiv! Mama Alinei Eriko face primele declarații după ce a obținut ordin de restricție împotriva fiicei. "Am fost bătută"
  • Mama Alinei Eriko, primele declarații
  • A obținut ordin de restricție împotriva fiicei
  • Ce au stabilit magistrații
Showbiz intern
Lia Bugnar sare în ajutorul celebrei "Lili Jurcă"! Chemată la casting din concediu medical! Declarații și informații exclusive
  • Lia Bugnar sare în ajutorul celebrei "Lili Jurcă"
  • Avocatul actriței, declarații și informații exclusive
  • Cu ce problemă s-a confruntat, de curând, Mariana Dănescu
Paparazzi
Gabi Bădălău, aroganţe pe stadion! Cu bronzul de Dubai, dar nu cu Bianca Drăguşanu! Cine l-a însoţit! | PAPARAZZI
  • Aroganţe marca Bădălău pe stadion
  • Bronz de lux, dar Bianca Drăgușanu lipseşte de la brațul lui!
  • Cine l-a însoţit pe afacerist la meci
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Ciclonul Barbara mătură sud-estul României. Sfaturile autorităţilor: "Staţi în casă, închideţi ferestrele"
recomandare pe as.ro
Femeia celebră de 76 de ani care arată ca o adolescentă uimeşte din nou. Ce a mâncat în fiecare zi fără să se îngraşe deloc
Romania TV
De ce se întorc ACASĂ românii din Diaspora!
Romania TV
Trei zodii renasc din cenușa trecutului, la ora 10:10. Ies din labirintul provocărilor
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cât ține al doilea val al ciclonului. România, sub cod roșu de ploi torențiale și furtuni violente. Vești proaste de la ANM
recomandare pe playtech.ro
De ce nu mai pornește centrala termică și ce poți face înainte să chemi instalatorul. Cele mai comune erori
recomandare pe redactia.ro
Maine e mare sarbatoare!! Il cinstim pe sfantul care ne protejeaza de farmece si vraji. Multi romani ii poarta numele 👇 VEZI IN PRIMUL COMENTARIU 👇
recomandare pe redactia.ro
Ce poreclă avea Gigi Becali în tinerețe. Mulți nu știau că i se spunea așa: ”Nu se lua de el nici Miliția, nici Securitatea!”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV generată cu AI e noua senzație a Ligii Campionilor. Costă o avere imaginile cu ea
recomandare pe bzi.ro
Ce ar alege Irina Columbeanu între bani și iubire: „Sunt la fel de norocoasă precum mama mea!”
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Criza de la CFR Călători se adânceşte! Circulaţia trenurilor companiei de stat ar putea fi întreruptă începând cu data de 7 octombrie
recomandare pe dailybusiness.ro
România va produce drone defensive împreună cu Ucraina pentru apărarea Flancului Estic al NATO
recomandare pe Jurnalul.ro
Cele 5 zodii norocoase ale săptămânii 6–12 octombrie 2025: putere, iubire și transformare
recomandare pe a1.ro
Cine este Liviu Bora. S-a alăturat distribuției Iubire cu parfum de lavandă