Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » EXCLUSIV. “Vreau să duc povestea asta mai departe”. Cătălin Cazacu s-a decis! Ce pas important va face în cariera sa

EXCLUSIV. “Vreau să duc povestea asta mai departe”. Cătălin Cazacu s-a decis! Ce pas important va face în cariera sa

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 14.02.2023 la 16:21 Actualizat pe 14.02.2023 la 16:21

Se știe deja că îi plac sporturile extreme și că nu spune ”nu” atunci când vine vorba despre provocări, dar nu are de gând să se oprească aici. Cătălin Cazacu, căci despre el este vorba, are toate categoriile de permis auto, este și navigator, dar stați să vedeți ce urmează! Cu siguranță, nu vi l-ați imaginat pe Cătălin Cazacu așa! Iată de ce s-a întors în băncile școlii!

Ce pas important va face în cariera sa

Facebook

Ei bine, într-adevăr, de câteva luni bune, Cătălin Cazacu s-a întors în băncile școlii. Bineînțeles, este vorba despre un nou capitol din viața sa, de care, până acum, este cât se poate de entuziasmat. Iată despre ce este vorba!

Ce pas important va face în cariera sa

Nu mai este un secret faptul că îndrăgitul prezentator de la Antena Stars este un bărbat foarte curajos, deschis provocărilor, demonstrând de foarte multe ori cât este de priceput atunci când vine vorba despre motor, mașină sau navă.

Cu toate acestea, Cătălin Cazacu face tot posibilul pentru a-și depăși limitele. S-a întors la școală, însă nu este vorba despre orice fel de cursuri, ci despre o școală de piloți, la care s-a înscris în urmă cu câteva luni.

În exclusivitate pentru Spynews.ro, cel mai tare site de știri mondene din țară, prezentatorul TV a recunoscut că este o școală destul de grea, dificilă, însă se descurcă de minune până acum și speră ca până toamna viitoare să obțină și licența de pilot.

”E foarte greu, pentru că sunt la început. Eu două zile pe săptămână le am ocupate, pentru că sunt continuu acolo. Deocamdată sunt la partea teoretică, care este foarte, foarte grea. Eu am terminat Facultatea de Automobile Rutiere și sunt inginer de meserie, pot spune că este de zece ori mai greu decât ce am făcut în facultate. Poate și prin prisma faptului că de mai mulți ani nu am mai învățat. Sunt fascinat de ce învăț acolo, îmi place foarte tare. Abia aștept și, dacă lucrurile merg bine și mă țin la modul la care mă țin acum, eu sper ca undeva, în vară, spre sfârșitul verii, să am licența de pilot. De pilot privat, voi putea pilota doar avioane în scopuri private, nu comerciale”, a declarat, în exclusivitate, Cătălin Cazacu.

Cătălin Cazacu, așa cum nu l-am văzut niciodată

Pe de altă parte, Cătălin Cazacu a povestit că este inginer de meserie și că a urmat o facultate destul de grea, însă nu se compară cu școala de piloți pe care o face acum. Mai mult decât atât, prezentatorul TV a subliniat faptul că va putea pilota avioane doar în scopuri private.

Așadar, dacă se ține de treabă, Cătălin Cazacu își va plimba prietenii cu avionul, în câteva luni. Mai mult decât atât, Cătălin Cazacu se gândește deja la pasul următor, spunând că ”povestea” cu avionul este cât se poate de serioasă și că are de gând să se țină de treabă.

Îndrăgostit de tot ceea ce înseamnă sporturi extreme, Cătălin Cazacu este dovada vie că nimic nu este imposibil atunci când îți dorești cu adevărat.

”Am toate categoriile de carnet de conducere auto, am aproape toate categoriile de navigator, adică sunt și navigator, iar pasul normal, cel legat de avion, îmi doresc să duc, cât de cât, și povestea asta cu avionul mai departe, dar mai mult să văd, rachete, să vorbesc cu Elon Musk să mă ducă pe lună, nu mai am ce să mai fac”, a explicat prezentatorul TV.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
EXCLUSIV. “Vreau să duc povestea asta mai departe”. Cătălin Cazacu s-a decis! Ce pas important va face în cariera sa
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Bilanțul victimelor în urma exploziei într-un bloc de pe Calea Rahovei. Echipele de salvare continuă să caute printre dărâmături
  • Bilanțul victimelor în urma exploziei dintr-un bloc de pe Calea Rahovei
  • Două persoane au murit
Stiri interne
Explozie într-un bloc din Capitală! Imagini halucinante! Toate geamurile de la Liceul Bolintineanu, sparte de la deflagrație
  • Explozie într-un apartament din București
  • Primele imagini de la fața locului
Showbiz intern
Anca Lungu, motivul pentru care nu și-a mai vopsit părul de șase luni: „Am început să am fire albe de la 20 de ani”
  • Anca Lungu nu și-a mai vopsit părul de șase luni
  • De ce a luat această decizie
Emisiuni TV
Asia Express, 16 octombrie 2025. O echipă a fost eliminată. Cine a părăsit competiția: „Ne vor lipsi”
  • O echipă a fost eliminată, la Asia Express
  • Cine a părăsit competiția
Stiri interne
Vecinii femeii din București, găsită îngropată în pădure, declarații tulburătoare! Fiica adoptivă de 13 ani ar avea probleme cu drogurile
  • Ce au descoperit polițiștii despre femeia găsită îngropată într-o pădure de lângă București
  • Vecinii femeii din Sectorul 4 al Capitalei au făcut declarații
Emisiuni TV
Asia Express, 16 octombrie 2025. Noi tensiuni între Anda Adam și Joseph. Proba care i-a pus în dificultate
  • Noi tensiuni între Anda Adam și Joseph
  • Proba care le-a dat mari bătăi de cap
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
"A plecat să slujească în Ceruri". Preot român, tată a 4 copii, mort într-un accident de groază în Italia
recomandare pe as.ro
Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Românii, panicaţi de un alt cutremur! A avut loc în urmă cu puţin timp, este al treilea deja
recomandare pe playtech.ro
Care dintre cele trei vehicule trece primul prin intersecție? Întrebarea, o capcană pentru şoferi
recomandare pe redactia.ro
Alertă în Europa! Polonia ridică avioane de luptă! Aeroportul din Vilnius s-a închis
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. S-a stins un actor iubit de mulți români
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. La 24 de ani e iubita unui milionar de 73 de ani și e criticată pentru comportamentul ei
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Aroganță de milionar din partea Irinei Columbeanu! S-a afișat cu o geantă care costă cât o garsonieră! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
recomandare pe dailybusiness.ro
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
recomandare pe Jurnalul.ro
4 zodii se îndrăgostesc din nou în a doua jumătate a lunii octombrie 2025
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta