Florin Dumitrescu, revoltat de cazul de agresiune al chef-ului Adrian Pop! Juratul de la Chefi la cuțite cere dreptate / FOTO
Florin Dumitrescu este șocat de ceea ce s-a întâmplat cu celebrul chef din Cluj, Adrian Pop. Juratul de la Chefi la cuțite este complet de revoltat de cazul de agresiune agravă a bucătarului și cere să se facă dreptate.
- Florin Dumitrescu a postat un mesaj pe rețelele de socializare
- Adrian Pop se află acum în comă, după ce a fost bătut la o petrecere
Cazul tulburător al celebrului bucătar chef Adrian Pop, snopit în bătaie la o petrecere la care participa în localitatea Apahida, a îngrozit o țară întreagă. Acesta a fost agresat fizic de către unul dintre participanții evenimentului și a fost transportat în stare gravă la spital. Medicii sunt rezervați în privința celebrului chef și nu îi dau multe șanse de supraviețuire.
Florin Dumitrescu cere dreptate pentru Adrian Pop
Printre persoanele extrem de revoltate din România se regăsește și chef Florin Dumitrescu, uimit de incidentul tragic care s-a petrecut la Cluj. Juratul de la Chefi la cuțite a postat un mesaj pe rețelele de socializare în care cere dreptate, dar și ajutor din partea internauților pentru salvarea cunoscutului bucătar chef, aflat acum în comă pe patul de spital.
„Facem un apel către toți membrii ANBCT România, dar și către toată comunitatea culinară din România, să fie alături de familia colegului nostru în aceste momente extrem de dificile și vă invităm să donați orice sumă de bani. Vom face o solicitare oficială adresată organelor de cercetare penală cu privire la derularea cercetărilor. Comunitatea ANBCT se va asigura că ancheta demarată de către organele abilitate va fi tratată cu maximă prioritate și nu va fi mușamalizată. Vinovații vor fi trași la răspundere pentru faptele lor.”, este mesajul postat de Florin Dumitrescu pe pagina sa de Instagram.
Astfel Florin Dumitrescu trage un semnal de alarmă asupra cazului extrem de grav de agresiune a celebrului bucătar chef Adrian Pop. Juratul de la Chefi la cuțite este implicat cât se poate în ajutorul care este acordat familiei, dar și în modul în care se desfășoară ancheta. Chef-ul cere dreptate, la fel ca ceilalți colegi de breaslă, care susțin că nu vor renunța până când vinovații pentru fapta terifiantă nu vor fi trași la răspundere.
Adrian Pop este în comă la spital
Adrian Pop este imaginea unui cunoscut lanț de magazine din România și lucra la un popas celebru din județul Cluj, mai exact în localitatea Suatu. Acesta a fost agresat fizic în timpul unul eveniment, iar în urma rănilor foarte grave a fost transportat cu ambulanța la UPU Cluj, iar de acolo a ajuns la Spitalul de Neurochirurgie. Medicii susțin că în momentul în care au ajuns, bărbatul se afla deja în comă.
„Cercetarile sunt continuate in cadrul unui dosar penal intocmit pentru savarsirea infractiunii de vatamare corporala. In referire la desfasurarea evenimentului privat, imprejurare prin care s-ar fi incalcat interdictiile impuse in perioada starii de urgenta si la care ar fi participat doi politisti clujeni, precizam ca la data de 10 martie a.c., conducerea Inspectoratului a dispus efectuarea de verificari”, au declarat reprezentații IPJ Cluj.