Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Gabriela Cristea, impresii despre vacanța în America! Ce spune fosta prezentatoare TV despre mâncarea de peste ocean | FOTO

Gabriela Cristea, impresii despre vacanța în America! Ce spune fosta prezentatoare TV despre mâncarea de peste ocean | FOTO

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 30.08.2025 la 10:44 Actualizat pe 30.08.2025 la 10:44

Gabriela Cristea a povestit cu sinceritate cum a fost vacanța în Statele Unite și ce impresie i-a lăsat mâncarea de peste ocean. Fosta prezentatoare TV a remarcat că, în general, opțiunile culinare de acolo nu sunt cele mai sănătoase: burgeri, cartofi prăjiți, bacon și aripioare, toate prăjite.

Gabriela Cristea, impresii despre vacanța în America

instagram.com

Gabriela Cristea și soțul ei, Tavi Clonda, au plecat într-o vacanță de neuitat în America, alături de cele două fetițe ale lor. Cei patru au decis să profite din plin de ultimele zile din vacanța de vară și să exploreze împreună unele dintre cele mai cunoscute destinații de peste ocean.

Ce spune Gabriela Cristea despre mâncarea din America

Aflat în vacanță peste ocean, Gabriela Cristea a împărtășit cu fanii câteva impresii sincere despre mâncarea din America. Fosta prezentatoare TV spune că acolo, în general, opțiunile culinare nu sunt dintre cele mai sănătoase.

"La capitolul mâncare, situația nu e tocmai roz în America: burgeri, cartofi prăjiți, bacon prăjit, aripioare prăjite, pui prăjit și cam tot ce se mai poate prăji. Există și mâncare bună, dar costă cam de două ori mai mult decât în România.
Aici eram într-un restaurant italian, pe galeria de la Venetian Hotel, unde am mâncat chiar bine.
În vacanța asta ne-am dorit să ajungem și la unul dintre restaurantele lui Gordon Ramsay, dar n-am apucat să facem rezervare. Data viitoare îl trecem pe listă!", a fost mesajul transmis de Gabriela Cristea.

Fosta prezentatoare TV spune însă că a găsit și unele restaurante unde a mâncat bine, însă prețurile i s-au părut considerabil mai mari decât cele din România. Gabriela Cristea spune că i-a plăcut mâncarea pe care a servit-o la un restaurant italian din galeria celebrului Venetian Hotel.

De asemenea, fosta prezentatoare TV a mai spus că și-ar fi dorit să ajungă la unul dintre restaurantele celebrului Gordon Ramsay, însă nu a reușit să facă o rezervare la timp.

Gabriela Cristea, deranjată de hate-ul din online

Cu ceva vreme în urmă, Gabriela Cristea a mers cu fiica ei la laborator pentru a face prăjituri. Obișnuită să își țină fanii la curent cu lucrurile pe care le face, frumoasa prezentatoare TV a împărtășit cu urmăritorii săi și aceste momente, însă a primite comentarii negative, așa că a ripostat.

"Am pus o postare cu fiica mea, am fost astăzi la laborator să facem prăjituri împreună și au început.. Doamne, deci nu! Eu nu vă înțeleg. De la majoritatea am primit felicitări, dar sunteți câțiva, deci de noaptea minții. Găsiți nod în papură și unde nu este nod în papură găsiți voi. Împletiți cuvintele de așa manieră încât... Ferească Sfântul de așa ceva. (...) Mi-au scris o grămadă de deștepte că eu fac prăjituri de astăzi ca să le dau copiilor de la Victoria de la școală săptămâna viitoare, luni. Cum puteți să aveți așa o minte creață și să vă gândiți că aș putea să fac chestia asta? Nu de alta, dar i-aș da și copilului mei să mănânce. (...)", a spus Gabriela Cristea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Gabriela Cristea, impresii despre vacanța în America! Ce spune fosta prezentatoare TV despre mâncarea de peste ocean | FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Sora lui Gabi Bădălău a devenit mamă! Primele imagini cu bebelușul Sabinei
  • Gabi Bădălău este unchi
  • Sora lui, Sabina, a devenit mamă pentru prima dată
Emisiuni TV
Asia Express, 14 octombrie. Momente tensionate pentru Karmen și Olga Barcari. Concurentele s-au enervat la maximum
  • Ce s-a întâmplat cu Karmen și Olga Barcari, la Asia Express
  • Concurentele și-au ieșit din minți
Showbiz intern
Adriana Bahmuțeanu și George Restivan, cu poliția la ușă la 1 noaptea! Vedeta a izbucnit de nervi: ”Ne-au terorizat”
  • Adriana Bahmuțeanu și George Restivan au avut parte de o noapte de coșmar
  • Vedeta a făcut declarații explozive
Emisiuni TV
Cum ar încerca Alexandru Ciucu să îi facă probleme Alinei Sorescu! Artista, declarații la Spynews TV: ”Face presiuni”
  • Alina Sorescu a făcut noi declarații despre Alexandru Ciucu
  • Designerul ar fi trecut inclusiv la amenințări
Emisiuni TV
Asia Express, 14 octombrie 2025. Olga Barcari a izbucnit în plâns! Proba care a pus-o pe concurentă la pământ
  • De ce a izbucnit în plâns Olga Barcari
  • Concurenta de la Asia Express nu s-a mai putut abține
Showbiz intern
Tily Niculae, clipe dificile! Actrița se confruntă cu dureri mari: ”Este înțepenit”
  • Tily Niculae a făcut declarații despre durerile cu care se confruntă
  • De unde ar fi pornit, de fapt, stările ei
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Şoferul care a spulberat pe trecere o mamă cu copilul în căruţ, reţinut. "Am pus frână, nu s-a oprit maşina"
recomandare pe as.ro
Turcul care a dat o lovitură uriașă după victoria României cu Austria. Ce cadou a putut să primească din partea unui român
Romania TV
Vârsta de pensionare creşte la 67 de ani şi 3 luni din 2027
Romania TV
Motivul halucinant din cauza căruia Mădălina și soțul ei nu au acceptat cezariana. Voiau 6 copii, dar asta nu e tot. Medicii i-au avertizat!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Calcul pensie anticipată, în 2025. Condiții de acordare
recomandare pe playtech.ro
Singurul motiv pentru care ți se poate schimba locul în avion după ce ai făcut check-in-ul
recomandare pe redactia.ro
Alertă în Europa! Polonia ridică avioane de luptă! Aeroportul din Vilnius s-a închis
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea filmului. S-a stins un actor iubit de mulți români
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. La 24 de ani e iubita unui milionar de 73 de ani și e criticată pentru comportamentul ei
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Aroganță de milionar din partea Irinei Columbeanu! S-a afișat cu o geantă care costă cât o garsonieră! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Ucraina elimină limbile rusă și „moldovenească” de pe lista limbilor protejate. Româna își păstrează statutul oficial
recomandare pe dailybusiness.ro
Melania Trump și Putin comunică în legătură cu copiii afectați de război în Ucraina
recomandare pe Jurnalul.ro
Secretul oamenilor fericiți: 13 obiceiuri care le aduc echilibru și bucurie zilnic
recomandare pe a1.ro
Rochia transparentă nu a mai lăsat loc de interpretări. Cum a apărut Alexandra Stan la Bucharest Fashion Week