Live acum Viaţa fără filtru
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » George Burcea, mesaj acid în plin scandal cu Andreea Bălan: „Ce bine ar fi dacă ne-am vedea de treabă”

George Burcea, mesaj acid în plin scandal cu Andreea Bălan: „Ce bine ar fi dacă ne-am vedea de treabă”

Publicat pe 22.04.2020 la 10:55 Actualizat pe 22.04.2020 la 11:08

Scandalul dintre George Burcea și Andreea Bălan continuă! După ce Andreea Bălan a susținut că pe lângă faptul că acesta nu se implică suficient în creșterea fetițelor lor, o tratează cu lipsă de respect și o jignește, actorul a transmis pe rețelele de socializare un mesaj de-a dreptul acid.

George Burcea, mesaj acid în plin scandal cu Andreea Bălan: „Ce bine ar fi dacă ne-am vedea de treabă”

arhivă

Scandalul dintre George Burcea și Andreea Bălan continuă! După ce Andreea Bălan a susținut că pe lângă faptul că acesta nu se implică suficient în creșterea fetițelor lor, o tratează cu lipsă de respect și o jignește, actorul a transmis pe rețelele de socializare un mesaj de-a dreptul acid.

La scurt timp după ce artista a mărturisit că fostul ei partener, George Burcea, i-a adresat cuvinte urâte în mediul privat și în mediul online și că despărțirea dintre ei nu a avut loc pe o cale amiabilă, pe conturile de pe social media ale actorului a apărut un mesaj lung și... cu de toate.

„Ce bine ar fi dacă ne-am vedea de treabă”, așa a început George Burcea controversatul mesaj.

„Trăim într-o lume în care senzationalul, irefutabilul si exclusivul au întâietate, iar cultura, arta si mai ales omenia, sunt impinse usor, dar sigur, in mocirlă. O lume în care indiferent de ce decizie ei intr-un punct al vietii, cei din jur te vor critica. O lume în care daca esti persoană publică trebuie să primesti cu brațele deschise înjurături, critici și mai ales sfaturi de care nu ai nevoie”, a scris George Burcea, făcând referire la cum arată viața sa, de când el și Andreea Bălan s-au despărțit.

George Burcea a continuat spunând că „o lume în care respectul față de cel de lângă noi a disparut în aceeași mocirlă, iar respectul pentru artiști s-a transformat într-un tras continuu de șireturi, într-o defăimare din partea presei și într-o batjocoră din partea oamenilor care conduc cultura. O lume în care daca iesi să te aperi, esti umilit, iar dacă nu ieși, esti laș”, acuzând astfel mass-media de defăimare, în cazul vedetelor.

Fostul partener al Andreei Bălan a continuat apoi spunând că, această lume îți frânge aripile atunci când „începe să-ți crească penele”.

Nu în ultimul rând, George Burcea a atras atenția că „suntem nemulțumiți când ni se cere să ieșim în stradă pentru a ne apăra drepturile, dar ne simtim constrânsi și umiliți când ar trebui să stăm în casă pentru a ne proteja sănătatea”.

Apoi, actorul a adăugat o serie de comparații de tipul „strigăm “proștii”, dar noi avem doar 4 clase. (...) Strigăm “drogații”, dar noi luam medicamente pe sub mână. Strigãm “fricosii”, dar noua ne este teamã de un nou început”.

În articolul
George Burcea, mesaj acid în plin scandal cu Andreea Bălan: „Ce bine ar fi dacă ne-am vedea de treabă”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Cine este Narcis Bujor, ispita masculină de la Insula iubirii 2025. Cu ce se ocupă, la 32 de ani: „Sunt un om interesant”
  • Cine este Narcis Bujor, ispita masculină de la Insula iubirii 2025
  • Cum se descrie și cu se ocupă, la 32 de ani
Emisiuni TV
Vită în stil chinezesc după rețeta lui Chef Horia Manea. Ingredientul care nu trebuie să îți lipsească
  • Cum faci cea mai bună vită în stil chinezesc după rețeta lui Chef Horia Manea
  • Ingredientul care nu trebuie să îți lipsească
Stiri internationale
Incendii pe o celebră insulă din Grecia preferată de români! 16 sate au fost evacuate / FOTO
  • Incendii de vegetație pe o renumită insulă grecească
  • 16 sate, evacuate de urgență
Stiri interne
Mihai Leu, internat în stare critică! Fostul campion a fost adus cu elicopterul la un spital din Capitală
  • Mihai Leu, transportat de urgență la IC Fundeni cu elicopterul
  • Fostul campion este internat la ATI
Showbiz intern
Loredana Chivu, învingătoare în procesul cu fostul iubit! Instanța a luat decizia definitivă în cazul ei! Informații exclusive
  • Loredana Chivu, învingătoare în procesul cu fostul iubit 
  • Își poate recupera bunurile care i-au fost sechestrate
  • Decizia e definitivă
Emisiuni TV
Din Craiova pe Coasta de Azur: Povestea impresionantă a lui Ionuț Riza, românul care conduce 5 hoteluri și 82 de angajați: „La 32 de ani eram încă pe băncile școlii”
  • Ionuț Riza, originar din Craiova, exemplu de perseverență și determinare
  • Astăzi conduce nu mai puțin de cinci hoteluri și 10 apartamente turistice pe Coasta de Azur
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Momentul în care megaracheta Starship explodează în timpul unui test. SpaceX: "O anomalie majoră"
recomandare pe as.ro
Ilie Năstase divorțează! Ioana a depus actele la Judecătoria Constanța: “E vorba de agresivitatea verbală și fizică”
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
recomandare pe antena3.ro
Descoperire senzațională la Mediaș, în spatele unei uși secrete dintr-o biserică fortificată
recomandare pe antena3.ro
Mireasă ucisă în noaptea nunții de mai mulți bărbați mascați
recomandare pe antena3.ro
Japonia a descoperit "Sfântul Graal" al electrolizei: un metal ieftin care poate produce cu 1.000% mai mult hidrogen
recomandare pe playtech.ro
Ultimele informații despre starea lui Ion Iliescu. Ce spun medicii...
recomandare pe playtech.ro
Cine era Marius Cristian Coman, antrenorul secund de la CSM Oradea care a murit în accidentul autocarului de pe A2. Avea doar 23 de ani
recomandare pe redactia.ro
Anunț important pentru pensionari. Câți bani vor mai primi lunar românii după măsurile de austeritate ale guvernului Bolojan. Noul ministru al Muncii a spus totul
recomandare pe redactia.ro
Răsturnare de situație. Cine va fi până la urmă premierul României. Nicușor Dan va face anunțul azi
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
recomandare pe bzi.ro
Nicușor Dan bagă România în „RESET TOTAL”? Ce se pregătește în spatele ușilor închise de la Cotroceni?
recomandare pe bzi.ro
Jurnalistă româncă, victima unui caz șocant de abuz! Totul a fost dat în vileag!
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe Jurnalul.ro
Finalul unei etape dificile: 3 Zodii scapă de probleme înaintea Solstițiului de Vară
recomandare pe a1.ro
S-au afișat notele de la BAC 2025! Află primul rezultatele de anul acesta. Model de cerere pentru vizualizarea lucrării sau pentru contestație