Gigi Becali a fost operat de urgență. Primele declarații ale latifundiarului din Pipera după intervenție: ”Era ceva grav”
Avem vești deloc plăcute despre Gigi Becali. Latifundiarul din Pipera a fost operat de urgență din cauza unei probleme de sănătate mai vechi. Patronul FCSB face acum primele declarații după intervenția despre care spune că a fost una destul de grea.
- Gigi Becali a fost operat la mână.
- Patronul FCSB avea tendonul rupt la mâna stângă.
Luna lui august se pare că nu este deloc una bună pentru Gigi Becali. După scandalul cu Anamaria Prodan, care a făcut înconjurul presei mondene și sportive, la 63 de ani, controversatul patron al FCSB a dezvăluit că a suferit o intervenție chirurgicală la nivelul umărului stâng.
Gigi Becali a fost operat la mâna stângă
Se pare că Becali sau primul rămân cu pensie europeană, după cum chiar el susține, nu și-a dat seama, deși existau mici dureri, că avea tendonul rupt de ceva timp, fapt pentru care acum, după operația făcută la un spital din București, a ajuns să aibă mâna stângă imobilizată.
"M-am operat la umăr, o operație cam grea, de tendon. Am mâna imobilizată într-o proteză. La mâna stânga am făcut operație la tendon. Aveam probleme la tendon de mult. Nu mi-am dat seama, dar tendonul era rupt. Când mi-a făcut operația era mai grav, dar nu mai contează asta. Acum mă simt bine, normal, dar am mâna imobilizată. În București m-am operat", a spus Gigi Becali, nașul de cununie al fiicei lui Anghel Iodănescu, informează Digisport.ro.
Acum, după operația destul de complicată pe care a suferit-o, patronul clubului sportiv, conform indicațiilor primite de la medici, are nevoie de repaus și de o perioadă de recuperare destul de lungă pentru a se asigura că nu mai are probleme la nivelul brațului. Nu știm însă dacă vedeta va respecta aceste indicații, căci toată lumea știe deja cât de activ este inegalabilul Becali, dar, cu siguranță, ca de fiecare dată, își pune toată baza în Dumnezeu, el fiind un om foarte credincios de fel.