Live acum Viaţa fără filtru - Infiltrați în culise (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Ispita Vlad de la Insula Iubirii, despre felul în care i s-a schimbat viața după experiența show-ului. Ce planuri de viitor are tânărul și cum stă la capitolul dragoste

Ispita Vlad de la Insula Iubirii, despre felul în care i s-a schimbat viața după experiența show-ului. Ce planuri de viitor are tânărul și cum stă la capitolul dragoste

De Razvan Paltin.
Publicat pe 09.08.2023 la 23:37 Actualizat pe 10.08.2023 la 07:04

Venirea pe Insula Iubirii în calitate de ispită a fost una de bun augur pentru Vlad Ghermănescu, tânărul care imediat s-a adaptat provocării de pe insulă și s-a făcut remarcat prin felul său pozitiv, dar și prin energia bună pe care a transmit-o. În exclusivitate pentru Spynews.ro, Vlad ne spune cum i s-a schimbat viața după această experiență și ce planuri de viitor are. Totodată, ne zice dacă are sau nu iubită. 

Și-a dorit de mult timp să meargă la Insula Iubirii, iar în urmă cu aproape patru ani a fost înscris de o colegă în show-ul de la Antena 1, însă atunci norocul nu a fost de partea sa. Iată că anul trecut tânărul a fost însă sunat, iar Vlad Ghermănescu a acceptat imediat propunera, și-a făcut bagajul și a plecat în Thailanda pentru a avea parte de cea mai tare experiență a vieții sale.

”Eu voiam de mult timp, aveam asta de mult timp în cap, acum vreo 3-4 ani o fostă colegă de clasă m-a înscris, nu mă gândeam vreodată că mă vor suna, dar m-au sunat, însă n-am trecut mai departe. Acum mi-a cineva de acolo și s-a întâmplat”, a spus Vlad Ghermănescu pentru Spynews.ro.

Cum a fost experiența Insula Iubirii pentru ispita Vlad Ghermănescu

Experiența de pe Insula Iubirii a fost una foarte frumoasă pentru tânărul din Brașov, iar el spune că deși s-ar fi așteptat la altceva, lucrurile au fost total diferite, dar în bine, ceea ce l-a bucurat nespus și l-a făcut să fie mândru că a reușit să fie printre cele 10 ispite masuline.

”Experiența asta a fost total diferită față de ceea ce mă așteptam, în bine, mă așteptam să fim mai mult parte din echipă decât din experiment, mă gândeam că vom știi dinainte ce se întâmplă, cum se întâmplă, dar nici noi nu știam nimic, telefoane au fost luate, am fost rupți de realitate, a fost foarte mișto și aș repeta oricând experiența”, a zis el.

El afirmă că nu a fost rău intenționat să strice vreo relație, așa cum probabil nici colegii săi nu au fost, ci și-au dorit doar să testeze relațiile.

”Noi nu suntem rău intenționați ca ispite, vrem să le ajutăm să-și testeze relația. Până acum din ce s-a văzut eu sunt o ispită prietenoasă, am abordat un stil diferit”, a mai zis el.

Vlad Ghermănescu, despre cum i s-a schimbat viața. Și-a deschis o afacere și e recunoscut de lume

Vlad Ghermănescu ne-a spus că faptul că a fost privat de telefonul mobil i-a plăcut foarte mult, căci în viața de zi cu e pompier, dar are și o afacere cu mobilă, iar telefonul mobil nu-i lipsește și îi sună mereu, însă la Insula Iubirii a putut să-l lase deoparte pentru trei săptămâni, ceea ce i s-a părut interesant.

”Asta a fost parte care mi-a plăcut cel mai mult, eu lucrez foarte mult, și la pompieri, fac și mobilă, am o mică afacere la început, iar toată ziua îmi sună telefonul, sunt stresat pe chestia asta, iar acolo când m-am trezit fără telefon am zis că eu aici vreau să rămân”, a mai zis el.

Bineînțeles, faptul că a apărut pe micile ecrane l-a făcut să fie în centrul atenției, ceea ce îi și place, după cum a afirmat el. Lumea îl recunoaște, iar din acest punct de vedere susține că îl și ajută în afacerea pe care o are, iar vânzările merg și mai bine.

”Încep să crească urmăritorii pe Instagram, mă știe bine, îmi pică bine și la afacerea cu mobila, că promovarea de orice natură e binevenită în orice domeniu, de ce să fim ipocriți că majoritatea ne-am dus la emisiune și peste chestia asta, a început să fie ok cu promovarea, mie îmi și place atenția, îmi dă un vibe bun”, a mai spus Vlad.

În ceea ce privește această afacere pe care și-a deschis-o, Vlad Ghermănescu afirmă că îi place să muncească și să nu stea degeaba, iar cum tatăl său are o firmă de mobilă, el a decis să ducă tradiția mai departe și să se ocupe și el de același lucru, în paralel cu meseria de pompier.

”E o afacere la început, muncesc mult, nu e nimic roz, încep să vină și câștiguri, dar mai e de investit, e mult de tras. Îmi place să fiu ocupat. Tatăl meu are o firmă de mobilă, iar eu am lucrat în fiecare vacanță de vară la el în hală, de la 13 ani, eu am făcut și ingineria lemnului, iar cumva mă pricep, am avut câțiva clienți care m-au rugat să le fac și separat, am zis că e de mine dacă văd oameni mulțumiți. Dacă apar rezultate și feedback-uri bune înseamnă că ceeea ce faci e bine”, mai spune tânărul.

Cum stă Vlad Ghermănescu la capitolul iubire

Iar dacă vă întrebați cum stă la capitolul dragoste, ispita de la Insula Iubirii afirmă că momentan nu are pe cineva alături, nici nu știe încă sigur dacă e pregătit, căci vrea să fie împliniti pe plan financiar, personal, dar și profesional.

”Până acum e strict la modul de distracție, de divertisment, nu caut încă ceva, nu știu dacă sunt eu pregătit pentru pasul următor, consider că trebuie să mă pun eu pe mine la început, să fiu împăcat la capitolul carieră, financiar, tot, că nu trebuie să stea nimeni după mine să stea să tragă, nu. Trebuie să fiu pus la punct și ăsta e produsul aproape finit. Îl vrei, ia-l de aici”, ne-a mai zis el.

Cum în vila de pe Insula Iubirii a fost foarte prietenos, Vlad Ghermănescu a rămas în relații foarte bune cu restul colegilor săi, dar și cu concurenții, după participarea în emisiune. El spune că țin legătura și chiar se vizitează.

”Cu toată lumea am rămas în relații bune, inclusiv cu concurenții, cred că mă pot suna cu oricine, am rămas în relații bune cu toată lumea de acolo”, ne-a mai zis el.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ispita Vlad de la Insula Iubirii, despre felul în care i s-a schimbat viața după experiența show-ului. Ce planuri de viitor are tânărul și cum stă la capitolul dragoste
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Cine a fost eliminat, la Survivor. Războinicii au rămas cu un om în minus
  • Cine a fost eliminat, la Survivor
  • Adrian Petre și Lucian Popa au intrat la duel
Emisiuni TV
Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui. Cum reușea să îl calmeze, după fiecare ieșire nervoasă
  • Gabi Tamaș, declarații rare despre tatăl lui
  • Iosif Tamaș a murit în urmă cu aproape șase ani
Emisiuni TV
Noi probleme de sănătate în echipa Faimoșilor. Marian Godină a plecat la spital. Ce i s-a întâmplat
  • Marian Godină a plecat la spital
  • Ce i s-a întâmplat concurentului
Emisiuni TV
Bianca de la Războinici, în lacrimi, după ce a primit un mesaj de la familia ei. Cum a reacționat, când a fost adus în discuție și Aris Eram
  • Bianca Stoica de la Războinici a primit un mesaj de la familia ei
  • Războinica a izbucnit în lacrimi
Stiri interne
Alertă pe Otopeni. Un avion cu 180 de pasageri încearcă revenirea pe aeroport, din cauza unor probleme tehnice
  • Alertă pe Otopeni
  • Un avion cu destinația Egipt a fost nevoit să se întoarcă din drum
Emisiuni TV
S-au încins spiritele la Survivor! Adrian Kaan le-a declarat război colegilor. Pe cine vrea să trimită acasă
  • Adrian Kaan și-a criticat colegii de echipă, la Survivor
  • Alberto Hangan îl consideră neasumat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple