Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Karmen Minune a ales câștigătorul amuletei de la Chefi la Cuțite. Ce părere a avut concurenta de la Asia Express despre preparate

Karmen Minune a ales câștigătorul amuletei de la Chefi la Cuțite. Ce părere a avut concurenta de la Asia Express despre preparate

De Andreea Stancescu.
Publicat pe 26.03.2025 la 13:17 Actualizat pe 26.03.2025 la 13:18

Karmen Minune a jurizat în ediția din 25 martie 2025 la Chefi la cuțite. Cântăreața a oferit preparatelor primite note, în funcție de gustul său și a făcut o mare schimbare în clasamentul celor patru jurați.

Karmen Minune a dat amulete chefilor

Captură TV

Tensiune mare în bucătăria Chefi la cuțite. Cei patru bucătari gătesc pentru o nouă amuletă a sezonului, iar Karmen Minune este cea care le-a jurizat preparatele. Irina Fodor le-a oferit o temă complicată pe care au trebuit să o ducă la bun sfârșit.

Ce temă au avut chefii pentru preparat

Chefi la cuțite îi pune în dificultate și pe jurați, nu doar pe concurenți. În ediția de aseară, 25 martie 2025, ei s-au luptat pentru o nouă amuletă, una foarte importantă care îi pune în dificultate pe adversari. Tema primită de la Irina Fodor a fost una complicată, fiindcă au trebuit să aibă și un ingredient „vedetă” - oul.

„Astăzi oul trebuie să fie vedeta. Regula rămâne. Linia preparatului trebuie să fie aceeași. Nu poate să apară și main course și desert. Karmen Minune va ajunge. Este cântăreață, este artistă, este talentată. Ei sunt o familie unită și cred că sunt gurmanzi. Concurenții echipelor adverse vor purta ochelarii speciali timp de 20 de minute”, le-a spus Irina Fodor concurenților.

După ce Irina Fodor a menționat că chefii vor trebui să facă un singur preparat, au apărut mai multe discuții între chegi. În urmă cu o ediție, ei au gătit atât antreu, cât și desert, iar Alexandru Sautner a răbufnit.

Cum adică să apară? Nu se poate. Eu vreau să cred că ieri a fost o excepție și nu se mai poate. Ieri a fost o zi de excepție, astăzi nu se mai face la fel. Regula e clară, o farfurie. Dacă nu e o singură farfurie, Irina, eu plec din platou. Regula așa e, cu o singură farfurie și poți să pui 50 de preparate în ea”, a răbufnit Alexandru Sautner.

Cum arată punctajul oferit de Karmen

Karmen spune că este o adevărată gurmandă și iubește mâncarea tradițională românească. Cântăreața a fost încântată de propunerea oferită și și-a luat rolul în serios, bucurându-se de întreaga sa experiență în platoul de la Chefi la cuțite.

„Eu obișnuiesc să mănânc mâncare tradițională românească făcută așa repede. Un grătar, niște aripioare prăjite. Mă așteptam să văd mâncare astăzi în farfurie. Mi se pare dificilă tema. Deși oul se găsește în multe preparate, e greu să-l pui în evidență. La deserturi e greu”, a spus Karmen înainte să guste din preparate.

După ce a gustat din preparate, Karmen a oferit punctajele celor patru chefi. A explicat ce farfuria i-a plăcut cel mai mult, dar și cea care i-a displăcut. În bucătăria de la Chefi la cuțite s-au gătit trei deserturi și un starter pe bază de conopidă pentru această amuletă.

Chef Richard Abou Zaki a făcut un tiramisu, chef Ștefan Popescu un starter cu ou crud și conopidă. Prăjitura cu fistic semifreddo a fost preparat de Alexandru Sautner, iar desertul trandafir pastel cu cremă de ou a fost opțiunea lui Orlando Zaharia.

„4 mi-a plăcut mult cum a arătat. Eu mănânc foarte mult dulce, dar acel dulce nu trebuie să te lase cu un greu greu, de prea sățios, a mers la tiramisu. Preparatul nu a fost pe gustul meu, am jurizat după gustul meu, starterul nu a fost pe gustul meu. Desertul care a primit cinci puncte nu l-am mai mâncat înainte. Foarte fresh, l-ai mânca fără să te oprești. Era cu fistic, semifreddo”, a spus Karmen.

Astfel, în urma jurizării, Alexandru Sautner a obținut 5 puncte și prima lui amuletă din sezonului.

În articolul
Karmen Minune a ales câștigătorul amuletei de la Chefi la Cuțite. Ce părere a avut concurenta de la Asia Express despre preparate
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Directoarea grădiniței la care este fiica Teodorei Marcu, detalii despre cazul șocant. Ce părere avea despre tânără: „Tragem un semnal de alarmă”
  • Directoarea grădiniței la care este fiica Teodorei Marcu, detalii despre cazul șocant
  • Ce părere avea despre tânără
Horoscop zilnic
Horoscop marți, 3 iunie 2025: Vești bune pentru Fecioare pe plan profesional sau în afaceri
  • Horoscopul zilei de marți, 3 iunie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de marți
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Showbiz intern
De ce a lipsit Daiana Anghel din mediul online, după ce a anunțat divorțul de Sorin Gonțea. Ce s-a întâmplat cu vedeta: „Am avut multe...”
  • De ce a lipsit Daiana Anghel din mediul online, după ce a anunțat divorțul de Sorin Gonțea
  • Ce s-a întâmplat cu vedeta
Showbiz intern
Marilu Dobrescu reacționează după ce fostul iubit a acuzat-o că a fost violentă. Ce cuvinte dure i-a transmis lui Iustin Petrescu: „Eu să dau înapoi...”
  • Marilu Dobrescu reacționează după ce fostul iubit a acuzat-o că a fost violentă
  • Influencerița susține că s-ar fi apărat
Showbiz intern
Tzancă Uraganu își sărbătorește fiica cea mare. Anais a împlinit șapte ani. Cât de mare a crescut / FOTO
  • Zi importantă în familia lui Tzancă Uraganu
  • Și-a sărbătorit fiica, pe Anais, care a împlinit șapte ani
Showbiz intern
Carmen Grebenișan a dezvăluit sexul bebelușului. Influencerița și iubitul ei vor deveni părinți în 4 luni / FOTO
  • Carmen Grebenișan a dezvăluit sexul bebelușului
  • Influencerița și iubitul ei vor deveni părinți în 4 luni 
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
O ţară vecină cu România vinde case la 3.500 de euro pe internet. Mii de oameni s-au mutat deja aici
recomandare pe as.ro
Vedeta cu părinţi miliardari, surprinsă în metrou. „Nimeni nu m-a recunoscut”
Romania TV
Fenomenul meteo mai periculos ca alertele de Cod Roşu de furtuni. Alertă de la meteorologi
Romania TV
Fenomenul meteo mai periculos ca alertele de Cod Roşu de furtuni. Alertă de la meteorologi
recomandare pe antena3.ro
16 vecini de pe o stradă devin peste noapte cu 200 de milioane de dolari mai bogați
recomandare pe antena3.ro
O femeie care săpa în grădină a descoperit o comoară incredibilă. Înainte găsise un indiciu, dar n-a știut să-l interpreteze
recomandare pe antena3.ro
Un sportiv și-a făcut cont pe OnlyFans ca să aibă bani pentru Olimpiadă și acum a fost suspendat: „Am încremenit, asta e viața mea”
recomandare pe playtech.ro
Cum a apărut Răzvan Simion în presa din străinătate? Imaginea la care nimeni nu se aştepta
recomandare pe playtech.ro
Temperaturi de peste 35 de grade Celsius, în România. Vine vara cu adevărat, spun meteorologii
recomandare pe redactia.ro
EXCLUSIV Reacția emoționantă a fetiței Elenei Udrea atunci când a aflat că pedeapsa mamei sale i-a fost redusă. Adrian Alexandrov, detalii neștiute despre familia sa
recomandare pe redactia.ro
Acatistul Înălțării Domnului. Rugăciune puternică pentru luminare și ocrotire divină
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
recomandare pe bzi.ro
Lidia Buble, desființată după ce a pozat topless: „Ce o să fie în sufletul părinților tăi?!”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe Jurnalul.ro
4 Zodii renasc în iunie 2025: Ce le aduce Jupiter în Rac și Venus în Taur
recomandare pe a1.ro
Orlando Zaharia, prima reacție în mediul online după ce cuțitul său de aur a câștigat sezonul 15 Chefi la cuțite. Ce a transmis