Live acum XNS
Prime time 19:00/ Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Showbiz intern » Lora, recunoscătoare după cele patru luni de vacanță forțată! Cum se simte artista departe de familia sa: „Aveam nevoie să se întâmple așa ceva”

Lora, recunoscătoare după cele patru luni de vacanță forțată! Cum se simte artista departe de familia sa: „Aveam nevoie să se întâmple așa ceva”

Publicat pe 23.06.2020 la 16:47 Actualizat pe 23.06.2020 la 16:47

Lora se află blocată în Indonezia de mai mult de patru luni alături de iubitul ei, deși inițial cei doi plănuiau să petreacă doar două săptămâni pe insula tropicală. Din cauza pandemiei de coronavirus care a venit neanunțată, planurile cuplului au fost date peste cap de mai multe ori.

Lora, recunoscătoare după cele patru luni de vacanță forțată! Cum se simte artista departe de familia sa: „Aveam nevoie să se întâmple așa ceva”

instagram

Nu o dată Lora și Ionuț Ghenu au încercat să se întoarcă acasă, în România, însă zborurile lor au fost mereu anulate și au fost nevoiți să rămână în Bali timp de patru luni. Și acum se află într-un resort de lux și chiar se simt bine, deși în trecut Lora susținea că nu mai suportă dorul de casă și de familie.

„Suntem recunoscători că suntem aici, suntem fericiți, am trecut peste toate momentele de panică, sunt un om mai bun, mai inspirat. Îmi este foarte dor de fratele meu, am trecut prin momente foarte grele, după moartea mamei noastre. Am venit aici ca să mă refac repede. Trebuia să stăm două săptămâni, dar s-au transformat în patru luni. Și cine știe cât o să mai stăm, cinci luni, șase luni”, a declarat Lora printr-un apel video, la o emisiune tv.

În ceea ce privește partea materială, Lora spune că nu se plânge, deoarece are o altă afacere de care se poate ocupa și de la departare, până ce va putea să își reia viața de artist în România.

„M-a afectat din punct de vedere al carieire muzicale, din cauza concertelor, dar nu trăiesc doar din concerte. M-am concentrat pe bussines-ul meu, în caz că într-o zi nu voi mai putea face ce îmi place și nu vor mai fi concerte. Afacerea mea e pilonul principal”, a mai continuar cântăreața.

Cu toate acestea, Lora îi sfătuiește pe români să fie responsabili, pentru că altfel nu v-om putea depăși cu brio această perioadă dificilă. Artista este de părere că un astfel de eveniment trebuia să aibă loc pentru a-i face pe conaționalii săi să realizeze cât de importantă este munca în echipă și empatia.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Lora, recunoscătoare după cele patru luni de vacanță forțată! Cum se simte artista departe de familia sa: „Aveam nevoie să se întâmple așa ceva”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Giulia de la Power Couple își sărbătorește mama. Ce mesaj emoționant a transmis fosta concurentă pentru cea care i-a dat viață / FOTO
  • Giulia de la Power Couple își sărbătorește mama
  • Mesajul emoționant transmis de fosta concurentă pentru cea care i-a dat viață
Stiri interne
Locul din România unde a nins în luna mai! Suntem aproape la finalul primăverii, dar pe pământ s-a depus un strat de zăpadă de 10 centimetri / FOTO
  • A nins în România, în luna mai
  • Stratul de zăpadă a ajuns la 10 centimetri
Emisiuni TV
Ce spune Dan Alexa despre imaginile cu încă soția lui surprinsă acasă la Alex Bodi. Antrenorul și Andrada erau împreună de 5 ani de zile 
  • Dan Alexa reacționează după ce soția lui a fost filmată la Alex Bodi acasă
  • Ce a transmis antrenorul
Showbiz intern
Ce spune Carmen Harra despre noul papă. Ce semnificație ascunsă are data de naștere a suveranului pontif
  • Carmen Harra face previziuni despre noul papă
  • Ce transmite data nașterii sale
Horoscop zilnic
Horoscop sâmbătă, 10 mai 2025: Scorpionii au o zi norocoasă
  • Horoscopul zilei de sâmbătă, 10 mai 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de sâmbătă
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Showbiz intern
Nicolai Tand a terminat renovarea casei din Maramureș. Cum arată acum locuința / FOTO
  • Nicolai Tand și soția lui au renovat casa din Maramureș, transformată în pensiune
  • Cum arată acum locuință
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cele mai bune prietene, moarte pe iarbă, ţinându-se de mână, după un accident cumplit. "Cadou" de majorat le va fi piatra funerară după tragedia din Irlanda
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are un salariu de 33.000 de euro pe lună a ajuns să vândă tot şi să se împrumute!
Romania TV
Vestea momentului în showbiz! S-au DESPĂRȚIT! El a făcut anunțul: Decizia nu este rezultatul unui conflict, ci e o înțelegere matură
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
La 6 ani a fost declarată „cea mai frumoasă fetiță din lume”. Acum, la 24 de ani Thylane Blondeau arată cu totul diferit
recomandare pe antena3.ro
O româncă a dispărut în mod misterios la Londra, în urmă cu 7 ani. Acum, fiicele și poliția fac un nou apel
recomandare pe antena3.ro
Descoperire arheologică inedită în deșertul Sinai: Au fost găsite cercuri bizare de copaci care duc la o fortăreață din Egiptul Antic
recomandare pe playtech.ro
Cum să dublezi producția de castraveți punând un singur ingredient natural peste plante
recomandare pe playtech.ro
Zonele preferate de căpușe în curte și grădină. Cum le identifici și le elimini
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
3 zodii dure care tânjesc în secret după dragoste
recomandare pe a1.ro
Cum arată sora lui Valeriu Ilisie din "Iubire cu Parfum de Lavandă". Cei doi frați postează des imagini împreună