Live acum Petrecem in familie
Prime time 19:00/ Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » Macanache şi-a luat ţeapă de la colegii de breaslă! A fost corect și a rămas "cu ochii în soare" / VIDEO

Macanache şi-a luat ţeapă de la colegii de breaslă! A fost corect și a rămas "cu ochii în soare" / VIDEO

De Denisa Biță.
Publicat pe 29.10.2024 la 22:50 Actualizat pe 31.10.2024 la 11:43

Cum și-a luat Macanache țeapă de la colegii de breaslă. Artistul vorbește despre corectitudine, trădare, dar și business. De ce nu își dorește rapper-ul să ia banii celor pe care i-a ajutat. Ce contează pentru Macanache!

Bogdan Constantin Dinescu, sau Macanache, așa cum este cunoscut de public, a devenit celebru în anul 2015, atunci când a lansat piesa "Ăsta sunt eu". Prezent la un eveniment monden, rapper-ul ne-a mărturisit cum și-a luat țeapă de la colegii de breaslă.


Cum și-a luat Macanache țeapă! A fost corect și a rămas "cu ochii în soare"


Chiar dacă se declară artist independent, la un moment dat, Macanache și-a încercat și el norocul înființând o casă de producție. Cântărețul mărturisește că, după această încercare, a realizat că nu vrea să ia banii tinerilor artiști care apelează la el.


"Am încercat să fac și eu o casă de discuri. Mi-am dat seama că nu vreau să îi forțez pe artiști să facă ce vreau eu. E greu! Tu vii ca artist nou la mine, nu ai bani, nu instrumental, nu ai studio, nu ai nimic. Eu ți le dau pe toate, automat trebuie să-ți iau ceva.", a declarat Macanache pentru Spynews.ro.

Macanache s-a lovit mereu de aceeași situație, atunci când a vrut să ajute. Rapper-ul mărturisește că de fiecare dată când a întins o mână unui coleg de breaslă, devenind cunoscuți, aceștia i-au întors spatele.


"Sunt niște chestii pe care nu vreau să le iau. Vreau să îi ajut, însă nici ei nu te răsplătesc cum trebuie. Orice artist micuț pe care l-am ajutat, cu cât am putut, la un moment dat îți întoarce spatele, pentru că el este deja faimos, a intrat deja în lumea aceasta, nu mai are nevoie de tine.", a mai declarat rapper-ul.

Artistul este conștient de faptul că ar fi putut să îi pună pe cei care i-au trecut pragul să semneze contracte, și astfel, nu ar mai fi ajuns în situația prezentată mai sus. Însă, pentru Macanache nu este importantă partea de business, ci doar latura artistică.


"Rămâne o strângere de mană... Dacă i-aș fi pus să semneze un contract, am fi putut da noroc în fiecare zi. Nu e de mine lucrul acesta! Este un business, iar pe mine mă interesează mai mult partea artistică.", a mai spus Macanache.


Citește și: Macanache poate renunța la orice, dar nu la timpul cu familia! Artistul este fericit când petrece timp cu soția și fetița de doar 3 luni / PAPARAZZI

În articolul
Macanache şi-a luat ţeapă de la colegii de breaslă! A fost corect și a rămas "cu ochii în soare" / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Visul românesc – Succes international. Povestea incredibilă a lui Marius. De la depresie și probleme financiare, românul a devenit milionar în Londra: ”Nu mai puteam”
  • Cum a început cariera lui Marius Spătaru
  • Românul s-a lovit de o mulțime de obstacole în Londra
Stiri interne
Dezastru pe șosea în Argeș! Patru persoane au murit într-un accident rutier devastator
  • Accident infiorător cu patru morți în Argeș
  • Autoritățile au intervenit de urgență în comuna Albeștii de Muscel
Stiri interne
A murit fostul ambassador Ioan Donca. Când va fi condus pe ultimul drum
  • Ioan Donca a murit la vârsta de 85 de ani
  • Unde pot să își ia românii rămas bun de la el
Showbiz intern
Cum se simte Bianca TRS, după operația de transplant de măduvă prin care a trecut. Vești noi direct din spital: ”Nu pot să descriu în cuvinte”
  • Bianca TRS a făcut declarații despre starea ei de sănătate
  • Cum a decurs operația de transplat de măduvă
Showbiz intern
Bianca Dan, declarații emoționante despre Insula Iubirii: „M-am învățat cu Marian și mi-e foarte greu!”
  • Atașamentul față de Marian
  • Protejarea limitelor personale
Emisiuni TV
Imagini superbe din vacanța Laurei Cosoi! Vedeta și familia ei consideră Bali a doua casă | FOTO
  • Laura Cosoi, imagini superbe din vacanță, în Bali
  • Vedeta și familia ei au avut parte și de peripeții
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tragedie în drum spre Thassos. 3 morţi după ce un TIR a intrat cu 100 km/h în 2 maşini, la bariera de taxare
recomandare pe as.ro
“Prinţişorul Craiovei”, înconjurat de lux şi opulenţă. Destinaţia aleasă pentru a-şi sărbători ziua de naştere
Romania TV
Cum arată Lucy Ewing din Dallas la 66 de ani. Are doi nepoți și locuiește împreună cu fiica ei
Romania TV
O învățătoare a murit din cauza măsurilor Guvernului. A făcut AVC, după ce a aflat că i s-a desființat postul!
recomandare pe antena3.ro
Scene rare cu Leonardo DiCaprio și iubita lui mult mai tânără în costume de baie, în timpul vacanței din Spania
recomandare pe antena3.ro
Lumea a rămas umită când l-a auzit pe Vladimir Putin vorbind în engleză. De fapt, o face mai des decât s-ar crede
recomandare pe antena3.ro
Sfârșit teribil pentru un fotomodel celebru, la câteva luni după nuntă. Mergea spre casă când un elan i-a intrat prin parbriz
recomandare pe playtech.ro
Programul de spălare care prelungește viața hainelor tale. Recomandarea specialiștilor
recomandare pe playtech.ro
Ce se întâmplă dacă uzi plantele de grădină în plin soare. Grădinarii profesioniști au dat verdictul
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
recomandare pe dailybusiness.ro
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop septembrie 2025 pentru toate zodiile. Surprize astrale, noi oportunități și decizii importante
recomandare pe a1.ro
Ce meserie avea Ella Visan inainte de a participa la Insula Iubirii sezonul 9 și cu ce se ocupă acum