Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » ”Mai rămâneam împreună”. Bogdan Cîrlan de la Insula Iubirii, despre relația cu Claudia Florescu

”Mai rămâneam împreună”. Bogdan Cîrlan de la Insula Iubirii, despre relația cu Claudia Florescu

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 07.07.2024 la 14:38 Actualizat pe 07.07.2024 la 14:38

După mult timp de la despărțirea dintre ei, Bogdan Cîrlan a făcut declarații neașteptate despre Claudia Florescu! Concurentul de la Insula Iubirii a trecut prin multe experiențe noi de când este burlac. Indiferent de ce s-a întâmplat, Bogdan Cîrlan a spus că nu are niciun regret.

Bogdan Cîrlan a avut o relație cu Claudia Florescu.

Instagram

Bogdan Cîrlan și Claudia Florescu au format unul dintre cele mai apreciate cupluri de la Insula Iubirii, sezonul 7. Cei doi au făcut sacrificii unul pentru celălalt, au trecut prin momente grele și ușoare, iar în final au decis să lase testul să le decidă calea.

Ce spune Bogdan Cîrlan despre despărțirea de Claudia Florescu

Insula Iubirii i-a ajutat pe Bogdan Cîrlan și Claudia Florescu să se cunoască cu adevărat și să conștientizeze că pot fi fericiți, dar separat.

Au ajuns la concluzii noi, iar astfel au decis să se separe. Bogdan Cîrlan a declarat că acest test a fost foarte benefic pentru ei, căci i-a ajutat să ia mai repede o decizie pe care oricum ar fi luat-o, în cele din urmă.

Deși au fost un cuplu de senzație, unde iubirea a fost principiul fundamental, între ei au existat lucruri pe care care nu au putut să treacă. Așadar, după Insula Iubirii inevitabilul s-a produs, iar Bogdan Cîrlan și Claudia Florescu au renunțat la relația lor de dragoste și s-au despărțit.

”A trebuit să îmi dau seama prin această participare cum trebuie să fiu eu ca și bărbat. Cred că îmi doream să fac un pic mai multe în emisiune, din ce am făcut. Cred că cea mai mare învățare pe care am avut-o prin prisma show-ului a fost să mă pun pe mine pe primul plan, să învăț sau să încep să mă iubesc pe mine mai mult, ca să pot iubi și persoana de lângă mine.

Cred că dacă nu participam la emisiune, mai rămâneam împreună, probabil, o perioadă lungă, dar cred că ne mințeam. Ne mințeam că totul e ok, că o să meargă”, a declarat Bogdan Cîrlan, la Antena 1.

Cum s-a schimbat viața Claudiei Florescu

Atât Bogdan Cîrlan, cât și Claudia Florescu au trecut prin experiențe noi după emisiune, iar viețile lor s-au schimbat radical. Fosta concurentă a declarat că locuiește acum în România, s-a stabilit în București și este antrenoare de fitness, meseria pe care o practica și în Italia.

”După ce m-am despărțit de Bogdan, parcă îmi căzuse lumea, parcă nu mai îmi găseam echilibrul și cumva mă simțeam abandonată, în sensul că netrăind în România de atâția ani, neavând familia lângă mine, îl aveam doar pe el, credeam că nu o să mă pot descurca. (...) Am depășit situația”, a declarat Claudia Florescu, la Antena 1.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
”Mai rămâneam împreună”. Bogdan Cîrlan de la Insula Iubirii, despre relația cu Claudia Florescu
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Marilu Dobrescu, înțepătură la adresa fostului iubit, Iustin Petrescu? „Nu te mai fură nimeni la bani”. Cum este viața ei în prezent, în Australia
  • Marilu Dobrescu, mesaj cu subînțeles la adresa fostului iubit?
  • Cum este viața ei în Australia
Emisiuni TV
Rețetă de doradă la cuptor cu legume, gătită de Horia Manea, la Meniu de vedetă
  • Horia Manea a prezentat trei rețete delicioase la Meniu de vedetă
  • Cum gătești doradă la cuptor cu legume
Stiri internationale
Eveniment istoric! Papa Leon și Regele Charles s-au rugat împreună, în Capela Sixtină. Imaginile momentului din Vatican
  • Regele Charles a plecat în vizită la Vatican
  • Imaginile momentului de la una dintre cele mai așteptate întâlniri
Emisiuni TV
Olivia Păunescu şi Olga Guţanu, impresii din Dubai şi China, sâmbătă, la „Vacanţă de vedetă”
  • Olivia Păunescu ne va purta în Dubai, sâmbătă
  • Va fi prezentă în platoul emisiunii Vacanță de vedetă
Stiri internationale
Criminalul care a ucis-o în tren pe tânăra ucraineancă riscă să fie condamnat la moarte! Familia tinerei, sfâșiată de durere
  • Criminalul din America riscă pedeapsa cu moartea
  • Familia tinerei ucrainence este sfâșiată de durere
Emisiuni TV
Anuţa Motofelea, faţă în faţă cu adevărul. Paula Oltean o supune testului sincerităţii, sâmbătă, la „Petrecem în familie”
  • Invitați de seamă la Petrecem în familie
  • O ediție specială a emisiunii Petrecem în familie, de Sfântul Dimitrie
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Un tânăr dezvăluie cât câştigă la spălat de vase în Elveţia: În Spania trebuie să fii pilot pentru banii ăştia
recomandare pe as.ro
Celebrul milionar s-a căsătorit cu “cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
Romania TV
Ozana Barabancea nervoasă, după ce fanii i-au spus că seamănă cu o păpușă de ceară, că își editează pozele: Dacă m-ați vedea în realitate, ați înghiți în sec, amărâtelor, coțohârlelor!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum obții concediul pentru îngrijirea copilului bolnav în 2025 – ce drepturi ai în fața legii și a patronului
recomandare pe playtech.ro
Ajutor de înmormântare de la angajator. Acte necesare
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce se întâmplă în Dubai nu rămâne doar în Dubai! Imaginile cu Aryna Sabalenka și Paula Badosa în costum de baie au încins imaginația fanilor
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
recomandare pe dailybusiness.ro
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
recomandare pe Jurnalul.ro
Cea mai potrivită carieră, în funcție de luna nașterii
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta