Live acum Știrile Antena Stars
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Mama lui Culiță Sterp susține că îl cunoaște pe unul dintre hoții care i-au furat din casă. Ce transmite femeia autorităților: "Vă spun cu mâna pe inimă..."

Mama lui Culiță Sterp susține că îl cunoaște pe unul dintre hoții care i-au furat din casă. Ce transmite femeia autorităților: "Vă spun cu mâna pe inimă..."

Publicat pe 02.09.2022 la 10:42 Actualizat pe 02.09.2022 la 10:42

Lunile trecute, mama lui Culiță Sterp a fost jefuită. Mama Geta a izbucnit în lacrimi după ce a aflat că hoții i-au spart casa și i-au furat seiful de bani. Vestea i-a fost dată acesteia chiar de la una dintre fiicele sale, Geta, care fusese la un examen. După zile întregi pline de întrebări, mama artistului presupune cine ar fi cei care i-au furat din casă.

Mama lui Culita Sterp presupune că-l cunoaște pe unul hoții care i-au furat din casă

Instagram - Mama Geta

Mama lui Culiță Sterp presupune cine ar fi hoții care i-au furat din casă

După ce a căutat un vinovat zile întregi, mama lui Culiță Sterp susține că l-ar cunoaște pe unul dintre hoții care i-au furat din casă. Mama Geta este foarte supărată, din cauză că autoritățile nu au reușit nici până în prezent să rezolve cazul în care a fost implicată familia ei.

Femeia susține că deținea, în casă, un seif plin cu bani. Acesta era al fiului său cel mare, Culiță Sterp, și în el se aflau 200.000 de euro. Recent, mama Geta a încercat să găsească vinovatul incidentului ce a avut loc în urmă cu o lună. Aceasta a tot sperat la un ajutor din partea polițiștilor, însă totul a fost în zadar. Geta Sterp crede că nu va mai recupera banii furați, dar nu renunță la ideea de a descoperi autorii jafului.

Sunt încă foarte supărată pe toată lumea. Eu toată viața am știut un singur lucru. Să muncesc ca să-mi câștig banii necesari existenței. Pentru asta am mers la muncă cu noaptea-n cap, dacă a fost nevoie. Nu am așteptat de la nimeni nimic și nici nu am cerșit ceva! Acum, cineva din anturajul meu și-a bătut joc de familia mea.

Mi-a furat banii strânși după o muncă de ani buni. Nu mai am încredere în nimeni, nici în poliție, nici în autorități, nici în vecini.", a declarat mama Geta, pentru Playtech.ro.

Mama Geta presupune că printre hoți s-ar află și un bărbat pe care familia acesteia l-ar fi ajutat foarte mult în trecut. Ea a declarat că i-ar fi dat să mănânce și ar fi avut grijă de unul dintre presupusii infractori. Femeia susține că a tot fost sfătuită de Culiță să se liniștească, însă, spune ea, nu are deloc pace de când i-a fost spartă casă.

Vă spun cu mâna pe inimă că pe unul îl știu. A fost în casă mea, i-am dat să mănânce, i-am găsit un loc de muncă. Și el cum ne-a răsplătit încrederea? Ne-a spart casa, aruncând rușinea asupra noastră. Nu pot spune cine este, dar sper că vom strânge probele necesare, ca să le dovedim tuturor că nu ne înșelăm.

După atâta vreme încă nu reușesc să-mi dau seama de ce ni s-a întâmplat asta. Fiindcă am fost mereu deschiși cu ceilalți?! Abia aștept ca băiatul meu Culiță să termine cu sezonul cântărilor, ca să ne putem apuca împreună să aflăm cine este vinovat de cele întâmplate în casa noastră.

Culita Sterp a anunțat și o recompensă, în cazul în care se va găsi vinovatul tentativei de jaf din propria casă. Însă, până acum nu a avut un rezultat.

Momentan, recompensa promisă de către băiatul meu nu a dat niciun rezultat. Culiță m-a sunat de mai multe ori și m-a rugat să nu-mi mai îmi fac tot felul de griji, dar eu nu pot. Nu mă voi liniști până nu voi afla adevărul!", a mai spus mama lui Culiță Sterp.

Poliția nu a găsit vinovații

Mama cântărețului este extrem de supărată din cauză faptului că autoritățile nu s-au interesat până acum de cazul la care a fost expusă. Ea bănuiește că hoții ar fi niște persoane care cunoșteau foarte bine casă familiei Sterp. De aceea știau și ce bunuri deținea familia.

Ce să mai spun dacă poliția nu a reușit să găsească pe cineva suspect?! Nu a chemat pe nimeni la audieri în tot timpul ăsta. Să fi chemat pe careva și să-l fi luat la întrebări, așa, ca din oală. Fiindcă omul luat prin surprindere nu mai e la fel de sigur pe sine. Nimic din toate astea!

Asta e convingerea mea fermă. Plus că știau foarte bine unde să caute. Aveam seiful ăla de puțină vreme la noi, din luna aprilie, deci a fost clar vorba despre cineva care a avut access la casa noastră.", a mai adăugat mama artistului.

În articolul
Mama lui Culiță Sterp susține că îl cunoaște pe unul dintre hoții care i-au furat din casă. Ce transmite femeia autorităților: "Vă spun cu mâna pe inimă..."
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Horoscop
08.08 - Portalul Leului, cea mai puternică zi de manifestare din an! Ce trebuie să faci astăzi că să-ți meargă ziua bine
  • Portalul Leului, o bună oportunitate pentru manifestare
  • Tot ce gândești ar putea sa se îndeplinească
  • Ce trebuie să eviți în 8 august
Emisiuni TV
Antena 1 lansează The Ticket, cel mai nou show de divertisment al toamnei, cu un premiu de 100.000 de Euro. Premiera: sâmbătă, 6 septembrie, de la ora 20:00
  • Toamna aceasta începe în forță la Antena 1, cu premiera unuia dintre cele mai așteptate formate TV
  • The Ticket – o competiție unică, un spectacol în care aplauzele sunt transformate pe loc în bani
Showbiz international
Artistă celebră, jefuită în timp ce dormea, în vacanța din Saint-Tropez! Tânăra, care are peste un milion de urmăritori în online, a povestit ce a pățit | VIDEO
  • Vacanță de coșmar pentru o artistă cu peste 1 milion de fani pe Instagram
  • A fost jefuită în timp ce dormea
Stiri interne
Experiența cumplită a unei românce! Și-a dat copilul la creșă în Belgia și a rămas cu traume: “Am ajuns acolo, avea bluza plină de sânge” | VIDEO
  • Experiența neplăcută pentru o mamă care și-a dat copilul la creșă în Belgia
  • Femeia a relatat totul pe TikTok
Stiri internationale
Coșmar pentru pasagerii unui avion! Au petrecut aproape 29 de ore în aeronavă, din cauza unei furtuni apocaliptice 
  • Avion blocat aproape 29 de ore în aer din cauza unei „furtuni negre”
  • Pasagerii de la bord au trecut prin clipe de coșmar
Showbiz intern
Bogdan Mocanu i-a dat broaște la cină iubitei lui, Iasmina! Ea a mâncat fără să știe ce i s-a pus în farfurie | FOTO
  • Bogdan Mocanu i-a dat iubitei să mănânce broaște fără să-i spună
  • Iasmina a servit „delicatesa” fără să știe ce e 
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
25.000 de oameni la catafalcul Regelui Mihai şi 1.000 la Ion Iliescu. Explicaţia unui istoric
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii, dezvăluiri şocante! Ce s-a întâmplat în biroul său: “Nu e bine să mă apuc acum să vorbesc”
Romania TV
Vine AUSTERITATEA II. Ce măsuri drastice conţine noul pachet pregătit de guvern pentru români
Romania TV
Bogdan de la Ploiești, dezvăluiri cutremurătoare despre problemele pe care le are cu copiii lui, ”Mi-a rupt sufletul în mine!”
recomandare pe antena3.ro
În Iași, cineva a sunat la Poliție când a văzut ce făceau doi tineri în parcare: „Dragostea e frumoasă, dar păstrați-o pentru acasă”
recomandare pe antena3.ro
De ce nu a participat Nicușor Dan la funeraliile lui Ion Iliescu? Surse: El a stat în biroul din Palatul Cotroceni
recomandare pe antena3.ro
O vedetă TV s-a despărțit de iubitul fotomodel italian pentru că așa i-a spus Inteligența Artificială
recomandare pe playtech.ro
Nina Iliescu, în stare gravă! Soţia fostului preşedinte a primit vestea tristă a momentului de la cine nu se aştepta
recomandare pe playtech.ro
Femeia cunoscută care a făcut un gest superb în fața sicriului lui Iliescu! Emil Constantinescu a uimit cu reacţia de la Palatul Cotroceni
recomandare pe redactia.ro
VIDEO Gafă uluitoare la o televiziune în timpul funeraliilor lui Ion Iliescu.  "Am văzut cum a fost așezat sicriul cu trupul neînsuflețit al președintelui Nicușor Dan”
recomandare pe redactia.ro
Gestul făcut de Emil Constantinescu la Cotroceni lângă sicriul lui Ion Iliescu
recomandare pe Ciao.ro
Cine este 'copilul secret' al lui Ion Iliescu! El moștenește toate bunurile
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe dailybusiness.ro
Carmen Harra aduce explicații halucinante despre Iliescu: „ Cifra 9 i-a definit viața”
recomandare pe dailybusiness.ro
Grecia, destinația preferată a românilor pentru vacanța de vară. Majoritatea merg cu mașina personală
recomandare pe Jurnalul.ro
Portalul Leului din 8 August deschide poarta miracolelor pentru fiecare zodie: Află ce binecuvântări îți aduce acest eveniment cosmic
recomandare pe a1.ro
Povestea cutremurătoare de viață a doamnei Cristiana de la Mireasa. Și-a pierdut fiul anul acesta și se luptă cu o boală cruntă. De ce a decis să poarte o perucă: „Dacă mă vedeți noaptea cu un baticuț pe cap…”