Marisa Paloma, implicată într-un accident rutier. Influencerița a fost testată cu alcooltestul. Ce a urmat după: „Am trecut printr-o criză existențială”
Publicat pe 13.08.2025 la 11:00 Actualizat pe 13.08.2025 la 11:00
Marisa Paloma a avut parte de o situație neplăcută ieri, după ce a fost implicată într-un accident rutier. Din fericire, nu a fost nimic grav, dar bara mașinii influenceriței a fost serios avariată, iar ea a fost testată cu alcooltestul. Marisa Paloma a povestit pe larg ce s-a întâmplat, de fapt.
- Marisa Paloma, implicată într-un accident rutier
- A fost testată cu alcooltestul
Marisa Paloma a fost implicată ieri într-un accident rutier ușor. Influencerița a povestit că o femeie a vrut să parcheze, dar i-a lovit bara de la mașină. Marisa Paloma a vrut să facă o amiabilă, dar femeia a refuzat, așa că, au ajuns la poliție.
Marisa Paloma a povestit cum s-a produs accidentul ușor în care a fost implicată
Marisa Paloma spune că ieri, atunci când aștepta la semafor, o femeie a vrut să parcheze, dar i-a lovit bara mașinii atunci când a dat cu spatele. Femeia ar fi refuzat să facă o amiabilă și au ajuns la poliție.
Influencerița a mărturisit că nu vrea să suporte cheltuielile de reparație pentru că este de părere că nu a greșit cu ceva. Marisa Paloma spune că l-a convins pe polițist să nu îi dea amendă femeii respective, iar ea nici măcar nu i-ar fi mulțumit.
„În timp ce stăteam la coadă, la semafor, o doamnă care era în fața mea nu s-a asigurat și a dat cu spatele, încercând să parcheze pe un loc lateral care era disponibil și neavând suficient spațiu de manevră, mi-a șters bara. Mi-a zgâriat bara suficient de rău încât să nu vreau să o fac pe CASCO și suficient de rău cât să o fac pe asigurarea dânsei, având în vedere că eu nu eram vinovată (...) I-am spus domnului polițist să nu îi dea amendă, pe timpul meu (...) M-am gândit, văzând o femeie în vârstă, că 815 lei nu e o sumă mică”, a spus Marisa Paloma, pe TikTok.
Atât ea, cât și cealaltă șoferiță au fost testate cu alcooltestul
După câteva ore petrecute la poliție, ambele au fost testate cu alcooltestul. Prima dintre ele a fost cealaltă șoferiță, iar femeia s-ar fi enervat la culme atunci când i s-a spus să plece.
Marisa Paloma a povestit că a fost și ea testată mai apoi cu alcooltestul. Influencerița spune că a fost surprinsă neplăcut de cum a reacționat femeia, în condiția în care a intervenit pentru a nu-i da amendă sau puncte de penalizare.
„Ne-a testat după să vadă dacă am băut alcool. Prima oară a testat-o pe dânsa, a ieșit negativ bineînțeles, după care i-a făcut semn să plece (...) Nu vreți să știți ce circ a făcut, că de ce o invită să plece, că vrea să vadă dacă și la mine e negativ (...) Am trecut printr-o criză existențială în momentul în care nu mi-a mulțumit (...) În continuare stau și mă gândesc dacă ceea ce am făcut este despre mine și nu ar trebui să mă intereseze cum a preluat dânsa gestul meu sau dacă se aplică vorba aceea „Când ești bun, ești luat de prost”, a mai povestit ea.