Mesajul pe care Giulia Anghelescu îl citea zilnic când era în America Express. Cât a mult a ajutat-o în competiție
Publicat pe 21.07.2025 la 19:49 Actualizat pe 21.07.2025 la 20:07
Giulia Anghelescu au format o echipă puternică în timpul competiției America Express, sezonul 2. Au trecut prin multe provocări împreună și au arătat cât de devotați sunt pentru a merge mai departe. Cântăreața avea și un bilețel pe care îl citea zilnic, înainte de a pleca pe traseu.
- Mesajul pe care Giulia Anghelescu îl citea zilnic când era în America Express
- Cât a mult a ajutat-o în competiție
Giulia Anghelescu și Vlad Huidu au participat la America Express, sezonul 2, difuzat în anul 2023. Cei doi au format una dintre echipele cele mai apreciate ale sezonului, reușind să ajungă până în semifinala competiției. Cântăreața le-a arătat fanilor un text pe care l-a citit în fiecare zi, înainte de a intra pe traseu pentru a-i da putere.
Ce bilețel avea Giulia Anghelescu cu ea
Giulia Anghelescu și Vlad Huidu au format o echipă puternică la America Express sezonul 2. Cei doi au demonstrat cât de curajoși sunt și au trecut cu brio toate probele dificile pe care le-au avut în față. Ei au dat dovadă de perseverență, energie și spirit de echipă, cu toate că mai apăreau conflicte.
La ceva timp după încheierea aventurii, Giulia Anghelescu la împărtășit fanilor un detaliu emoționant și anume un bilețel scris în limba spaniolă, pe care l-a purtat cu ea pe tot parcursul emisiunii și pe care îl citea în fiecare dimineață, asemenea unei mantre personale.
Mesajul de pe bilețel era adevărat îndemn motivațional. Era scris în limba spaniolă, limba vorbită în țările prin care a trecut competiția. Textul simboliza nu doar dorința de adaptare, ci și încrederea în sine, în partener și în reușită.
„Nu vrei doar să te uiți „aici”. Trebuie să vezi „mai departe”. Trebuie să te descoperi de imposibilitatea prezentă. Reeducă-te în arta posibilității care vin!”, este textul bilețelului avut.
„Am gasit biletelul pe care l-am purtat cu mine in @americaexpressromania! îl citeam cu voce tare în fiecare dimineață înainte să plecam în cursă...”, a spus Giulia Anghelescu.
Giulia Anghelescu și Vlad Huidu au părăsit competiția înainte de marea finală
Giulia Anghelescu și Vlad Huidu au rămas în competiția America Express până în semifinală. Cei doi au părăsit emisiunea înainte de marea finală care a fost jucată de echipele Laura Giucanu & Sânziana Negru și Alexia & Aris Eram.
„Asta înseamnă că noi nu mergem mai departe! Mergem mai departe la copiii noștri acasă. Am plâns, era normal să plâng, doar că nu erau lacrimi de tristețe, erau lacrimi de fericire și atât. Tot ce am câștigat de-a lungul acestor săptămâni este mult mai valoros decât premiul final, sincer! Mult mai valoros pentru noi! Prin fața ochilor mei treceau momente din această aventură a noastră. Am trecut de multe fobii, acum pot să spun că nu mai am”, a spus Giulia Anghelescu, la acel moment.