Live acum Spynews TV
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Showbiz intern » Mircea Eremia, reacție exclusivă după ce s-a despărțit de Maria Lungu. Care e motivul separării: ”Nu a fost destul de ...”

Mircea Eremia, reacție exclusivă după ce s-a despărțit de Maria Lungu. Care e motivul separării: ”Nu a fost destul de ...”

De Razvan Paltin.
Publicat pe 06.09.2022 la 13:14 Actualizat pe 06.09.2022 la 13:14

Când parcă totul era roz în relația lor și nu ar fi existat probleme, mare i-a fost surprindea chiar și Mariei Lungu, fosta iubită a lui Mircea Eremia, atunci când el a declarat la Antena Stars că e un bărbat singur. Reporterii Spynews.ro l-au contactat pe cântăreț, iar acum am aflat și motivele separării.

Am aflat motivele despărțirii dintre Mircea Eremia și Maria Lungu

Spynews.ro

Mircea Eremia și Maria Lungu au avut o relație de câteva luni, dar care s-a sfârșit brusc și cu multe semne de întrebare chiar și pentru cea care îi era parteneră de viață cântărețului. Invitat la Antena Stars, la Showbiz Report, Mircea Eremia a precizat că e din nou singur și momentan nu are iubită: „N-are băiatu' iubită. Momentan nu am o relație.”

Mircea Eremia, reacție exclusivă despre motivele despărțirii de Maria Lungu

Atunci, artistul a lăsat pe toată lumea cu gura căscată, căci cu toții știau că e cuplat cu Maria Lungu, însă niciunul dintre ei nu au vorbit de o eventuală separare. Tânăra chiar a rămas și ea surprinsă să afle că nu mai e iubita lui Mircea Eremia, iar ea spune că din presă a primit informația că tânărul s-a despărțit de ea.

Reporterii Spynews.ro au stat de vorbă cu Mircea Eremia, astfel că am aflat și motivele care au dus la distrugerea relației. Mircea Eremia ne-a mărturisit că nu a existat neapărat un motiv pentru care s-au despărțit, ci pur și simplu relația dintre ei doi nu ar fi fost destul de serioasă, iar așa a decis că nu trebuie să o mai continue.

”Nu a existat niciun motiv. Nu a fost destul de serioasă relația, iar din acest motiv ne-am despărțit”, a spus Mircea Eremia, în exclusivitate pentru Spynews.ro.

Mai există șanse de împăcare?

Totuși, Mircea Eremia nu exclude însă o posibilă împăcare, astfel că el a precizat că nu se știe niciodată ce va rezerva viitorul. Ei au mai ținut legătura pe rețelele de socializare, pe Instagram sau pe TikTok, așa cum ne-a mai dezvăluit fratele Alinei Eremia.

Cântărețul mărturisește că nu au mai vorbit de ceva vreme pe Whatsapp, dar a dat de înțeles că o posibilă împăcare în viitor ar putea avea loc.

”Nu se știe niciodată (n.r. dacă se vor mai împăca sau nu). Ne-am mai văzut pe rețelele de socializare, nu am mai vorbit prea mult, dar ne-am mai văzut pe aici, pe Instagram, pe Tik Tok. În ultima vreme n-am mai vorbit (n.r. pe Whatssap)”, a mai zis Mircea Eremia pentru Spynews.ro.

În ceea ce o privește pe Maria Lungu, tânăra a dezvăluit la Acces Direct că e dezamăgită de faptul că Mircea Eremia nu a avut curajul să o sune și să-i spună de despărțire, ci a făcut anunțul separării în direct, fără ca ea măcar să afle. La mijloc ar fi vorba și despre gelozie din ambele părți, după cum a mai declarat tânăra la Antena Stars.

”Am rămas șocată de câteva zile, de fapt nu am reușit să vorbesc nici cu Mircea, m-a sunat, dar n-am vrut să-i răspund. Efectiv s-a despărțit, noi aveam o relație mai diferită, era și la distanță. Am rămas șocată când am citit acele detalii și sper ca în curând să am o discuție cu el.

Îmi pare extrem de rău că n-a putut și n-a avut curajul să mă sune și să-mi spună mie personal și a ajuns să vorbească în presă despre asta. Probabil din cauza distanței, eu dacă mâine mă duc la București mă împac cu el”, spunea Maria Lungu la Acces Direct.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Mircea Eremia, reacție exclusivă după ce s-a despărțit de Maria Lungu. Care e motivul separării: ”Nu a fost destul de ...”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Mario Iorgulescu a fost bătut de un grup de persoane! Declarațiile fără perdea făcute de fiul lui Gino Iorgulescu
  • Mario Iorgulescu, bătut de mai multe persoane
  • Ce a povestit fiul lui Gino Iorgulescu
Showbiz intern
Ce i s-a întâmplat lui Dorian Popa după operația la nas. Vloggerul a sesizat schimbări: „Nu știu ce mi-a pus doctorul”
  • Dorian Popa, schimbări majore după operația la nas
  • Ce i s-a întâmplat vloggerului
Stiri interne
A murit copilul de 2 ani și jumătate care fusese operat la spitalul din Constanța. Familia acuză medicii de neglijență
  • Durere fără margini pentru o familie
  • A murit copilul de 2 ani și jumătate care fusese operat la spitalul din Constanța
  • Părinții acuză medicii de neglijență
Showbiz intern
Ce face Bella Santiago în timp ce Nicu Grigore se află la Survivor. Cântăreața nu se ascunde
  • Ce face Bella Santiago în timp ce Nicu Grigore este la Survivor
  • Artista a postat totul pe rețelele de socializare
Stiri interne
Explozie puternică într-un bloc din Buzău! Mai multe apartamente au fost distruse
  • Incident grav în Buzău
  • Explozie într-un bloc din cauza acumulării de gaze
Stiri internationale
Vedetă, moartă după ce a fost lovită de două mașini. Tatăl ei face declarații sfâșietoare
  • Moarte tragică pentru o vedetă în vârstă de 33 de ani
  • S-a stins din viață după ce a fost lovită de două mașini
  • Tatăl ei acuză lipsa de empatie după accidentul mortal
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Momentul furtului ceasului de 175.000 euro, surprins de camere. Psiholoaga se afla noaptea în casa italianului
recomandare pe as.ro
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Gerul adevărat abia acum se instalează! Va fi mai frig ca până acum, aerul siberian ajunge în România
recomandare pe playtech.ro
Românii îşi pot pierde dreptul la şomaj începând din acest an. Ce nu mai ai voie să faci pentru a primi banii de la stat
recomandare pe redactia.ro
Vesti triste la prima ora...E vorba despre celebrul AXINTE 👇
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe Ciao.ro
Gabriela Cristea, adevăratul motiv al plecării lui Cătălin Măruță de la PRO TV. Dezvăluirea care l-a dat de gol
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Gabriela Cristea a slăbit enorm și a defilat cu picioarele ei tonifiate! Se pregătește reapariția la TV? – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Ce spune Bella Santiago despre conflictul dintre Nicu și Iulia de la Survivor. Cum a reacționat când a văzut imaginile