Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Mirel Rădoi, primul interviu după ce fratele său s-a sinucis! A vrut să renunțe la fotbal! „Am tot discutat cu psihologul”

Mirel Rădoi, primul interviu după ce fratele său s-a sinucis! A vrut să renunțe la fotbal! „Am tot discutat cu psihologul”

Publicat pe 19.07.2020 la 15:35 Actualizat pe 19.07.2020 la 15:35

Mirel Rădoi a oferit primul interviu după ce fratele său s-a sinucis. Celebrul antrenor a fost atât de marcat de tragedie, încât a vrut să renunțe la fotbal!

Mirel Rădoi, primul interviu după ce fratele său s-a sinucis! A vrut să renunțe la fotbal! „Am tot discutat cu psihologul”

Hepta

Mirel Rădoi a dat primul interviu după ce fratele său s-a sinucis

Faimosul antrenor își amintește și acum cu durere în sufletul de ziua în care fratele său a decis să-și pună capăt zilelor. Mirel Rădoi a mărturisit că s-a gândit la vremea respectivă că poate nu va mai fi suficient de puternic, din punct de vedere psihic, să se descurce în cariera din fotbal, motiv pentru care ar fi renunțat.

A vrut să renunțe la fotbal!

„Chiar m-am gândit că poate e mai bine să se ducă altcineva la EURO U21 și eu să iau o pauză. Poate nu eram concentrat pe ce avem de făcut. Mă gândeam și la cât s-au sacrificat jucătorii timp de 2 ani de zile și mă temeam ca nu cumva eu să nu fiu pregătit pentru o astfel de performanță. Așa că am pus în balanță, iar acolo găseam să stau acasă”, a spus Mirel Rădoi pentru gsp.ro.

A luat legătura cu psihologul

În continuare, Mirel Rădoi a povestit că a reușit să treacă mai ușor peste această durere cu ajutorul celor de la echipa pe care o antrena, fiind conștient de faptul că au nevoie de el.

„Eu eram unul singur, mă puteam regla, dar ei erau peste 20. Poate că atunci ei aveau mai multă nevoie de mine acolo, decât eu de ei. Așa am trecut peste cumpăna asta și am mers împreună”, a declarat acesta.

Mirel Rădoi a mai spus că a ajuns să ia legătura cu diverse persoane care au avut cazuri identice în familie în încercarea de a înțelege de ce fratele său a recurs la acest gest. Antrenorul a mărturisit că a vorbit și cu psihologul.

„Pot găsi o grămadă de explicații, dar nu știu ce putea să împiedice tragedia. Am tot discutat cu diferite persoane care au avut astfel de cazuri în familie. Și cu psihologul!”, a mai spus Mirel Rădoi pentru sursa citată.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Mirel Rădoi, primul interviu după ce fratele său s-a sinucis! A vrut să renunțe la fotbal! „Am tot discutat cu psihologul”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Asia Express, 28 octombrie 2025. Ce echipă a ajuns prima la pupitrul Irinei Fodor. Lupta pentru cazare la hotel a fost destul de strânsă
  • Echipa care a ajuns prima la Irina Fodor
  • Cine a primit cazare la hotel
Emisiuni TV
Elena Merișoreanu, probleme înainte să intre într-o emisiune TV! Cântreața a fost la un pas să leșine: ”Am căzut pe spate”
  • Elena Merișoreanu a trecut prin momente de panică
  • Artista a făcut declarații la Spynews TV
Showbiz intern
Marilu Dobrescu a ajuns la psihiatru din cauza scandalului cu Iustin Petrescu! Influencerița, nevoită să ceară ajutor de urgență
  • Marilu Dobrescu a făcut declarații despre perioada în care a lipsit de pe rețelele de socializare
  • Influencerița a ajuns pe mâinile medicilor
Emisiuni TV
Asia Express, 28 octombrie 2025. Momente dificile pentru Gabi Tamaș. A trebuit să ajungă urgent la hotel
  • Ce s-a întâmplat cu Gabi Tamaș în Asia Express
  • S-a întors la hotel
Showbiz intern
Oana Roman, mesaj emoționant pentru Isabela, fiica ei. Ce promisiune i-a făcut vedeta
  • Oana Roman, mesaj emoționant pentru fiica ei
  • Ce i-a promis unicului său copil
Showbiz intern
Armin Nicoară, la un pas să se prăbușească cu elicopterul înainte de propria nuntă: ”Tremur”
  • Armin Nicoară a avut parte de peripeții la nunta lui
  • Cum a ajuns artistul la marele eveniment
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cum va fi vremea în România în luna noiembrie. Prognoza meteo ANM până la final de toamnă
recomandare pe as.ro
Afacerea “unică în Europa” a milionarului român care va câştiga o avere! “Nu am mai văzut aşa ceva”
Romania TV
ULTIMUL mesaj al doctoriței de la Spitalul din Buzău, înainte să se stingă. Ștefania Szabo urma un tratament cardiac și era epuizată din cauza gărzilor
Romania TV
Cine este angajatul la stat din România, fost electrician, care are un salariu DUBLU faţă de Nicușor Dan: Poate președintele nu e plătit suficient
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Dosar penal în cazul morţii directoarei spitalului din Buzău. Ce s-a întâmplat cu doar câteva ore înainte cu Ştefania Szabo
recomandare pe playtech.ro
Când ai voie să oprești pe banda de urgență. Amenzile pot ajunge la 4.000 de lei și permisul se suspendă 90 de zile
recomandare pe redactia.ro
Durere fără margini în familia fraților Pian. Ce s-a întâmplat cu doar câteva zile înainte de moartea mamei lor
recomandare pe redactia.ro
Trei ceasuri rele pentru o zodie marți. Va suferi teribil
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe bzi.ro
Alina Pușcău, secretul siluetei de invidiat, la 43 de ani! Face asta de patru ori! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Cinci membri ai echipajului, salvați, după ce un elicopter și un avion de vânătoare ale Marinei SUA s-au prăbușit în Marea Chinei de Sud
recomandare pe dailybusiness.ro
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
recomandare pe Jurnalul.ro
Pușcărie pentru preoți, fotografi, cârciumari care participă la nunți între minori
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta