Live acum Spynews TV Live
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Otilia Bilionera a fost în depresie. Artista a suferit mult: „Munceam și nu câștigam pe măsură”

Otilia Bilionera a fost în depresie. Artista a suferit mult: „Munceam și nu câștigam pe măsură”

Publicat pe 26.04.2022 la 14:46 Actualizat pe 26.04.2022 la 14:46

Otilia Bilionera a avut momente când s-a luptat cu depresia, a ținut tratamente stricte și a făcut terapie. Artista a povestit prin ce a trecut de-a lungul timpului, suferind din cauza banilor și a dragostei.

Otilia Bilionera a fost în drepresie, după ce a suferit mult

instagram

Otilia Bilionera este o cunoscută și apreciată cântăreață de la noi din țară. Ea a trecut prin momente dificile de-a lungul vieții. Iată ce mărturisiri a făcut artista despre depresie, tratamente și terapie!

Otilia Bilionera, despre depresia în care a fost

Otilia Bilionera a fost în depresie din cauza locului de muncă, deoarece muncea mult și pe puțini bani, iar de la acel stres continuu au apărut și problemele de sănătate. Ea a suferit și din cauza relației pe care o avea în acel moment.

„Depresia mea a fost legată și de fostul management, de faptul că munceam mult și nu câștigam pe măsura efortului depus. Aveam probleme de sănătate din cauza stresului, a deplasărilor, a răcelilor pe care nu apucam să le tratez și din cauza relației în care mă aflam atunci, care nu mă făcea fericită. Toate astea au dus la o depresie care a durat un an”, a mărturisit artista.

Frumoasa artistă a urmat tratament antidepresiv și a făcut terapie, dar în acest moment este mulțumită și a reușit să se adune. Ea recomandă persoanelor care trec prin așa ceva, să contacteze de urgență medicul.

„Am urmat tratament antidepresiv și am făcut șapte luni de terapie, iar acum – mulțumesc lui Dumnezeu! – sunt bine, am reușit să depășesc acel moment. Le recomand celor care trec prin astfel de momente să apeleze la medicul specialist”, a adăugat cântăreața.

Cântăreața a vorbit despre familie

Artista a vorbit și despre familia ei, despre faptul că provine din părinți modești, care mereu au susținut-o și i-au oferit tot ce a avut nevoie. Ea doarme și acum alături de mama ei, chiar dacă este destul de mare.

„Provin dintr-o familie modestă, din Suceava. Părinții mei sunt mai presus de orice și oricine. Întotdeauna m-au susținut și au făcut eforturi importante pentru a-mi oferi tot ce am avut nevoie, m-au lăsat mereu să fac ceea ce simt și ceea ce mă face fericită. Consider că nu există iubire mai pură decât cea dintre părinți și copii. Am o legătură foarte, foarte specială cu mama, cu care am dormit până la 19 ani și cu care încă dorm ori de câte ori mă vizitează”, a mai explicat Otilia Bilionera.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Otilia Bilionera a fost în depresie. Artista a suferit mult: „Munceam și nu câștigam pe măsură”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Un avion a aterizat de urgență după ce cabina piloților s-a umplut de fum! Clipe de panică la bord
  • Un incident aviatic a întors un avion înapoi la sol
  • Cabina piloților s-a umplut de fum
Showbiz intern
Raluca Drăgoi a dezvăluit sexul bebelușului! De ce nu și-a dorit cântăreața să organizeze o petrecere de gender reveal
  • Raluca Drăgoi a făcut public sexul bebelușului ei
  • De ce nu a organizat gender reveal
Showbiz intern
Cu ce provocări se confruntă Francisca în viața de mamă: ”Am avut momente grele”
  • Francisca a făcut declarații despre viața de mamă
  • Cum decurge noua etapă din viața ei
Showbiz intern
Tzancă Uraganu, scandal cu o brunetă pe TikTok! S-ar considera o amenințare pentru el: ”Nu mai aveai o pâine să mănânci”
  • Tzancă Uraganu s-a certat cu o brunetă
  • Ce replici dure și-au împărțit
Emisiuni TV
Scandal în casa Mireasa! Halima și Daniela și-au aruncat cuvinte dure: ”Ai venit aici să faci circ”
  • De ce s-au certat Daniela și Halima
  • Concurenții au luat parte la un scandal de proporții
Stiri interne
Incident cumplit în Sectorul 5 al Capitalei! O femeie de doar 31 de ani a murit după ce a căzut de la etajul 10
  • Tânără de 31 de ani, moartă, după ce ar fi căzut de la etaj
  • Femeia nu a putut fi salvată de la moarte
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple