Live acum Viaţa fără filtru (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Simona Trașcă, probleme serioase la întoarcerea în România, din Canada! Bagajul i-a fost făcut praf și a fost pusă să plătescă sute de dolari în plus: ”E o bătaie de joc, am rămas șocată”

Simona Trașcă, probleme serioase la întoarcerea în România, din Canada! Bagajul i-a fost făcut praf și a fost pusă să plătescă sute de dolari în plus: ”E o bătaie de joc, am rămas șocată”

De Razvan Paltin.
Publicat pe 10.10.2024 la 12:14 Actualizat pe 10.10.2024 la 13:07

Simona Trașcă s-a confrunat cu mari probleme la întoarcerea în România, din vacanța pe care a petrecut-o la fiul ei, în Canada! Nu doar că a venit cu bagajul praf, după ce i-a fost distrus pe avion, dar a mai fost pusă și să plătească sute de dolari în plus. Vedeta tună și fulgeră!

După o vacanță foarte reușită pe care a petrecut-o la fiul ei în Canada, Simona Trașcă s-a întors în România, dar a avut parte de peripeții peste peripeții în zborul spre țara natală. În exclusivitate pentru Spynews.ro, blondina ne spune ce i s-a întâmplat.

A ajuns în țară de doar câteva zile, însă nici acum nu s-a acomodat cu fusul orar și ne-a spus că se trezește în miez de noapte și nu mai poate să doarmă. Vedeta spune că trece printr-o perioadă destul de ciudată până când se va reacomoda cu fusul orar, după zilele petrecute în Canada.

”M-am întors din Canada și nu știu de capul meu cu fusul ăsta orar. Încerc să stau trează ca să pot să dorm la noapte. Azi noapte la 3 dimineața m-a trezit foamea, îmi era o foame de leșinam, era ora la care în Canada mâncam. Am stat o oră, dar pe la 4 m-am dus și am mâncat ceva că nu mai puteam”, a spus Simona Trașcă pentru Spynews.ro.

Simonei Trașcă i-a fost făcut bagajul praf la întoarcerea din Canada

Și dacă era să fi fost doar asta singura problemă, însă Simona Trașcă s-a întors în România cu bagajul complet spart, asta după ce pe avion i-a fost distrus. Nici nu a mai apucat să facă vreo reclamație pentru că, spune ea, era foarte obosită, așa că și-a luat bagajul, ce a mai rămas din el, de fapt, și a plecat acasă. Cu toate astea, blondina afirmă că nu e deloc normal ceea ce se întâmplă.

”Venind de pe un drum așa lung, am avut și întârziere, au fost două zboruri, eram foarte obosită. Mi-au făcut bagajul praf, e de aruncat la gunoi, am plecat cu el nou de aici. Trebuia să fac reclamație, dar nu am mai avut starea necesară, eram foarte obosită. Am văzut-o pe alta femeie înainte care avea bagajul pe din două, erau șosetele pe banda, erau toate alea scoase din bagaj, eu măcar am avut noroc, bine că am putut să plec cu el acasă, că nu mi-am pierdut nimic”, a mai zis ea.

A fost pusă să plătesc din nou bagajul de cală, deși îl avea inclus

Și problemele tot nu s-au încheiat pentru Simona Trașcă. Vedeta ne-a povestit că a fost pusă și să-și plătească din nou bagajul, cu toate că îl avea inclus. Blondia ne-a declarat că avionul cu care urma să decoleze a fost schimbat, iar compania respectivă i-a spus că nu mai are bagaj inclus, astfel că trebuie să-l plătească. A fost nevoită să-l achite, cu toate că biletul era plătit inclusiv cu bagajul de cală.

”Am mai avut o peripeție și când am plecat de acolo. Fiul meu m-a ajutat să-mi cumpăr bilet, mi-a luat cu o companie foarte ok, compania asta n-a mai zburat din nu știu ce motive, iar mie mi-au făcut biletul să plec cu o altă companie. Și ăștia m-au pus să-mi plătesc bagajul de cală, deși eu aveam bagaj inclus, că de aia mi-am luat biletul mai scump, ca să am și cala inclusă. Pe Otopeni a trebuit să plătesc, am zis că ăștia vor să-mi ia banii, am plătit și m-am enervat. Când am ajuns acolo ăștia mi-au zis iar că nu am bagajul inclus și trebuie să-l plătesc din nou, am rămas șocată”, a mai spus blondina.

A trebuit să-și achite bagajul chiar de două ori, atât la dus, cât și la întors, dar a și depășit cu un kilogram greutatea acestuia, astfel că i s-a spus că trebuie să plătească aproape 250 de dolari, fapt ce a enervat-o teribil.

”Deci când am plecat din Canada a trebuit să plătesc din nou bagajul, l-am mai și plătit și aveam un kilogram și câteva sute de grame în plus, m-au mai pus să plătesc și 235 de dolari în plus că am depășit. Eu pentru prima dată în viața mea am zis că eu nu sunt de acord să plătesc atât și vreau să scot din bagaj”, a mai zis ea.

Simona Trașcă nu a vrut să plătească suma uriașă, astfel că și-a scos din bagajul de cală lucrurile și le-a pus într-o pungă, pe care a cărat-o în tot drumul spre România, cu toate că spune că de obicei nu-i place să care nimic și preferă doar să ia cu ea o gentuță cât mai mică.

”Fiul meu mi-a zis că plătește el, eu i-am zis că nu, că eu plătesc bagajul de cală și acum voi scoate kilogramul în plus că nu stau să plătesc, e exagerat, e bataie de joc. Fiul meu mi-a zis să arunc hainele respective, dar i-am zis că nu le arunc. Le pun într-o pungă și le iau. Am fost foarte încăpățânată și m-am cărcat cu ele într-o pungă până în România. Eu sunt foarte comodă și nu suport să car nimic, eu aveam și bagaj de mână de 10 kilograme, dar nu am vrut, că vreau să fiu comodă, cu gentuța, dar uite că atunci când am venit am luat hainele într-o pungă”, ne-a mai spus ea.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Simona Trașcă, probleme serioase la întoarcerea în România, din Canada! Bagajul i-a fost făcut praf și a fost pusă să plătescă sute de dolari în plus: ”E o bătaie de joc, am rămas șocată”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Maria Vîlceanu de pe TikTok a gătit supă cremă de mici. Cum au reacționat jurații
  • Cine este Maria Vîlceanu
  • Concurenta de la Chefi la cuțite este virală pe Tiktok
Emisiuni TV
Mama fetiței moartă la stomatolog, decizie sfâșietoare! Cum își alină dorul de micuța Sara
  • Ce a făcut mama fetiței moartă la stomatolog
  • Sara a murit în urmă cu două săptămâni
Showbiz international
Kris Jenner, mesaj emoționant pentru sora ei care a murit în urmă aproximativ un an. Ar fi fost ziua ei de naștere
  • Kris Jenner, urare emoționantă pentru sora ei decedată
  • Karen Houghton ar fi împlinit 66 de ani
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cine a câștigat proba de amuletă. Cum i-a ținut Gabi Tamaș în suspans pe chefi
  • Gabi Tamaș a anunțat cine a câștigat proba de amuletă
  • Un chef a obținut un avantaj important
Emisiuni TV
Mara Bănică, declarații exclusive despre propria petrecere. Zeci de vedete, prezente la marele eveniment
  • Mara Bănică, despre petrecerea de ziua ei
  • Vedeta a avut zeci de vedete prezente la marele eveniment
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cosmin Bujdei le-a adus chefilor o roabă de mici: ”Am făcut artă”
  • Cosmin Bujdei a gătit 400 de mici la Chefi la cuțite
  • Concurentul este un profesionist desăvârșit în cazul acestui preparat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Meseriile fără studii superioare unde poţi câştiga 8.100 €. Ţara europeană care caută 85.000 de muncitori
recomandare pe as.ro
Cum a reacționat soția lui Gabi Tamaș după succesul din Asia Express. Mesajul Ioanei după finală
Romania TV
BOMBA ZILEI în politică! DEMITEREA MOMENTULUI! Toate declarațiile controversate i-au pus capac!
Romania TV
Tragedie fără margini! Bogdan, un soldat român, a murit în războiul din Ucraina! Și-a dat viața pentru pace!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ai voie să pui panouri fotovoltaice pe balcon: cât costă şi ce economii faci la facturi
recomandare pe playtech.ro
De ce acte ai nevoie pentru recalcularea pensiei dacă ai schimbat cartea de muncă sau firma a fost desființată
recomandare pe redactia.ro
Flavia Grosan a murit. Declaratia HALUCINANTA facuta inainte sa se stinga
recomandare pe redactia.ro
Flavia Grosan a murit. Declaratia HALUCINANTA facuta inainte sa se stinga
recomandare pe Ciao.ro
Nimeni nu e fără de păcat! Vedetele din România care ţin postul Crăciunului pentru iertare
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Andra Gogan și-a văzut visul cu ochii: Videoclipul alături de Shakira a devenit viral!
recomandare pe bzi.ro
Un medic legist aruncă bomba după moartea Ștefaniei Szabo: „Au cam început să se «aboneze» la farmaciile spitalelor!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
recomandare pe dailybusiness.ro
Dronă militară căzută în județul Tulcea, la 5 kilometri de granița cu Ucraina. Armata nu a putut ridica avioanele din cauza vremii
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 17–23 noiembrie 2025: Perioada marilor revelații!
recomandare pe a1.ro
Surorile Kessler, artiste de renume, au murit prin sinucidere asistată! Este doliu în lumea muzicii