Teodor și Ionela, interviu exclusiv la 10 ani după ”Mireasă pentru fiul meu”. Foștii concurenți au planuri mari și se gândesc să devină din nou părinți
Publicat pe 20.03.2025 la 22:50 Actualizat pe 20.03.2025 la 22:50
Teodor și Ionela s-au întâlnit în urmă cu 10 ani în casa ”Mireasă pentru fiul meu”. Cei doi au pășit în reality show pentru a-și găsi jumătatea și așa s-a și întâmplat. Aceștia s-au căsătorit, au devenit părinții unui băiețel, iar acum vor să-și mărească familia. În exclusivitate pentru Spynews.ro, foștii concurenți ne vorbesc despre viața lor, dar și despre planurile pe care le au.
- Teodor și Ionela, interviu exclusiv
- Au trecut mai bine de 10 ani de când s-au cunoscut
- Sunt părinții unui băiețel
În urmă cu mai bine de 10 ani, Teodor și Ionela au intrat în casa ”Mireasă pentru fiul meu”, fiecare cu speranța că la finalul competiției vor pleca împreună cu un partener pentru o viață. Așa s-a și întâmplat, căci la finalul sezonului 4, cei doi s-au căsătorit în fața telespectatorilor care i-au îndrăgit.
Cei doi au format unul dintre cele mai frumoase cupluri de la ”Mireasa pentru fiul meu”, iar cu toate că anii au trecut, aceștia în continuare au rămas cu foarte mulți susținători pe rețelele de socializare care îi apreciază până și în ziua de azi.
Interviu exclusiv cu Teodor și Ionela, foștii concurenți de la ”Mireasă pentru fiul meu”. Au trecut 10 ani
Au trecut împreună prin bune și rele, dar cel mai important moment din viața lor a fost fără doar și poate venirea pe lume a băiețelului pe care îl au împreună, micuțul Dominic, astăzi în vârstă de 5 ani. Reporterii Spynews.ro au stat de vorbă cu Teodor, care ne-a vorbit despre trecerea celor 10 ani de la MPFM și cum e astăzi viața lor, dar ne-a povestit și despre planurile de viitor.
”Suntem foarte bine, Ionela cu munca ei, eu la fel. Încercăm mereu să ne sincronizăm turele, astfel încât să fie mereu cineva acasă cu băiatul. Job-ul meu e destul de flexibil, așa că mă adaptez după programul Ionelei, ca să petrec cât mai mult timp cu Domi și să nu rămână singur”, ne-a spus Teodor, în exclusivitate.
Băiețelul lui Teodor și al Ionelei se pregătește ca din toamna acestui an să intre la școală, iar emoțiile sunt uriașe pentru foștii concurenți de la Mireasă pentru fiul meu. Cu toate că știu că provocările vor fi multe, Teodor ne-a declarat că are încredere că băiețelul lui se va descurca. Cu toate acestea, înainte de începerea școlii, Teodor și Ionela, împreună cu Dominic vor pleca în vacanță în Turcia.
”Ne facem timp și pentru noi, mai ieșim cu prietenii, ca să ne relaxăm după zilele de muncă. Domi crește văzând cu ochii, mai are puțin și termină grupa mare, iar la anul începe școala. Am emoții încă de pe acum! Abia aștept să văd cum o să fie, deși știm că începutul va fi mai dificil. Dar el e un copil isteț și sunt sigur că se va descurca (...)Ca în orice familie, mai avem și zile mai puțin bune, dar încercăm să trecem peste ele cu glume și multă comunicare. Am plănuit deja vacanțele pentru anul acesta, iar în iulie vom merge în Turcia. Ne dorim să ajungem și la mama, în Spania.
Speră ca Dumnezeu să le mai ofere un copil! E cea mai mare dorință
Teodor și Ionela au planuri mari și speră că Dumnezeu le va îndeplini și dorința de a-și mări familia și de a-i oferi lui Dominic o surioară sau un frățior în viitorul apropiat.
”Îi mulțumim lui Dumnezeu că suntem sănătoși și, dacă e să fim patru în loc de trei, asta ar fi cea mai mare dorință a mea. Îmi doresc enorm să mai avem un membru în familie. Știu cum e să fii singur, dar văd și la Ionela cum e să fii parte dintr-o familie numeroasă, ele fiind șase surori, așa că poate Doamne, Doamne ne va împlini și acest vis și să fim o formulă completă”, ne-a mai spus fostul concurent de la Mireasă pentru fiul meu.