Live acum XNS
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Showbiz intern » ”Toţi banii mei sunt blocaţi”. Andrew Tate a răbufnit! Milionarul britanic și-a pierdut răbdarea și acuză autoritățile din România

”Toţi banii mei sunt blocaţi”. Andrew Tate a răbufnit! Milionarul britanic și-a pierdut răbdarea și acuză autoritățile din România

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 28.05.2024 la 13:32 Actualizat pe 28.05.2024 la 13:32

Andrew Tate revine cu acuzații grave șa adresa autorităților din România! Milionarul britanic nu ar avea acces la banii săi, căci ar avea conturile blocate, nici la mașinile pe care le deține. De asemenea, ar vrea să plece din România pentru a-și vizita copiii, însă nu este lăsat!

Andrew Tate își exprimă revolta.

Profimedia

A trecut un an jumătate de când Andrew și Tristan Tate au fost arestați și acuzați de fapte foarte grave, timp în care ei s-au considerat complet nevinovați și au susținut acest lucru de fiecare dată când au avut ocazia. Lucrurile s-au schimbat acum, căci Andrew Tate este cel care face acuzații și pune la zid autoritățile din România!

Andrew Tate vrea să fie lăsat să își vadă copiii și să primească acces la bani și mașini

Andrew Tate încă își susține nevinovăția, spunând că în tot acest timp nu a apărut nicio victimă, deși el și Tristan Tate au fost nevoiți să stea atât de mult timp în arest, iar acum să aibă de suferit din cauza măsurilor dispuse asupra lor. Milionarii britanici au voie să călătorească pe teritoriul României, dar nu au voie să plece în străinătate.

Acest lucru îl enervează la culme pe Andrew Tate, căci a spus că își dorește să își viziteze copiii. De asemenea, i se pare nedrept să nu aibă acces la banii pe care îi deține, nici la mașini.

Andrew Tate susține că a investit o mulțime de bani în România, iar tot ceea ce a primit în schimb a fost faptul că a fost ”aruncat într-o celulă”.

”Mă întreb deseori dacă cineva ia in considerare faptul că au trecut 2 ani si nimeni nu a văzut nicio victimă. Am stat într-o celulă, uitându-mă la ştiri cum spuneau că sunt o persoană rea, că am făcut atâţia bani, că sunt un infractor, că sunt un traficant de persoane, că o să vedem toate detaliile cazului ieşind la iveală. Doi ani mai târziu, şi in continuare nu e nicio victimă.

Eu am investit bani în România şi ei m-au aruncat într-o celulă, doi ani mai târziu tot nu sunt liber, tot nu pot ieşi din ţară, doi ani şi toţi banii mei sunt blocaţi, toate maşinile luate, toate bunurile sechestrate. Nimeni nu a văzut nicio victimă la ştiri nici măcar o dată. Singurele fete pe care le pot găsi sunt fete care spun că nu sunt victime”, a declarat Andrew Tate, la antena3.ro.

Milionarul susține că nu și-a văzut copiii de doi ani

Andrew Tate este revoltat că nu este lăsat să plece din țară, pentru a-și vizita copiii, pe care spune că nu i-a mai văzut de doi ani.

Milionarul consideră că toată această vină pusă asupra lui este pe nedrept și consideră că totul se întâmplă din cauză că ar avea succes.

”Doi ani din viaţa mea, doi ani în care nu mi-am văzut copiii pentru că sunt departe şi nu pot pleca să-i văd şi toată lumea stă şi spune că poate sunt vinovat. Vinovat de ce? Unde? Cine? Când? Cred că oricine cu un creier funcţional intelege cum funcţionează lumea. Şi dacă ajungi prea mare şi vorbeşti împotriva puterii, enervezi oameni”, a declarat Andrew Tate, la antena3.ro.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
”Toţi banii mei sunt blocaţi”. Andrew Tate a răbufnit! Milionarul britanic și-a pierdut răbdarea și acuză autoritățile din România
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Sora lui Gabi Bădălău și soțul ei și-au botezat fiul. Imagini superbe de la eveniment. Și Bianca Drăgușanu a fost prezentă
  • Sora lui Gabi Bădălău și soțul ei și-au botezat fiul
  • Imagini de la eveniment
Showbiz intern
În plin scandal cu influencerița Daniela, Iuliana Beregoi nu a uitat-o nici pe Andreea Bostănică. Reacția ei explozivă: „N-am fost cu un bărbat de vârsta tatălui meu”
  • Iuliana Beregoi a reacționat, după scandalul cu Andreea Bostănică
  • Cântăreața și-a pus la punct rivala
Stiri interne
Scene incredibile în Bacău. O femeie a aruncat mai multe obiecte de la balcon, printre care și o masă
  • Scene șocante seara trecută, în Bacău
  • O femeie a aruncat de la balcon mai multe obiecte
Emisiuni TV
Gabi Tamaș nu s-a mai abținut. De ce și-a criticat dur colegii, în timpul jocului, la Survivor: „Eu sunt fraierul echipei”
  • Gabi Tamaș, reacție nervoasă, în timpul jocului la Survivor
  • Concurentul și-a criticat dur colegii
Emisiuni TV
Probleme pentru Adrian Beleuț la Survivor, înainte de confruntarea cu Faimoșii. Ce i s-a întâmplat, după ce a vrut să aducă mâncare pentru colegi
  • Adrian Beleuț de la Survivor, probleme înainte de confruntarea cu Faimoșii
  • Ce i s-a întâmplat
Emisiuni TV
Marian Godină, părere sinceră despre colegii de la Survivor. De ce nu îi place pe Cristian Boureanu și Naba Salem: „Nici nu știam cine este ea”
  • Marian Godină a spus ce crede despre Faimoși
  • De ce nu îi place pe Cristian Boureanu și Naba Salem
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple