Live acum Petrecem in familie (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Monden » Showbiz intern » Tudor Chirilă, mesaj tranșant de 1 Iunie: ”România nu-și iubește copiii. Preferăm să băgăm mizeria sub preș”

Tudor Chirilă, mesaj tranșant de 1 Iunie: ”România nu-și iubește copiii. Preferăm să băgăm mizeria sub preș”

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 01.06.2022 la 20:40 Actualizat pe 01.06.2022 la 20:40

Astăzi este o zi specială pentru toți copiii, din toată lumea. Ei bine, dacă v-ați fi așteptat la mesaje siropoase din partea tuturor persoanelor publice din România, v-ați cam înșelat, căci Tudor Chirilă și-a surprins și astăzi fanii. Artistul a postat un mesaj tranșant pe contul său personal de Facebook.

Tudor Chirilă, mesaj tranșant de 1 Iunie

facebook

Tudor Chirilă este cunoscut pentru cariera sa de-a dreptul impresionantă atunci când vine vorba despre muzică, dar și pentru postările sale pe rețele de socializare, pe diferite teme sau scandaluri.

Tudor Chirilă, mesaj tranșant de 1 Iunie

Tudor Chirilă nu a uitat nici de ziua de 1 Iunie, de Ziua Copilului. A dat cărțile pe față și a spus părerea sa reală despre această zi specială și despre ce se întâmplă, de fapt, cu copiii din țara noastră.

Din punctul său de vedere, un lucru este foarte clar: ”România nu-şi iubeşte copiii”. Bineînțeles, artistul a adus și mai multe argumente pentru această afirmație. Postarea sa s-a viralizat în scurt timp pe Internet.

Se pare că rândurile scrise de Tudor Chirilă au fost foarte apreciate de internauți, de fanii și de urmăritorii săi, în condițiile în care postarea a strâns deja aproape șapte mii de reacții. Fanii au luat cu asalt și secțiunea de comentarii.

Tudor Chirilă, despre copiii defavorizați

De asemenea, Tudor Chirilă a povestit că ziua de 1 Iunie este o zi în care ne prefacem că viitorul copiilor contează și că majoritatea tinerilor din zilele noastre nu sunt siguri pe ei atunci când se gândesc la viitor.

Tudor Chirilă a scos în prim-plan și aspectele mai puțin plăcute din țara noastră: familiile nu au bani că să-i ţină în şcoală pe copii, mamele copile care fac copii în urma abuzurilor adulţilor sau copiii care cresc în familii dezorganizate.

”Încă o zi în care ne prefacem că copiii sunt în centrul societăţii noastre. Încă o zi în care vorbim despre lumea pe care ar trebui s-o construim pentru copiii noştri sau despre încrederea pe care ar trebui să le-o insuflăm. Nu mai vorbesc de dragoste. Ieri am fost invitat la un podcast la liceul Emanuil Gojdu din Oradea şi apoi la o întălnire cu elevi de la acelaşi liceu. Din discuţie a reieşit cumva că întrebările pe care le are generaţia asta sunt legate de nesiguranţă profesională, lipsa orientării în zona asta şi paralelismul şcolii cu viaţa. Scoala noastră nu pregăteşte copiii pentru viaţă. Copiii ăia pe care îi sărbătorim azi şi cărora le atribuim viitorul nostru. Azi e ziua copilului. Da, e frumos să fii copil când ai macar siguranţa zilei de mâine”, este o parte din mesajul scris de artist.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Tudor Chirilă, mesaj tranșant de 1 Iunie: ”România nu-și iubește copiii. Preferăm să băgăm mizeria sub preș”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Cum a apărut iubita lui Gabriel la înmormântarea lui. Denisa a ținut în brațe un obiect extrem de important
  • Iubita lui Gabriel Bumbăcea nu s-a dezlipit de sicriu
  • Ce a avut Denisa în brațe la înmormântare
Showbiz intern
Ramona Olaru își sărbătorește tatăl! Cât de bine seamnă cu el: ”Dacă nu îmi dau mustața jos, suntem 1 la 1”
  • Imagini rare cu familia Ramonei Olaru
  • Vedeta își sărbătorește tatăl
Stiri internationale
6 persoane au murit, după ce un avion s-a prăbușit. Un artist cunoscut, printre decedați
  • Un avion s-a prăbușit sâmbătă
  • Un artist cunoscut a murit
Stiri interne
În ce an a fost cea mai cumplită iarnă din istoria României. ”Marele Viscol” a adus zăpadă de cinci metri
  • Cum s-a resimțit ”Marele Viscol” în România
  • Anul cu cea mai grea ninsoare din istoria țării noastre
Stiri internationale
Motivul pentru care o femeie a renunțat la soț și copii pentru a deveni escortă de lux. A aflat mai apoi că se confruntă și cu o afecțiune
  • O femeie a renunțat la soț și copii pentru a deveni escortă de lux
  • Ce a convins-o să facă asta
Showbiz intern
Pasiunea mai puțin știută a partenerului Marinei Almășan. Prezentatoarea TV și Sorin Mărcuș se află în vacanță, la munte
  • Sorin Mărcuș a trecut testul suprem al Marinei Almășan
  • La ce se pricepe de minune partenerul prezentatoarei TV
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
recomandare pe playtech.ro
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o