Live acum Spynews TV (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Showbiz international » Blake Lively îl acuză pe Justin Baldoni de hărțuire sexuală. Avocatul actorului din filmul „It Ends With Us” spune că plângerea este „rușinoasă” plină de „acuzații false” 

Blake Lively îl acuză pe Justin Baldoni de hărțuire sexuală. Avocatul actorului din filmul „It Ends With Us” spune că plângerea este „rușinoasă” plină de „acuzații false” 

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 22.12.2024 la 09:41 Actualizat pe 22.12.2024 la 09:41

Blake Lively îl acuză de hărțuire sexuală pe Justin Baldoni, colegul său din ”It Ends With Us”, într-o plângere legală. Un avocat care îl reprezintă pe actor, studioul și reprezentanții acestuia, a declarat că afirmațiile sunt „complet false și scandaloase”.

Blake Lively îl acuză pe Justin Baldoni de hărțuire sexuală

Profimediaimages.ro

Actrița Blake Lively l-a acuzat pe Justin Baldoni, regizorul și colegul ei de scenă din It Ends With Us, de hărțuire sexuală pe platoul de filmare. Actrița în vârstă de 37 de ani susține, de asemenea, că actorul în vârstă de 40 de ani și studioul din spatele filmului s-au angajat într-un „plan pe mai multe niveluri”, pentru a-i afecta reputația.

Justin Baldoni, acuzat de hărțuire sexuală de Blake Lively

Blake Lively l-a acuzat de hărțuire sexuală pe Justin Baldoni, regizorul și colegul ei din „It Ends With Us”. Într-o plângere bombă, actrița susține că actorul a încercat să organizeze o campanie de defăimare împotriva ei și susține că felul în care acesta s-a comportat i-a cauzat ei și familiei sale „daune emoționale grave”, potrivit unei copii obținute de Variety.

Bryan Freedman, un avocat al lui Justin Baldoni și al companiei sale de producție Wayfarer Studios, a ripostat la plângerea actriței prin intermediul unei declarații, spunând că e „rușinoasă” și plină de „acuzații categoric false”.

Potrivit plângerii depuse la Departamentul pentru Drepturi Civile din California, în ianuarie 2024 a avut loc o întâlnire pentru a aborda afirmațiile făcute de Blake Lively și cererile acesteia de a se întoarce la lucru la „It Ends With Us” după ce grevele actorilor și scenariștilor s-au încheiat, permițând reluarea producției. Soțul lui actriței, Ryan Reynolds, ar fi fost prezent la întâlnire.

Echipa lui Justin Baldoni respinge acuzațiile făcute de Blake Lively

La acea întâlnire, Blake Lively s-ar fi plâns că Justin Baldoni a discutat despre greutatea ei cu antrenorul ei, a presat-o să își dezvăluie convingerile religioase și a vorbit despre viața lui sexuală în moduri nepotrivite. Actrița s-a plâns, de asemenea, că Jamey Heath, unul dintre producătorii filmului și CEO al Wayfarer Studios, i-a arătat ei o înregistrare video cu soția sa dezbrăcată și dând naștere. De asemenea, actrița a mai susținut că atât Justin Baldoni, cât și Jamey Heath, au intrat în rulota ei de machiaj fără a avea permisiune, „inclusiv când își alăpta bebelușul”, mai notează sursa anterior menționată.

„Este rușinos ca doamna Lively și reprezentanții ei să facă astfel de acuzații grave și categoric false împotriva domnului Baldoni, a Wayfarer Studios și a reprezentanților acestuia, ca o altă încercare disperată de a-și „repara” reputația negativă care a fost acumulată din propriile remarci și acțiuni în timpul campaniei pentru film; interviuri și activități de presă care au fost observate public, în timp real și needitate, ceea ce a permis internetului să își genereze propriile opinii și păreri”, se arată în declarația lui Freedman pentru Variety cu privire la plângere.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Blake Lively îl acuză pe Justin Baldoni de hărțuire sexuală. Avocatul actorului din filmul „It Ends With Us” spune că plângerea este „rușinoasă” plină de „acuzații false” 
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz international
Sean „Diddy” Combs a fost condamnat la închisoare. Ce pedeapsă a primit în dosarul în care a fost acuzat de proxenetism
  • Sean „Diddy” Combs, condamnat la închisoare
  • Rapperul risca să primească o condamnare de 20 de ani
Stiri internationale
Aeroportul din Munchen, închis pentru a doua noapte consecutiv, din cauza unei alerte cu drone. 23 de zboruri au fost deviate, iar 46 amânate
  • Aeroportul din Munchen, închis din nou vineri seară
  • Ar fi fost observate pentru a doua oară consecutiv drone misterioase
Stiri internationale
Ea este Maria, badanta româncă moartă în Italia. Era singură și părăsită de familie. Cine a plătit înmormântarea
  • Cine este, de fapt, Maria, badanta româncă din Italia
  • Autoritățile nu i-au găsit familia
  • Cine s-a ocupat de înmormântarea Mariei
Showbiz intern
Cabiria Morgenstern, postare emoționantă, cu fiul ei! Nepotul Maiei Morgenstern a împlinit o lună | FOTO
  • Fiul Cabiriei Morgenstern a împlinit o lună
  • Ce postare emoționantă a făcut fiica Maiei Morgenstern
Showbiz intern
Ce și-a propus Dorian Popa să cumpere din America. Nu oricine își permite un asemenea gest
  • Dorian Popa și-a șocat urmăritorii, din nou
  • Ce vrea să-și cumpere din America
Emisiuni TV
Xtra night show. Ella Vișan de la Insula Iubirii a dat cărțile pe față! Cum le răspunde fosta concurentă celor care au acuzat-o că ar fi amantă
  • Ella Vișan răspunde acuzațiilor
  • Cum le-a răspuns concurenta de la Insula Iubirii celor care au pus-o la zid
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Zonele lovite de ploi torențiale și vânt puternic. Fenomene extreme pun autoritățile pe jar
recomandare pe as.ro
Cât a ajuns să coste un sejur de Revelion 2026 la Hotelul Simona Halep
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
'Stau cu chirie de 16 ani. Am vreun drept la casă?'. Răspunsul avocatului, viral
recomandare pe playtech.ro
Românii, furaţi la unul dintre cele mai mari hoteluri din Turcia. Cum operează cameristele: 'Seiful era blocat...
recomandare pe redactia.ro
Maine e mare sarbatoare!! Il cinstim pe sfantul care ne protejeaza de farmece si vraji. Multi romani ii poarta numele 👇 VEZI IN PRIMUL COMENTARIU 👇
recomandare pe redactia.ro
Ce poreclă avea Gigi Becali în tinerețe. Mulți nu știau că i se spunea așa: ”Nu se lua de el nici Miliția, nici Securitatea!”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV generată cu AI e noua senzație a Ligii Campionilor. Costă o avere imaginile cu ea
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
Criza de la CFR Călători se adânceşte! Circulaţia trenurilor companiei de stat ar putea fi întreruptă începând cu data de 7 octombrie
recomandare pe dailybusiness.ro
România va produce drone defensive împreună cu Ucraina pentru apărarea Flancului Estic al NATO
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop octombrie 2025. 4 zodii vor avea un nou început: schimbări majore în bani, relații, stil și casă
recomandare pe a1.ro
Când și de ce a renunțat Nicoleta Luciu la silicoane. Vedeta a slăbit, însă nu vrea să se oprească aici