Live acum Spynews TV Live
Prime time 19:00 Meniu de vedeta - arome din Maroc
Homepage » Monden » Showbiz international » Influenceriță celebră, acuzată că se comportă urât cu angajații. La ce tratamente i-ar fi supus pe cei cu care lucra

Influenceriță celebră, acuzată că se comportă urât cu angajații. La ce tratamente i-ar fi supus pe cei cu care lucra

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 14.12.2024 la 22:22 Actualizat pe 14.12.2024 la 22:22

Mai mulți angajați care lucrează pentru o influenceriță s-ar fi plâns că sunt supuși unor tratamente greu de închipuit, asta chiar dacă în mediul online ar fi promovat susținerea reciprocă. O angajată a povestit că influencerița ar fi intimidat-o, iar la alți colegi ar fi țipat de mai multe ori.

Matilda Djerf este o influencerița din Suedia și a devenit și mai cunoscută în urmă cu cinci ani, atunci când a pus bazele Djerf Avenue. Atunci când a fondat brandul său, influencerița spunea că încurajează ca oamenii să se susțină reciproc, iar universul pe care afacerea vrea să îl contureze este unul „plin de bunătate, inspirație și respect”, potrivit descrierii de pe site-ul lor.

Doar că mai mulți angajați susțin că valorile promovate în mediul online nu sunt cele de care influencerița ar fi dat dovadă, asta după ce s-ar fi comportat urât mereu cu angajații ei, acuză câteva persoane care au lucrat pentru ea.

Cum s-ar fi comportat influencerița cu angajații ei

Unul dintre angajați declara că Matilda Djerf s-ar fi comportat urât cu oamenii cu care lucra și că ar fi țipat de mai multe ori la ei. Ar fi ajuns să se întrebe cine urmează să fie certat de influenceriță, iar la un moment dat, l-ar fi „obligat pe unul dintre angajați să curețe toaleta”.

„Oamenii se simțeau îngrozitor. Nu am văzut niciodată atât de mulți oameni distruși. În cele din urmă, o zi din viața noastră s-a transformat în: Câți oameni vor plânge astăzi? Câți au plâns ieri? Voi plânge eu astăzi?”, declara unul dintre angajați.

Și-a cerut scuze după ce a fost acuzată de angajați că se comportă urât cu ei

După ce mai mulți angajați au dezvăluit o altă latură, Matilda Djerf și-a cerut scuze și a spus că îi pare rău dacă vreunul din oamenii cu care a lucrat s-a simțit jignit. În semn de revoltă față de atitudinea influenceriței, unii dintre cei care au comandat produsele ei le-au returnat.

„Dacă vreun membru din echipa mea s-a simțit jignit din cauza acțiunilor mele, îmi pare rău și vreau să le cer scuze”, a transmis Matilda Djerf.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Influenceriță celebră, acuzată că se comportă urât cu angajații. La ce tratamente i-ar fi supus pe cei cu care lucra
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Este sau nu Cornel Păsat dependent de alcool. Un martor cheie a vorbit despre presupusele lui probleme cu băutura
  • Cornel Păsat a fost implicat într-un scandal monstru
  • Un martor a făcut declarații explozive
Stiri interne
O regulă din România comunistă ar putea fi aplicată într-o capitală din Europa. Este menită să rezolve o mare problemă
  • O regulă din România comunistă ar putea să apară într-o capitală din Europa
  • Ce se întâmplă cu șoferii
Showbiz intern
Cum arată locul prin care concurenții Survivor intră în inima junglei. Anamaria Prodan: ”Peisajele îți taie respirația”
  • Imagini rare din culisele emisiunii Survivor
  • Cum arată locul prin care se ajunge în junglă
Stiri internationale
Atac armat în fața unei biserici! Două persoane au murit, șase au fost rănite
  • Două persoane au murit în timpul unui atac armat
  • Polițiștii au intervenit de urgență
Emisiuni TV
Am aflat ce vedete s-au prezentat la castingul Survivor, de la Antena 1! Cine a fost refuzat
  • Cine a fost refuzat la Survivor din showbizul din România
  • Mai multe vedete și-au încercat norocul
Emisiuni TV
Cum a fost încurajată Raluca Bădulescu de fiu și de Florin Stamin, înainte de plecarea la Survivor: ”O să ne fie dor, dar o să ne fie și bine”
  • Ce replică i-a dat fiul Ralucăi Bădulescu înainte de plecarea la Suvivor
  • Vedeta a fost însoțită de cele mai apropiate persoane
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
recomandare pe playtech.ro
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o