Live acum Viaţa fără filtru - Infiltraţi în culise (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz international » Noi detalii despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher. Ce spun medicii după șapte ani de la accident: ”Inima îi bate, respiră”

Noi detalii despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher. Ce spun medicii după șapte ani de la accident: ”Inima îi bate, respiră”

Publicat pe 24.04.2021 la 18:36 Actualizat pe 24.04.2021 la 18:36

Vin vești bune în ceea ce-l privește pe fostul mare pilot de Formula 1. La mia bine de șapte ani de la tragedia care l-a marcat pe viață, medicii vin cu detalii noi și îmbucurătoare despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher.

Noi detalii despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher

Arhiva

După mai bine de șapte ani de la teribilul accident din Alpi care i-a nenorocit viața lui Michael Schumacher, medicii care l-au îngrijit și o fac în continuare, vin cu vești bune, atât pentru marele sportiv de Formula 1, cât și pentru fanii acestuia.

Noi detalii despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher

Deși în urma accidentului la schi, marele pilot a fost în comă, ulterior fiind diagnosticat și cu atrofie musculară și osteoporoză, acum medicul Nicola Acciari, cel care spune că a mai avut pacienți ce s-au aflat în aceeași stare ca a vedetei noastre, susține că există toate șansele ca în curând, fostul pilot să își revină. Specialistul crede că, ajutat fiind, Schumacher va putea chiar să își folosească mâinile și picioarele.

"Respiră, inima îi bate și cu ajutor poate face şi câţiva paşi mici. Am avut cazuri similare în cariera mea și știu despre ce vorbesc", a spus medicul, informează as.ro.

Mai mult decât atât, medicul spune că cea mai mare dorință a sa este să îl vadă pe Michael Schumacher vindecat, motiv pentru care vrea cu ardoare să fie martor momentului, dacă familia sportivului îi va permite.

"Voi merge imediat să îl văd dacă familia îmi va da această oportunitate", a mai spus Nicola Acciari.

Totodată, vă reamintim că cel care face acum aceste dezvăluiri îmbucurătoare și pline de speranță în ceea ce-l privește pe marele compion, în trecut a mai oferit publicului larg detalii despre starea de sănătatea a fostului pilot de Formula 1. În urmă cu ceva timp, doctorul spunea că Michael este o altă persoană față de cea pe care o știa lumea înainte de 2013, organismul său fiind afectat în totalitate în urma tragediei din munți.

"Este o persoană foarte diferită de cea pe care ne-o amintim de pe circuitele de Formula 1. Structura organică, musculară și scheletică este foarte alterată și deteriorată", spunea medicul în urmă cu ceva timp.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Michael Schumacher. Ce spun medicii după șapte ani de la accident: ”Inima îi bate, respiră”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cine este Arșenica Cocean, cuțitul de aur al lui Orlando Zaharia
  • Arșenica Cocean a primit cuțitul de aur de la Orlando Zaharia
  • Cu ce preparat i-a cucerit pe jurați concurenta
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cine a câștigat prima amuletă. Serghei Mizil a dat verdictul
  • Cine a câștigat prima amuletă a sezonului 16, la Chefi la cuțite
  • O farfurie l-a impresionat profund pe Serghei Mizil
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, sezonul 16. Cristian Filip, în vârstă de 9 ani, a gătit o rețetă proprie! Povestea lui i-a impresionat pe jurați
  • Ce a gătit Cristian Filip la Chefi la cuțite
  • Concurentul are 9 ani și o personalitate greu de trecut cu vederea
Stiri interne
Ea este Cristina, adolescenta de 17 ani găsită moartă în Galați! Ipotezele anchetatorilor sunt tulburătoare
  • Cristina a fost găsită moartă într-un apartament din Galați
  • Tânăra ar fi avut un trecut controversat
Paparazzi
Fiul lui Adrian Năstase, scandal cu soţia, în plină stradă! Corina a plecat cu copilul plângând, iar el i-a lăsat singuri în parc!
  • Mihnea Năstase, ceartă cu soția, în plină stradă
  • Corina Năstase a rămas singură cu copilul în parc
Showbiz intern
Fosta soacră a Claudiei Pătrășcanu nu se lasă! Mama lui Gabi Bădălău își încearcă iar norocul în procesul cu artista
  • Fosta soacră a Claudiei Pătrășcanu nu se lasă
  • Mama lui Gabi Bădălău își încearcă iar norocul
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Analist, despre Strategia Naţională de Apărare: De ce era nevoie să menționăm ideea de independență solidară?
recomandare pe as.ro
Cum a reacționat soția lui Gabi Tamaș după succesul din Asia Express. Mesajul Ioanei după finală
Romania TV
Tragedie fără margini! Bogdan, un soldat român, a murit în războiul din Ucraina! Și-a dat viața pentru pace!
Romania TV
O, ce veste minunată! Bani în plus pentru bunici pe lângă a 13-a pensie de Crăciun
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce centrala merge, dar apa nu se încălzește. Cele mai frecvente cauze și soluții rapide
recomandare pe playtech.ro
Cum conduci în siguranţă pe ceaţă. Reglaje esenţiale la maşină şi sfaturi utile pentru şoferi
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea teatrului românesc. A murit unul dintre cei mai importanți actori de la Teatrul Nottara
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea teatrului românesc. A murit unul dintre cei mai importanți actori de la Teatrul Nottara
recomandare pe Ciao.ro
Nimeni nu e fără de păcat! Vedetele din România care ţin postul Crăciunului pentru iertare
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Un medic legist aruncă bomba după moartea Ștefaniei Szabo: „Au cam început să se «aboneze» la farmaciile spitalelor!“
recomandare pe bzi.ro
Schimbare radicală de situație! Fratele Ștefaniei Szabo rupe tăcerea după moartea doctoriței!
recomandare pe dailybusiness.ro
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
recomandare pe dailybusiness.ro
Dronă militară căzută în județul Tulcea, la 5 kilometri de granița cu Ucraina. Armata nu a putut ridica avioanele din cauza vremii
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 17–23 noiembrie 2025: Perioada marilor revelații!
recomandare pe a1.ro
Pentru aceste zodii luna decembrie 2025 reprezintă un nou început. Ce schimbări vor face nativii