Live acum
Prime time 19:00/ Petrecem în familie
Homepage » Paparazzi » Exclusiv! Loredana Chivu, primele declarații după discuțiile cu polițiștii și executorii! Vedeta tună și fulgeră: „Mă urmărește de un an de zile” / VIDEO

Exclusiv! Loredana Chivu, primele declarații după discuțiile cu polițiștii și executorii! Vedeta tună și fulgeră: „Mă urmărește de un an de zile” / VIDEO

Publicat pe 29.02.2024 la 15:41 Actualizat pe 29.02.2024 la 15:46

Loredana Chivu a făcut primele declarații, după discuțiile cu polițiștii și executorii. Vedeta trece prin clpe grele din cauza fostului ei iubit, susținând că este urmărită la fiecare pas.

Loredana Chivu, primele declarații după discuțiile cu polițiștii și executorii

Spynews

Loredana Chivu se află în mijlocul unui adevărat coșmar, în urma unor evenimente extrem de tensionate petrecute recent în propria locuință. Situația a luat o turnură dramatică atunci când executorii judecătorești au pătruns în casa vedetei, la cererea fostului ei iubit, pentru a-i lua bunurile.

Loredana Chivu, prima reacție după discuțiile cu polițiștii și executorii

Loredana Chivu a izbucnit în fața polițiștilor și a executorilor, negând vehement acuzațiile aduse de fostul ei partener. Aceasta a afirmat cu tărie că nu a primit niciodată salariu de la acesta și că nu a semnat niciodată vreun document referitor la afacerile sau bunurile lui.

Vedeta a subliniat discrepanțele în modul în care instanțele de judecată tratează aceste cazuri, aducând în discuție faptul că unele procese similare au fost respinse într-o regiune, dar aprobate în alta.

„Nu mi-am luat niciodată salariu de la el, nu am semnat niciodată nimic în firma lui, nu există! Între mine și el nu a fost o relație de salariu sau împrumut. El acum poate să zică orice. A depus 30 de procese cu aceeași acțiune, sechestru, a găsit un judecător care a aprobat. (...) Același proces a fost respins la Dâmbovița, identic, și îl aprobă în altă parte. Eu ce fac? La mine nu se mișcă treburile, dar la el se micșcă, cu șpagă și cu ce face el. (...) Sunt femeie, vreau să îmi văd și eu de viața mea, să îmi fac familie, să fac copii, am alte treburi de făcut decât să stau să mă cert. Nici măcar nu am făcut public să sunt urmărită, că sunt amenințată, că sunt filmată în sală, nu am mai făcut public nimic pentru că îmi doresc să scap de toate lucrurile astea și nu pot”, a mărturisit Loredana Chivu.

Vedeta, urmărită și amenințată

Loredana Chivu trece prin clipe de coșmar din cauza fostului ei iubit, susținând că este amenințată și urmărită la fiecare pas pe care îl face. Vedeta nu are parte de liniște din cauza bărbatului.

„La începutul relației am avut o carte de muncă, eram angajată în altă parte, unde pozam, la momentul respectiv. Am avut eu o discuție cu doamna respectivă, că ar vrea să micșoreze salariul și mi-a zis ”Haide să își faci carte la mine”, aia a fost singura semnătură pe care am dat-o vreodată și singurul lucru. (...) Am fost urmărită în Istanbul, am primit de la el un videoclip cu mine în care mă înjura, mă amenința. Când am început să fac sală, la fel, am primit videoclipuri, înjurată, amenințată. (...) Sunt lucrurile mele personale, care îmi aparțin doar mie. (...) Dacă eu am avut un ordin de protecție împotriva acestui om, care m-a bătut, care m-a amenințat, care mă urmărește de un an de zile, nu pot să ies liniștită din bloc, tot timpul trebuie să am la mine un spray paralizant, nu pot să trăiesc liniștită, nu pot să mai stau liniștită în casa mea”, a adăugat vedeta.

În ciuda situației dificile în care se află, Loredana Chivu și-a exprimat hotărârea de a se proteja și de a scăpa de aceste probleme, dorindu-și să își continue viața într-un mod liniștit și să se concentreze pe planurile sale viitoare, care includ întemeierea unei familii și realizarea altor proiecte personale.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Exclusiv! Loredana Chivu, primele declarații după discuțiile cu polițiștii și executorii! Vedeta tună și fulgeră: „Mă urmărește de un an de zile” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Cleopatra Stratan, imagine emoționantă alături de fratele ei. Cezar e cu 6 ani mai mic decât artista
  • Cleopatra Stratan, fotografie rară alături de fratele mai mic
  • Imaginea a emoționat fanii
Showbiz intern
Maria Covașa, criticată dur după o nouă intervenție estetică! Ce îmbunătățiri a ales să își facă fosta concurentă de la Insula Iubirii
  • Maria Covașa, din nou în atenția publicului
  • Ce îmbunătățiri a ales să își facă fosta concurentă de la Insula Iubirii
Beauty & Lifestyle
Destinația secretă din Irlanda. E locul ideal pentru cei care fug de aglomerație / FOTO
  • Orășelul irlandez uitat de turiști
  • E locul ideal pentru cei care fug de aglomerație
Stiri internationale
Cutremur puternic în Grecia, lângă muntele Athos. Ce magnitudine a înregistrat seismul
  • Grecia, lovită de un cutremur puternic în zona muntelui Athos
  • Ce magnitudine a înregistrat seismul
Meteo
Meteorologii au emis cod portocaliu de caniculă. Temperaturile vor ajunge până la 37 de grade Celsius 
  • Meteorologii avertizează
  • Val de caniculă cu temperaturi ce pot ajunge la 37°C
Stiri interne
Cine sunt românii care pot primi vouchere în valoare de 20.200 de euro. O astfel de sumă va aduce schimbară semnificative în viețile multor familii
  • Românii care pot primi vouchere de 20.200 euro
  • Condiții și detalii importante
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Și-a înjunghiat mama cu foarfeca de 20 de ori. Brăileanul s-a enervat când a auzit că vrea să plece în Spania
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei diferite, dezvăluiri şoc: “Sunt condamnat!” Câţi bani cheltuie în vacanţă
Romania TV
Mihaela Borcea, din nou mireasă! Cu cine s-a căsătorit fosta soție a lui Cristi Borcea
Romania TV
Mihaela Borcea, din nou mireasă! Cu cine s-a căsătorit fosta soție a lui Cristi Borcea
recomandare pe antena3.ro
Un bărbat a cumpărat dintr-un magazin de vechituri niște desene, în urmă cu 50 de ani și acum le vinde cu sume uriașe. Ce erau, de fapt
recomandare pe antena3.ro
Scandal fără sfârșit în cazul înotătoarei acuzate că s-a îmbrăcat indecent la Olimpiadă: „Prezența ei creează un mediu nepotrivit”
recomandare pe antena3.ro
„Poarta către Iad” ar putea, în sfârșit, să se stingă după 50 de ani. Cum a apărut craterul uriaș cuprins de foc în mijlocul deșertului
recomandare pe playtech.ro
Rugăciunea care se citește în cele două zile de Rusalii 2025. Rostește-o dimineața pentru bunăstare, liniște și belșug
recomandare pe playtech.ro
Răsturnare de situaţie în cazul lui Cristian Boureanu! Ce s-a descoperit despre una dintre fetele care au ajuns în casa acestuia: 'Lucreaza la...
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a promulgat legea cerută de foarte mulți români. Care sunt măsurile legale stabilite
recomandare pe redactia.ro
E DOLIU in Romania. Institutul National de Statistica a facut anuntul: "Ne luam ADIO de la Ilie Dumitrescu.."
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
recomandare pe bzi.ro
Lidia Buble, desființată după ce a pozat topless: „Ce o să fie în sufletul părinților tăi?!”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe Jurnalul.ro
Îți iei medicamentele cu cafea? S-ar putea să le iei degeaba
recomandare pe a1.ro
SPP-istul lui Nicușor Dan, care a făcut furori pe internet, a fost retras din post. Popularitatea sa, un risc de securitate