alegeri locale 2020

Stiri interne • pe 05.10.2020 la 20:49

Rezultate finale alegeri locale 2020. Cine a câștigat Primăria Sectorului 1

  • BEC a lămurit problemele de la Sectoarele 1 și 5.
  • Dan și Firea, despărțiți de peste 32.000 de voturi.
Stiri interne • pe 30.09.2020 la 08:56

Gabriela Firea a anunțat că va contesta rezultatul alegerilor: „Sunt indicii că lucrurile nu au fost corecte”

  • Gabriela Firea spune că nu a văzut niciodată așa o diferență între exit-poll și rezultatele de la BEC.
  • Așadar, vrea să conteste rezultatul alegerilor.
Showbiz intern • pe 29.09.2020 la 11:44

Adriana Bahmuțeanu, ședințe cu stafful între sicrie. Sediul de campanie al vedetei a fost la... pompe funebre!

  • Adriana Bahmuțeanu a candidat la Primăria Sectorului 1.
  • Vedeta a avut condiții „interesante” în campania electorală.
Showbiz intern • pe 29.09.2020 la 10:15

Rezultat dezastruos pentru ispita Bianca Roman! A sperat la alegerile locale, dar totul s-a făcut praf

  • Bianca Roman a candidat pentru un post în Consiliul Județean.
  • Fosta ispită a transmis un mesaj după ce a pierdut alegerile.
Showbiz intern • pe 28.09.2020 la 15:51

Adriana Bahmuțeanu, primul mesaj după rezultatul alegerilor locale: „Nu știu câte procente am obținut”

  • Adriana Bahmuțeanu a candidat la Primăria Sectorului 1.
  • Vedeta a precizat că nu „s-a îmbătat cu apă rece”.
Stiri interne • pe 28.09.2020 la 15:30

Alegeri locale 2020: rezultatele oficiale de la BEC. Câte voturi au luat Nicușor Dan și Gabriela Firea

  • Biroul Electoral Central oferă rezultatele oficiale ale alegerilor.
  • Câte voturi au primit principalii candidați?
Stiri interne • pe 28.09.2020 la 12:52

Cine este soția lui Nicușor Dan, noul Primar al Capitalei. L-a făcut tată chiar în campania electorală!

  • Femeia din viața lui Nicușor Dan este o prezență discretă.
  • Cei doi s-au cunoscut în urmă cu 12 ani.
Stiri interne • pe 27.09.2020 la 21:05

Rezultate alegeri locale 2020! Cine este noul primar al Capitalei! Cum s-a votat în toată țara!

  • Rezultate alegeri locale 2020!
  • Cine este noul primar al Capitalei!
  • Cum s-a votat în toată țara!
Stiri interne • pe 27.09.2020 la 21:02

Nicușor Dan este primarul Capitalei! Primele rezultate ale alegerilor locale 2020

  • Nicușor Dan este primarul Capitalei
  • Primele rezultate ale alegerilor locale 2020
Stiri interne • pe 27.09.2020 la 16:08

Alegeri locale 2020. Vezi aici live update-uri, informații importante și rezultate EXIT POLL

  • Spynews.ro vă ține la curent cu cele mai importante momente ale Alegerilor Locale 2020.
  • Românii sunt așteptați la vot astăzi, 27 septembrie
Stiri interne • pe 27.09.2020 la 13:18

Violențe în ziua votului. Un medic a fost bătut din cauza urnei mobile, iar două femei s-au îmbrâncit / VIDEO

  • Două femei s-au luat la bătaie, în Caraș-Severin.
  • În alt județ, un medic a fost bătut de oameni nervoși.
Stiri interne • pe 27.09.2020 la 10:46

Declarațiile lui Klaus Iohannis, după ce a ieșit de la vot: „Este o zi foarte importantă astăzi”

  • Klaus Iohannis a votat de la orele dimineții.
  • Președintele a îndemnat românii să iasă să își exprime opțiunile.
Stiri interne • pe 26.09.2020 la 15:22

Alegeri locale 2020. Vezi aici live update-uri, informații importante și rezultate EXIT POLL

  • Spynews.ro vă ține la curent cu cele mai importante momente ale Alegerilor Locale 2020.
  • Românii sunt așteptați la vot duminică, pe 27 septembrie.
Stiri interne • pe 26.09.2020 la 10:14

Alegeri locale 2020. Cum afli la ce secție trebuie să votezi și câte buletine de vor trebuie să primești

  • Alegrile locale vor ave aloc mâine
  • Câte buletine de vot trebuie să primim
  • La ce secție de votare trebuie să ne prezentăm
Stiri interne • pe 22.09.2020 la 10:08

Ce reguli trebuie respecte la alegerile locale din acest an! Totul va fi diferit față de până acum!

  • Ce reguli trebuie respectate la alegerile locale! 
  • Toți românii trebuie să știe!
Stiri interne • pe 21.09.2020 la 22:33

Românii vor putea vota și cu buletinul expirat. Anunțul de ultimă oră făcut de BEC

  • BEC a anunțat că la alegerile locale se va putea vota și cu buletinul expirat.
  • Este vorba despre actele expirate în perioada 1 martie - 27 septembrie.
Stiri interne • pe 27.08.2020 la 16:32

Alegeri locale 2020. Cum se va desfășura campania electorală în contextul pandemiei de coronavirus

  • Alegerile locale se vor desfășura în condiții speciale
  • Costurile de anul acesta s-au dublat față de cele din anii trecuți
Stiri interne • pe 26.08.2020 la 18:30

Alegeri locale 2020. Care sunt cei mai controversați candidați la fotoliul de primar

  • Alegerile din acest an nu sunt lipsite de prezențe controversate.
  • Iată lista celor mai „interesanți” candidați pentru primăriile din țară.
Stiri interne • pe 26.08.2020 la 17:17

Alegeri Locale 2020. Cine candidează ca independent la Primăria Bucureşti

  • Cine candidează ca independent la Primăria Capitalei.
Stiri interne • pe 26.08.2020 la 16:30