david popovici campion mondial

Cerințele atipice pe care le are David Popovici pentru participarea la Jocurile Olimpice de la Paris. Campionul nu dorește să stea la competiție împreună cu ceilalți sportivi români
Stiri interne • pe 29.03.2024 la 10:34

• David Popovici are cerințe atipice pentru participarea la Jocurile Olimpice de la Paris
  • Campionul nu dorește să stea la competiție împreună cu ceilalți sportivi români
David Popovici, primele declarații după ce a obținut locul 4 în finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene de la Otopeni: „Nu am cum să fac cel mai bun timp de fiecare dată”
Sport • pe 10.12.2023 la 08:43

• David Popovici a obținut locul 4 în finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene de la Otopeni
  • Ce declarații a făcut înotătorul în urma probei
Declarațiile lui David Popovici, după ce el şi colegii au calificat România în finala de 4×50 metri mixt. Sportivii au făcut spectacol în prima zi a Campionatului European de înot: „Nu aveam așteptări”
Sport • pe 06.12.2023 la 13:30

• primele declarații ale lui David Popovici, după ce el şi colegii lui au calificat România în finala de 4×50 metri mixt
  • Sportivii au făcut spectacol în prima zi a Campionatului European de înot de la Otopeni
David Popovici s-a clasat pe locul şapte în finala probei de ștafetă 4x50 m liber masculin. Rezultatele obținute de sportiv în prima zi a Campionatului European de înot de la Otopeni
Sport • pe 06.12.2023 la 09:39

• David Popovici şi echipa, locul 7 în finala probei de ștafetă 4x50 m liber masculin
  • Ce rezultat a obținut înotătorul la Campionatul European de înot de la Otopeni
David Popovici este din nou campion! Înotătorul a câştigat proba de 100 m liber la Campionatele Naţionale de la Otopeni
Alte sporturi • pe 09.11.2023 la 22:43

• David Popovici a câştigat proba de 100 m liber la Campionatele Naţionale de la Otopeni
  • Înotătorul a fost cronometrat în finală cu timpul de 46 sec 76/100
David Popovici, nominalizat la titlul de ”Cel mai bun sportiv din Balcani 2022”. Înotătorul este pe listă cu Novak Djokovic şi Luka Modrici
Sport • pe 15.12.2022 la 09:38

• David Popovici, în cursa pentru ”Cel mai bun sportiv din Balcani 2022”
  • Și alți români sunt nominalizați
David Popovici a devenit campion european la 200 de metri liber. Tânărul a primit medalia de aur în Roma
Stiri interne • pe 15.08.2022 la 20:00

• David Popovici, o nouă medalie de aur
  • Ce timp a înregistrat tânărul la proba de 200 de metri liber
David Popovici a devenit campion mondial și la 100 metri liber. Încă o victorie pentru tânărul de 17 ani
Alte sporturi • pe 10.07.2022 la 18:20

• A câștigat medalia de aur în proba de 100 m liber
  • În cât timp a terminat cursa
David Popovici a obținut medalia de aur la Europenele de Juniori de la Otopeni. Campionul s-a și calificat în finala de la 200 m liber
Sport • pe 05.07.2022 la 20:29

• David Popovici, medalie de aur la Europenele de Juniori de la Otopeni
  • Campionul s-a și calificat în finala de la 200 m liber
Cine sunt și cu ce se ocupă părinții lui David Popovici. Aceștia l-au susținut tot timpul pe dublul campion mondial
Stiri interne • pe 25.06.2022 la 16:45

• David Popovici e dublu campion mondial
  • Părinții tânărului l-au susținut tot timpul
„Sunt un puşti care înoată repede, un tip banal”. Prima reacție a lui David Popovici după ce a devenit dublu campion mondial
Sport • pe 22.06.2022 la 22:35

• David Popovici, primele declarații după dubla victorie
  • Sportivul de 17 ani spune că e „un puști care înoată repede”
Dani Oțil, mesaj pentru David Popovici după ce a câștigat două medalii mondiale: ”Ne cerem scuze...”
Showbiz intern • pe 22.06.2022 la 22:04

• David Popovici, dublu campion mondial
  • Dani Oțil a transmis un mesaj emoționant
David Popovici a devenit campion mondial la proba 100 de metri liber. 47,58 a fost timpul scos de tânărul sportiv român
Stiri interne • pe 22.06.2022 la 19:45