Alina Puşcaş vorbeşte deschis despre amantele soţului ei! „Nu ne-am impus nicio limită unul altuia!”
Publicat pe 05.12.2013 la 23:59 Actualizat pe 06.12.2013 la 01:15
În ultimele luni, mariajul Alinei Puşcaş cu germanul Viktor a stat sub lupa presei mondene. Iminenţa unui divorţ a stârnit interes, iar posturile în care soţul actriţei a fost fotografiat au aruncat relaţia lor în sfera scandalurilor.
În ultimele luni, mariajul Alinei Puşcaş cu germanul Viktor a stat sub lupa presei mondene. Iminenţa unui divorţ a stârnit interes, iar posturile în care soţul actriţei a fost fotografiat au aruncat relaţia lor în sfera scandalurilor.
Recent, invitată emisiunea Acces Direct, Alina Puşcaş dădea şanse serioase realaţiei sale cu Viktor. Susţinea că nu este decât o perioadă mai tensionată şi că lucrurile vor reveni la normal în mariajul ei. Ei bine, de atunci, soţul ei a fost fotografiat în compania altor femei, iar presa a titrat cu litere de-o şchioapă că neamţul o înşeală chiar în căminul conjugal.
Cum stau de fapt lucrurile în familia ei, explică chiar Alina, o dată şi pentru totdeauna, în exclusivitate pe spynews.ro.
![](/uploads/image/sabina%20/551291_301603943244140_2048009584_n.jpg)
„Mereu avem paparazzi pe urmele noaste şi ca să-i scutim de un efort suplimentar pe cei care ne urmăresc, am decis să clarificăm lucrurile: eu şi Viktor am luat o pauză, locuim separat, nu ne-am impus nicio limită unul altuia, suntem doi oameni liberi. Însă, dacă stăm separat nu înseamnă că nu ne vorbim, vizităm, consultăm... Plus că avem împreună şi un căţel de crescut... Este o perioadă de libertate de care am avut nevoie amândoi. Timpul ne va arăta dacă vom decide să ne împăcăm sau nu”, ne-a mărturisit prezentatoarea show-ului „Te cunosc de undeva” (Antena 1).
Aşadar, o şansă de a-şi salva mariajul există încă, dar, cum rămâne cu relaţiile adulterine de care soţul ei este acuzat?
![](/uploads/image/sabina%20/527458_308929485844919_2096152790_n.jpg)
„Până atunci (până când timpul le va arăta dacă drumul lor este către împăcare), există mai multe aspecte pe care vrem să le lămurim: în primul rând, Viktor nu este om de afaceri, aşa cum se tot scrie în presă, ci un angajat la o multinaţională; iar în al doilea rând, în toate imaginile în care el a apărut cu diverse domnişoare, era fie vorba de iubita vecinului nostru, care, culmea, era şi el prin preajmă, fie de cineva cu care s-a întâlnit pur întâmplător. De aici şi până la a se spune că deja cineva m-a înlocuit în căminul conjugal e cale lungă. În al treilea rând, înainte de a fi soţi, noi am fost şi suntem foarte buni prieteni. Contrar tuturor articolelor de presă, Viktor nu m-a înşelat niciodată în toată această perioadă”, a punctat Alina.
![](/uploads/image/sabina%20/196405_136831916388011_8317035_n.jpg)
În lumina acestei declaraţii asumate de ambii soţi, lucrurile sunt cât se poate de clare. Deşi nu au divorţat, în acest moment, cei doi sunt liberi să-şi vadă fiecare de viaţa lui, fără resentimente. Dacă o nouă iubire va apărea în cazul unuia dintre ei sau al amândurora, vor merge pe drumuri separate. Însă, dacă vor realiza că nu pot trăi decât împreună, se vor muta din nou sub acelaşi acoperiş şi îşi vor continua viaţa în doi. Aşa cum a zis Alina, „timpul va decide”.