Homepage » Monden » Copiii nevaccinaţi, interzis la grădiniţă şi la şcoală! Ce spune Dinu Maxer, în calitate de medic şi părinte

Copiii nevaccinaţi, interzis la grădiniţă şi la şcoală! Ce spune Dinu Maxer, în calitate de medic şi părinte

Publicat pe 23.06.2015 la 13:09 Actualizat pe 23.06.2015 la 13:33

Copiii care nu vor fi vaccinaţi nu vor mai avea voie la grădiniţă sau la şcoală. Ministerul Sănătăţii pune la punct noi măsuri de sancţionare a celor care nu se imunizează împotriva diverselor boli ale copilăriei.

Copiii care nu vor fi vaccinaţi nu vor mai avea voie la grădiniţă sau la şcoală. Ministerul Sănătăţii pune la punct noi măsuri de sancţionare a celor care nu se imunizează împotriva diverselor boli ale copilăriei.

Ce ce spun părinţii despre acest subiect extrem de controversat şi care a agitat multe spirite în România, aflăm de la Dinu Maxer! El a vorbit nu doar în calitate de tată, ci şi de absolvent al Facultăţii de Medicină.

"Trebuie să te conformezi când iei o decizie atât de serioasă. Vaccinările au însemnat pentru populaţie un pas fantastic înainte. Acum sunt ridicate probleme de sănătate la nivel mondial. Vreau să le spun părinţilor să se gândească ce înseamnă atunci când un alt copil tuşeşte chiar în faţa copilului tău, exact acelaşi lucru este când un copil vine la şcoală şi poate să aducă boli. Nu pot spune că este o idee bună, dar se impune", a spus Dinu Maxer la Star Magazin, de la Antena Stars.

Dinu Maxer are un băieţel cu Deea Maxer. Cei doi au grijă de copilul lor mai mult ca orice şi fac totul pentru el. Recent, Dinu a trecut printr-o schimbare de look şi a fost numit Brad Pitt de România.

L.F.

Citeşte şi:

În articolul
Copiii nevaccinaţi, interzis la grădiniţă şi la şcoală! Ce spune Dinu Maxer, în calitate de medic şi părinte
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale • la 16:45
Inundațiile au distrus una dintre cele mai iubite insule din Grecia! Imagini de coșmar din paradisul multor români | FOTO
  • O insulă preferată de români, din Grecia, a fost distrusă de inundații
  • Vremea extremă a făcut pagube serioase
Emisiuni TV • la 16:31
Cu ce se ocupă noua iubită a lui Adrian Minune Jr. Fiul manelistului și Ariana formează un cuplu de trei luni
  • Iubita lui Adrian Minune Jr. a împlinit de curând 21 de ani
  • Cu ce se ocupă Ariana
Showbiz intern • la 15:35
Lidia Buble a anunțat că se retrage din industria muzicală. Declarațiile făcute de artistă: "Am vrut să știți de la mine"
  • Se retrage Lidia Buble din industria muzicală?
  • Anunțul făcut de 1 aprilie
Emisiuni TV • la 14:02
Chef Richard Abou Zaki a câștigat bomba cu mai multe amulete. Diseară, la Chefi la cuțite, Iulian Stere vine cu ambiții mari: ”Am lucrat sub coordonarea lui Chef Gordon Ramsay”
  • Chef Richard Abou Zaki a câștigat bomba cu mai multe amulete
  • Competiția continuă diseară, de la 20:30, cu noi concurenți în ringul audițiilor
Stiri interne • la 13:53
Frații Tate au părăsit România. Milionarii britanici au zburat cu un avion privat spre Dubai, după ce le-a fost prelungit controlul judiciar 
  • Frații Tate au plecat în Dubai
  • Milionarii britanici au părăsit România după ce le-a fost prelungit controlul judiciar
Showbiz intern • la 13:26
De frică s-a urcat în copac! Ce i-a ieșit Deliei în cale, în pădure: “Erau mari, agresivi” / VIDEO
  • Delia, momente de panică
  • Artista s-a urcat în copac de frică
  • Ce i-a ieșit în cale, în pădure
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
O femeie de 42 de ani a murit după ce maşina s-a izbit de un camion parcat, în Dolj. Şoferul nu a văzut semnalizarea
recomandare pe as.ro
Celebrul milionar care şi-a tocat întreaga avere de peste 20 de milioane de euro şi nu regretă deloc: „Aş face totul la fel. Sunt fericit”
Romania TV
Peste 10.000 de bugetari vor fi concediaţi, anunţul de la Ministerul de Finanţe
Romania TV
Peste 10.000 de bugetari vor fi concediaţi, anunţul de la Ministerul de Finanţe
recomandare pe antena3.ro
Hetty Green, miliardara care a trăit ca o cerșetoare: avea o rochie și o spăla doar unde era mai murdară, ca să economisească săpun
recomandare pe antena3.ro
Un organism străvechi, dovedit iniţial a fi un tip de ciupercă, ar putea fi o formă necunoscută de viaţă, arată un nou studiu
recomandare pe antena3.ro
Rotația Pământului încetinește și asta ar putea fi explicația pentru cantitatea de oxigen pe care o avem
recomandare pe playtech.ro
Soiuri românești de cireși care rezistă la boli și oferă producții mari. Ce merită plantat în grădină?
recomandare pe playtech.ro
Momente grele pentru Lidia Buble! A trebuit să ia măsuri drastice, s-au implicat și surorile ei
recomandare pe redactia.ro
Scene cutremurătoare în Turcia. Unul dintre cei mai cunoscuți cântăreți s-a stins chiar în timpul unui concert
recomandare pe redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
recomandare pe Ciao.ro
Doliu în muzica populară! Artista a murit la doar 35 de ani. A lăsat în urmă doi copilași
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Îi face concurență celei mai frumoase femei din lume
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Ora de vară 2025. Data exactă la care se trece la ora de vară. Ceasurile se vor da înainte cu o oră
recomandare pe dailybusiness.ro
Ciocolata care i-a fascinat pe români după căderea lui Nicolae Ceaușescu revine la raft în România
recomandare pe Jurnalul.ro
Top cele mai norocoase zodii. Cine se află în fruntea clasamentului
recomandare pe a1.ro
Anunțul neașteptat pe care Teodora și Alex Marcu, foștii concurenți Insula Iubirii, l-au făcut în mediul online. Reacția fanilor
Close