Diana Matei și-a dat demisia din MApN după 20 de ani! Care este motivul: ”Nu mai puteam”
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 27.06.2026 la 22:59
Actualizat pe 27.06.2026 la 22:59
Diana Matei a renunțat la postul pe care l-a ocupat în cadrul Ministerului Apărării Naționale, după aproape 20 de ani de activitate. Cântăreața a dezvăluit în emisiunea Xtra Night Show care este motivul.
Diana Matei și-a dat demisia după 20 de ani.
- Diana Matei a făcut schimbări drastice în carieră
- Cântăreața a dezvăluit de ce a renunțat la locul de muncă
Diana Matei a ocupat o funcție importantă în Ministerul Apărării Naționale, unde a organizat evenimente artistice pentru diverși invitați oficiali. După aproape 20 de ani de activitate, vedeta și-a dat demisia.
De ce și-a dat demisia Diana Matei de la MApN
După aproape două decenii de activitate, Diana Matei a decis că a sosit momentul să renunțe la locul de muncă din cadrul MApN. Artista a făcut această alegere din cauza programului foarte încărcat și lipsei de timp liber.
Cântăreața a declarat că acest loc de muncă a solicitat-o foarte mult în ultima perioadă, astfel că s-a simțit nevoită să renunțe. Diana Matei și-ar fi dorit, însă, să își continue activitatea artistică din pasiune pentru meseria ei, însă a decis să dedice acest timp familiei sale.
Artistei i-a fost greu să renunțe
Diana Matei a dezvăluit că a luat hotărârea de a renunța la jobul din cadrul MApN doar după ce a analizat foarte bine situația. Artista s-a despărțit cu greu de oamenii pe care i-a cunoscut acolo și alături de care, timp de 20 de ani, a format o conexiune foarte apropiată.
Citește și: Diana Matei a ajuns de urgență la spital din cauza unei diete. Cât a stat nemâncată


