Homepage » Monden » Emisiuni TV » Mihai Bendeac, Delia, Anca Dinicu, Micutzu și Maurice Munteanu formează juriul „The Ticket” – show-ul care aduce spectacolul în prim-plan și oferă bani pe loc

Mihai Bendeac, Delia, Anca Dinicu, Micutzu și Maurice Munteanu formează juriul „The Ticket” – show-ul care aduce spectacolul în prim-plan și oferă bani pe loc

Ilinca Lunca

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 22.07.2025 la 14:44 Actualizat pe 22.07.2025 la 14:44

Antena 1 anunță juriul complet al noului show de entertainment produs de Mona Segall, The Ticket: un line-up eclectic și carismatic, format din Mihai Bendeac, Delia, Anca Dinicu, Micutzu și Maurice Munteanu. Prezentatori vor fi Cătălin Bordea și Nelu Cortea. Cei doi comedianți au un rol special în show și vor avea și propriile lor intervenții – scurte analize pline de umor și autoironie, în care vor oferi o perspectivă relaxată, dar atentă, asupra fiecărei reprezentații. Cu replici spontane și spirit de observație ascuțit, ei vor adăuga un plus de savoare show-ului.

  • A fost anunțat juriul ”The Ticket”
  • Cătălin Bordea și Nelu Cortea în rol de prezentatori

Mihai Bendeac:Nu am simțit deloc în ultimii trei ani că mi-aș dori să mă mai aflu vreodată pe un platou TV. Dar a existat întotdeauna o virgulă. Sunt importante aceste <<virgule>>. Par inofensive, dar de la un punct încolo, te pot cotropi. Iar virgula mea a fost gândul că în construcția carierei mele mi-am dorit mereu să lucrez cu doamna Segall. Fiind un tocilar al profesiei, cunosc trecutul televiziunii românești, din 31 decembrie 1956, până azi.

Pot cerne destul de bine lucrurile, pot raționa în mod critic și am conchis, fără putință de tăgadă că, în baza unor chestiuni obiective, dumneaei este cel mai bun creator din istoria acestui domeniu. Nu știu care va fi rezultatul acestei colaborări. Dar ceea ce contează este faptul că, dacă tot m-am îngrijit de carieră (din păcate) mai mult decât m-am îngrijit de familie și de cei apropiați, măcar să nu regret mai târziu că din drumul meu lipsește un astfel de producător genial. Îi mulțumesc pentru încredere.”

Anca Dinicu: „Scriu aceste rânduri cu inima bubuind de emoție și cu un nod în gât – și nu, nu e de la sarmale ca de obicei, ci pentru că, în doar câteva ore, urmează să fac ceva ce n-am mai făcut niciodată: să fiu jurată într-o emisiune de tip Talent Show. E o onoare și o responsabilitate mare. Nu m-am gândit niciodată că o să ajung de partea cealaltă a “baricadei”, dar iată-mă. Promit să fiu sinceră, fără filtre, cu un ochi atent și o inimă deschisă. Voi spune ce gândesc, cu empatie, dar și cu onestitate. Aștept cu bucurie momentul în care concurenții vor păși pe scenă – cu emoții, visuri, curaj și… talent. Mult talent! Îi admir pe toți cei care au curajul să iasă în față și să spună lumii: „Uite ce pot eu!” Ce pot să promit este că voi fi prezentă 100%, că voi oferi feedback autentic și constructiv și că nu va lipsi nici umorul. Vreau ca fiecare apariție pe scenă să fie o experiență pentru toți, și pentru cei de pe scenă, și pentru cei de acasă. Așa că… stați aproape! Începe un nou capitol pentru mine și, sper eu, o emisiune care o să vă țină cu sufletul la gură (și uneori cu lacrimi de râs în colțul ochiului).”

Delia:Uneori nu e suficient să ai doar talent. Îți trebuie ceva în plus! Dacă ne dai emoție, energie și ne faci să vorbim despre tine — pleci cu banii, nu doar cu aplauzele. Când publicul reacționează, spectacolul e reușit. Iar tu ești spectacolul!”

Maurice Munteanu: „<The Ticket> m-a luat prin surprindere înainte să înceapă. Ceea ce, sincer, e o performanță. În general, lucrurile mă surprind abia după ce se întâmplă — și nu prea des. Dar iată-mă aici, membru al juriului într-un show care promite să fie mai mult decât un simplu concurs. Este, cum să zic… o experiență de viață. Nu aș zice că ies din zona de confort. Nu ies nici măcar din casă, fără un motiv serios. Dar, într-un fel, ies din zona mea. Pentru că deși am fost mereu confortabil cu divertismentul de calitate, acum sunt parte din el. Juriul? O combinație interesantă de personalități, opinii și replici care ar putea, fiecare în parte, să producă un show propriu. Împreună? Nici nu vreau să știu ce poate ieși. Dar știu că va fi cel puțin spectaculos. Interacțiunea cu publicul e altă piesă de rezistență. Publicul e parte din ecuație — și uneori din problemă, dar și din soluție. În <The Ticket>, publicul nu doar privește, ci provoacă, susține și, probabil, comentează zgomotos pe rețele. Ceea ce e exact cum trebuie. Așa că, da, se anunță un show dinamic, surprinzător și puțin imprevizibil. Ca o zi bună la bursă. Ne vedem curând pe micile ecrane — cu biletele pregătite. La propriu.”

Micutzu: ”O să fie un show remarcabil. Toate edițiile trebuie să fie văzute pentru că există șansa ca un concurent să plece cu banii de fiecare dată. Noi o să ne simțim bine, o să ne distrăm. Juriul este unul capabil, iar oamenii care fac parte din acest proiect vin din zona de divertisment. Prin urmare, totul o să fie amuzant! În juriu m-au poziționat în mijloc, dar eu încerc, până la final, să ajung la margine! (râde)

Nelu Cortea:Suntem la început de proiect, la început de filmări, dar tot ce pot să vă spun e că am un feeling bun, ceea ce pentru mine e super important. Îmi place că sunt cu <Baby>, noi stăm foarte bine când vine vorba să îi comentăm pe alții și îmi place de mor combinația de jurați. E genul ăla de show unde abia aștept să înceapă, să mă duc și să mă simt bine!”

Cătălin Bordea: ”În primul rând, formatul este nou, iar față de alte proiecte, acesta ne creează o emoție, fiind ceva necunoscut. Având în vedere distribuția, am mare încredere în tot ce o să se întâmple acolo. În plus, eu am mai lucrat cu echipa Monei Segall, știu că sunt profesioniști. Sunt entuziasmat pentru că este primul proiect în care nu mai este vorba doar de comedie, ci de talent. Spre exemplu, dacă ești talentat la pictură sau poți să creezi emoții, o să fii apreciat! Sunt încântat pentru că o să văd un spectacol larg, nu doar de comedie. Eu și Nelu Cortea o să fim peste tot, ca să zic așa! Avem responsabilitatea de a controla juriul și publicul și de a evidenția lucrurile amuzante! (râde)

Un show atipic pentru peisajul televiziunii românești, The Ticket nu caută doar talent brut, ci spectacolul total: acel moment scenic care stârnește emoție, energie și aplauze sincere. Aici, nu doar ce știi să faci contează, ci și cum alegi să te exprimi. Iar jurații – fiecare cu experiență, gust și autoritate în zona de entertainment – sunt pregătiți să valideze performanțele memorabile.

Regulile jocului sunt simple, dar provocatoare: cei 100 de de oameni din public oferă prin intermediul unei aplicații bilete cu valoare reală. Astfel, fiecare moment artistic poate aduce câștiguri imediate, iar publicul devine nu doar martor, ci și partener direct în recunoașterea valorii. Juriul este o oglindă diversă a ceea ce înseamnă entertainment-ul azi: Mihai Bendeac, expert în teatrul de televiziune și umor cu miză, Delia, una dintre cele mai versatile artiste din România, Anca Dinicu, actriță cu fler, expresivitate și autenticitate, Micutzu, om de stand-up, dar și fin observator social, Maurice Munteanu, curator al esteticului și consumator avizat de show-uri de clasă. La finalul fiecărei ediții ei sunt cei care vor trimite un concurent direct în Marea Finală!

The Ticket este un produs original ce poartă semnătura Monei Segall și al echipei ei, și promite să fie unul dintre cele mai spectaculoase formate ale toamnei. Cu un public implicat, miză reală și jurați care știu exact ce înseamnă un moment memorabil, The Ticket se pregătește să rescrie regulile show-urilor TV din România.

În articolul
Mihai Bendeac, Delia, Anca Dinicu, Micutzu și Maurice Munteanu formează juriul „The Ticket” – show-ul care aduce spectacolul în prim-plan și oferă bani pe loc
:
Google News SpyNews.roPuteți urmări știrile SpyNews.ro și pe Google News
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Scandal după ce Alexandra Alișorii a anunțat codițe gratis. Ce s-a întâmplat la salon
Showbiz intern • la 11:08
Scandal după ce Alexandra Alișorii a anunțat codițe gratis. Ce s-a întâmplat la salon
  • A vrut să facă o bucurie, dar totul a degenerat
  • Alexandra Alișorii, reacție după aglomerația de la salon
Mircea Badea îl pune la punct pe Florin Ristei: “Acest Gigel, această formă de … viață”
Showbiz intern • la 10:05
Mircea Badea îl pune la punct pe Florin Ristei: “Acest Gigel, această formă de … viață”
  • Mircea Badea l-a pus la punct pe Florin Ristei
  • Ce a avut de spus prezentatorul TV
Cristina Pucean și BDBLP, împreună! Apariția care a atras atenția tuturor
Emisiuni TV • la 09:20
Cristina Pucean și BDBLP, împreună! Apariția care a atras atenția tuturor
  •   Aventura continuă în această seară, de la ora 20:30, la Antena 1 și pe AntenaPLAY, odată cu debutul unei noi etape din Poftiți pe la noi – Poftiți la întrecere. Nea Mărin îi întâmpină pe noii concurenți cu provocări care le vor pune la încercare îndemânarea, spiritul de echipă și răbdarea. Alături de căpitanii celor două echipe, Liviu Vârciu și Andrei Ștefănescu, respectiv Rikito și Sonny, invitații vor da tot ce au mai bun pentru a câștiga fiecare probă și pentru a se bucura de recompensa mult dorită, în timp ce echipa învinsă va ajunge, din nou, la muncă.
Francesca de la Insula Iubirii, sarcină cu mici probleme. Cu ce s-a confruntat? 
Showbiz intern • la 09:12
Francesca de la Insula Iubirii, sarcină cu mici probleme. Cu ce s-a confruntat? 
  • Francesca de la Insula Iubirii, despre provocările sarcinii!
  • Cu ce probleme s-a confruntat
VEZI MAI MULT
Recomandări
Cum au fost prinşi românii care şi-au luat în cameră 3 kg de mezeluri la hotelul all inclusive
recomandare pe observatornews.ro
Cum au fost prinşi românii care şi-au luat în cameră 3 kg de mezeluri la hotelul all inclusive
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal&#8230; am leșinat!”
recomandare pe as.ro
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”
Din păcate, avem o veste tristă. E doliu în lumea muzicii. A murit unul dintre cei mai iubiți artiști. Era foarte apreciat de români!
Romania TV
Din păcate, avem o veste tristă. E doliu în lumea muzicii. A murit unul dintre cei mai iubiți artiști. Era foarte apreciat de români!
Cum arată casa de vacanță a Mirelei Stelea din Snagov. Seamănă cu celebrele locuințe din Toscana: Vacanţele petrecute în Spania, Italia şi Grecia şi-au pus amprenta
Romania TV
Cum arată casa de vacanță a Mirelei Stelea din Snagov. Seamănă cu celebrele locuințe din Toscana: Vacanţele petrecute în Spania, Italia şi Grecia şi-au pus amprenta
Niște turiști cazați la un hotel de 4 stele din Constanța au plecat în cameră cu 2,6 kg de salam și cașcaval de la micul dejun
recomandare pe antena3.ro
Niște turiști cazați la un hotel de 4 stele din Constanța au plecat în cameră cu 2,6 kg de salam și cașcaval de la micul dejun
Un turist a mers 6 ore prin munți cu bățul de trekking înfipt în coastă ca să nu plătească 12.000 $ pentru salvarea cu elicopterul
recomandare pe antena3.ro
Un turist a mers 6 ore prin munți cu bățul de trekking înfipt în coastă ca să nu plătească 12.000 $ pentru salvarea cu elicopterul
Un elev de 17 ani a construit din piese vechi de la laptop și televizor un purificator de apă alimentat cu energie solară
recomandare pe antena3.ro
Un elev de 17 ani a construit din piese vechi de la laptop și televizor un purificator de apă alimentat cu energie solară
Ce salariu are un soldat profesionist în 2026. Cât câștigă subofițerii și ofițerii din Armata Română
recomandare pe playtech.ro
Ce salariu are un soldat profesionist în 2026. Cât câștigă subofițerii și ofițerii din Armata Română
Amenda pe care mulți șoferi încă o calculează greșit. Cât plătești din iulie 2026 pentru cele mai comune abateri
recomandare pe playtech.ro
Amenda pe care mulți șoferi încă o calculează greșit. Cât plătești din iulie 2026 pentru cele mai comune abateri
De ce a facut AVC Monica Pop. Un lucru cumplit i s-a intamplat in timp ce era la munca
recomandare pe redactia.ro
De ce a facut AVC Monica Pop. Un lucru cumplit i s-a intamplat in timp ce era la munca
Ce este LEPTOSPIROZA, bacteria pe care a contactat-o Miruna. De unde se ia si cum se trateaza
recomandare pe redactia.ro
Ce este LEPTOSPIROZA, bacteria pe care a contactat-o Miruna. De unde se ia si cum se trateaza
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
Ilie Bolojan confirmă blocarea legii salarizării! „Puțin probabil să avem o dezbatere!“
recomandare pe bzi.ro
Ilie Bolojan confirmă blocarea legii salarizării! „Puțin probabil să avem o dezbatere!“
Condiția pusă de PSD să voteze legea salarizării: „Dacă amendamentele noastre vor fi adoptate, vom vota legea!“
recomandare pe bzi.ro
Condiția pusă de PSD să voteze legea salarizării: „Dacă amendamentele noastre vor fi adoptate, vom vota legea!“
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
recomandare pe dailybusiness.ro
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
recomandare pe dailybusiness.ro
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Scenariu sumbru: 30 de zile cu întreruperi de curent electric, în plină caniculă
recomandare pe Jurnalul.ro
Scenariu sumbru: 30 de zile cu întreruperi de curent electric, în plină caniculă
Insula Iubirii – Reuniuni: Ispita Cătălin, cadou „cu bătaie” pentru Maria. Ce adevăruri s-au aflat și ce reacție a avut Marius
recomandare pe a1.ro
Insula Iubirii – Reuniuni: Ispita Cătălin, cadou „cu bătaie” pentru Maria. Ce adevăruri s-au aflat și ce reacție a avut Marius
Close