Mirela Retegan, apariție surpriză la Chefi la Cuțite. Fondatoarea grupului Gaşca Zurli le-a adus juraților cadouri inedite / VIDEO
De Georgiana Prodan.
Publicat pe 22.03.2021 la 23:26
Actualizat pe 22.03.2021 la 23:29
Voie bună și energie în platoul de la Chefi la Cuțite! ”Vinovata” este chiar Mirela Retegan, fondatoarea grupului Gașca Zurli. Concurenta a fost o apariție surpiză și a avut grijă ca jurații să o țină minte, aducându-le câte un cadou specific și, în același timp, inedit!
Mirela Retegan, apariție surpriză la Chefi la Cuțite
captură foto
- Mirela Retegan i-a uimit pe jurați cu preparatul său inedit
- Deși a luat cuțitul, Mirela Retegan a recunoscut că nu este pasionată de bucătărie
Mirela Retegan se declară un om care încearcă să facă lucruri bune, mai ales pentru copii. În urmă cu 15 ani, concurenta a dat naștere fenomenului ”Gașca Zurli”, unul dintre cele mai iubite concepte de către copiii din România la ora actuală.
Mirela Retegan a fost apariția surpriză de la Chefi la Cuțite
Mirela Retegan nu a venit neînsoțită, ci împreună cu emblema grupului pentru copii ”Gașca Zurli” pe care îl conduce, fetița Zurli. Concurenta a recunoscut că este foarte emoționată și că niciodată nu s-a imaginat participând la un show culinar.
Mirela Retegan a mărturisit că nu este o expertă în bucătărie și că gătește de două ori pe an, de Paște și de Crăciun, dar de data aceasta a făcut o excepție și a venit și la Chefi la Cuțite.
A fost una dintre cele mai mari provocări ale vieții sale, dar a ținut să ceară ajutor unui prieten de-al său, maestru în bucătărie, pentru a fi convinsă că îi impresionează pe cei trei jurați.
”Dacă ar fi trebuit să sar cu parașuta ar fi fost mult mai simplu. Toți știu că eu nu mă simt confortabil în bucătărie”, a spus Mirela Retegan.
Fiecare jurat a primit câte o păpușă potrivită pentru el
Ceea ce și-a propus, a și reușit. Mirela Retegan a obținut cuțitul de la chefi și a fost extrem de bucuroasă, spunând că a mai încercat un lucru inedit în cariera sa.
Concurenta le-a adus juraților câte o păpușă din Gașca Zurli, fiecare jucărie fiind dedicată temperamentului și personalității fiecărui chef în parte. Mirela Retegan le-a dezvăluit chefilor că a învățat să facă preparatul chiar cu o zi înainte de prestație.
Mirela Retegan și-a făcut temele și a venit la concurs cu un carnețel în care avea notați toți pașii pe care a trebuit să îi respecte pentru a găti biban de mare cu salată de bulgur. Chefii nici nu au bănuit cine s-ar putea ascunde în spatele ușilor.


