Mirela Vaida prezintă singură Acces Direct. De ce lipsește Adrian Velea
De Patrisia Brătan.
Publicat pe 22.06.2026 la 16:55
Actualizat pe 22.06.2026 la 16:55
Mirela Vaida și Adrian Velea prezintă împreună emisiunea Acces Direct, însă telespectatorii o urmăresc astăzi doar pe îndrăgita moderatoare, care este singură în platou. Iată de ce a lipsit colegul ei astăzi!
Ce s-a întâmplat cu Adrian Velea de la Acces Direct
- Mirela Vaida, singură la Acces Direct
- Ce s-a întâmplat cu Adrian Velea
Mirela Vaida este una dintre cele mai îndrăgite prezentatoare TV. De mai mult timp, moderatoarea emisiunii Acces Direct are un coleg de platou, pe Adrian Velea, care prezintă împreună cu ea. Astăzi, acesta a lipsit din platou, dar motivat, după cum a spus chiar Mirela Vaida.
De ce lipsește Adi Velea de la Acces Direct
Toți cei care urmăresc îndeaproape emisiunea Acces Direct știu destul de bine că atunci când se deschid ușile platoului apar Mirela Vaida și Adrian Velea. De această dată și-a făcut simțită prezența numai prezentatoare, întrucât colegul ei nu a putut fi prezent.
După cum a spus Mirela Vaida, Adrian Velea a răcit, iar din acest motiv nu a putut să apară pe micile ecrane. Îndrăgita prezentatoare de la Antena Stars i-a urat colegului ei însănătoșire grabnică.
„Astăzi, fără Adi Velea. Îi transmitem gânduri bune și sănătate, pentru că a răcit“, a spus Mirela Vaida, la Acces Direct.
Adrian Velea a slăbit mult
Adrian Velea a lipsit ceva timp de pe micile ecrane, întrucât a trecut printr-o intervenție chirurgicală în luna februarie a acestui an.
De pe data de 27 martie, colegul Mirelei Vaida a revenit în platoul emisiunii Acces Direct, iar faptul că a slăbit considerabil nu a putut trece neobservat.
Mirela Vaida, dar și alți colegi l-au complimentat pe Adrian Velea după transformarea prin care a trecut, spunând că arată ca la 20 de ani.
„V-am spus că Adi a suferit o mică intervenție chirurgicală, dar din punctul meu de vedere arată ca la 20 de ani”, a spus Mirela Vaida, pe atunci.
Trebuie să recunoaștem că Adrian Velea arată foarte bine acum, chiar dacă nu și-a propus neapărat să slăbească, după cum a spus chiar el. Cu toate acestea, prezentatorul nu poate decât să se bucure de noua lui siluetă.
„Chiar și colegele mi-au spus că am întinerit. Am dat 15 ani în spate. Nu era neapărat nevoie, dar dacă s-a întâmplat, luăm părțile bune din tot ce se întâmplă în viață”, a spus Adrian Velea.


