Nadina Câmpean şi Valentin Sanfira, impresii din vacanţe, sâmbătă, la „Vacanță de vedetă” cu Laura Cosoi
De Patrisia Brătan.
Publicat pe 18.06.2026 la 09:43
Actualizat pe 18.06.2026 la 09:43
În ediția de sâmbătă a emisiunii „Vacanță de vedetă”, Laura Cosoi îi are ca invitați pe Nadina Câmpean și Valentin Sanfira, două personalități care împărtășesc telespectatorilor povești despre locurile care le-au cucerit inima și despre felul în care aleg să își petreacă timpul liber.
- Valentin Sanfira și Nadina Câmpean, la Vacanță de vedetă
- Care sunt destinațiile lor preferate
Pentru Nadina Câmpean, vacanțele înseamnă relaxare, liniște și timp de calitate petrecut alături de familie. Jurnalista mărturisește că una dintre cele mai dragi destinații este sudul Franței, loc pe care l-a descoperit în urmă cu zece ani și în care revine aproape în fiecare an. Este spațiul în care reușește să uite de grijile cotidiene și de ritmul alert al vieții de zi cu zi.
Pasiunea sa pentru cultură și istorie a făcut ca Italia să ocupe, de asemenea, un loc special în topul preferințelor sale. Dintre regiunile Franței, Nadina este fascinată de Valea Loarei, iar pe lista destinațiilor pe care își dorește să le descopere se află Normandia. Deși majoritatea vacanțelor sunt organizate împreună cu copilul, vedeta spune că își rezervă și escapade în doi. Printre locurile care au impresionat-o se numără și Regatul Unit, în special Scoția, datorită peisajelor și atmosferei aparte.
La rândul său, Valentin Sanfira este un împătimit al călătoriilor și al experiențelor autentice. Artistul spune că una dintre destinațiile sale de suflet este Maldive, unde apreciază liniștea și frumusețea naturală. O altă țară care l-a cucerit este Thailanda, pe care a explorat-o atât prin zonele turistice consacrate, cât și prin locuri mai puțin cunoscute.
Valentin mărturisește că evită plajele aglomerate și preferă locurile în care poate descoperi cultura locală și autenticitatea destinației. O experiență memorabilă a fost și vacanța de 17 zile petrecută în Bali, unde a fost impresionat de temple, peisaje și plaje. Artistul recomandă cu drag și destinații precum Singapore, Ibiza sau spectaculoasa Coastă Amalfitană.
Chiar dacă a călătorit în numeroase colțuri ale lumii, România rămâne în topul preferințelor sale. Bucovina și Maramureșul sunt zonele în care revine cu plăcere, atras de tradiții, peisaje și ospitalitatea oamenilor.
Povești de vacanță, destinații de vis și recomandări pentru următoarea escapadă, toate acestea pot fi descoperite în noua ediție „Vacanță de vedetă”, alături de Laura Cosoi, sâmbătă, de la ora 15.00, pe Antena Stars.



