Scandal uriaș între Cătălin Botezatu și Brigitte Pastramă! Vedeta a plâns în direct: ”E ușor să distrugi un om”
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 06.07.2026 la 23:49
Actualizat pe 06.07.2026 la 23:49
Un nou scandal a izbucnit în showbizul din România! Cătălin Botezatu și Brigitte Pastramă s-au certat, în direct, în emisiunea Spynews Live, de pe Antena Stars. Vedeta nu s-a mai putut abține și a izbucnit în plâns.
Brigitte Pastramă s-a certat cu Cătălin Botezatu.
Captură Video - Antena Stars / Facebook
- Brigitte Pastramă și Cătălin Botezatu s-au certat în direct
- Vedeta nu și-a mai putut stăpâni lacrimile
Brigitte Pastramă și Cătălin Botezatu au avut o relație bună, iar în urmă cu mai mulți ani aceștia au colaborat împreună. Lucrurile s-au schimbat pe parcurs, iar în prezent lucrurile sunt cât se poate de tensionate.
Brigitte Pastramă l-a acuzat pe Cătălin Botezatu că i-a afectat imaginea afacerii
Totul a început după ce Cătălin Botezatu a făcut o declarație în exclusivitate pentru Spynews.ro, în care a vorbit despre mai multe vedete din România. Designerul nu a nominalizat pe nimeni, nici nu a menșionat vreun nume. Iată o parte din declarația lui:
”(...) Toate au devenit creatoare de modă, toate cumpără colecții din Dubai și spun: „Oaa, cu mâinile astea ale mele, uite așa am cusut, așa am cusut, așa am cusut eu”. Ce-ai cusut? Alea care sunt făcute în Dubai? Îți dau și adresa de unde le-am văzut. Cum poți să spui așa ceva?”, a declarat Cătălin Botezatu
În urma acestei declarații, Brigitte Pastramă a suspectat că ar putea fi vorba și despre ea. Vedeta a mărturisit în emisiunea Spynews Live că mai multe cliente au acuzat-o că ar fi cumpărat din Dubai rochiile pe care ar pretinde că le confecționează în atelierul ei.
”Sunt șocată de afirmațiile pe care le-a făcut. Totul a început în urmă cu doi ani, când eu terminam Level 1 în Dubai și am fost contactată de o domnișoară, care organiza un Fashion Show în Dubai și mi-a propus să îmi dea un premiu. M-am bucurat foarte tare, am continuat discuția. (...) Mi-a spus în ultima zi că nu poate să mai îmi dea premiul, pentru că cineva, nu dau numele, care aducea niște designeri acolo, a spus că designerii nu vor veni dacă mi se dă mie acel premiu. Îți dai seama că am plâns. (...) Am spus că vreau să știu și eu cine. M-a contactat mai târziu și mi-a spus: «Nu îmi vine să cred, Cătălin Botezatu»”, a declarat Brigitte Pastramă.
Brigitte Pastramă este foarte revoltată din cauza declarațiilor lui Cătălin Botezatu și a mărturisit că nu accepta ca munca ei să fie pusă la îndoială.
Cătălin Botezatu i-a răspuns vedetei
Cătălin Botezatu a intervenit în direct în emisiunea Spynews Live și a răspuns declarațiilor lui Brigitte Pastramă. Designerul a mărturisit că nu a înțeles de ce vedeta a avut o reacție atât de acidă, dar a precizat și faptul că Brigitte Pastramă nu ar fi trebuit să se autointituleze ”creator de modă”.
”Nu înțeleg de ce te-ai inflamat atât de tare. (...) Te-ai autointitulat creator de modă (...) vezi că nu ești creator de modă. Creator de modă a fost doar Chanel, Dior, Gucci. Toți ceilalți sunteți designeri. (...) Eu am văzut rochii făcute de tine, într-adevăr, făcute în atelierul tău. (...) Eu am văzut niște rochii cu care tu te-ai dus la niște săptămâni ale modei și, să nu te superi pe mine, eu știu ce sunt săptămânile modelor, pentru asta se plătește. (...) Nu Dubai înseamnă fashion, nu există designeri de haute couture în România”, a declarat Cătălin Botezatu.


