Star Magazin. Simona Trașcă suferă de depresie! Vedeta a cerut ajutorul psihologului să își vindece traumele: ”Am simțit că nu mai pot” / VIDEO
![Ilinca Lunca](/uploads/modules/authors/ilinca-lunca-1696416463.jpg)
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 30.09.2023 la 15:15
Actualizat pe 30.09.2023 la 15:20
Simona Trașcă a făcut mărturisiri dureroase! Blonda suferă de depresie și a decis să ceară ajutorul psihologului. După o perioadă în care s-a confruntat cu aceste stări și a vrut să lupte împotriva lor, a decis să ceară ajutor specializat pentru a-și vindeca toate traumele.
![Simona Trașcă se simte mai bine. Simona Trașcă în vacanță pe Coasta de Azur](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F9%2F30%2F317386%2F38297661910647819445129592133450290662302486n.jpg&w=1200)
Simona Trașcă are probleme grave.
- Simona Trașcă se confruntă cu probleme grave
- Vedeta a ajuns la capătul puterilor
Este una dintre cele mai sexy femei din showbiz și are o mulțime de fani însă toate aceste lucruri nu ajutat-o în lupta cu depresia.
Simona Trașcă a ajuns la capătul puterilor și a conștientizat că nu poate să lupte singură împotriva acestor probleme și a cerut ajutor specializat. Vedeta a ajuns pe mâna psihologului, iar acum face terapie constant.
Simona Trașcă suferă de depresie
Vedeta s-a confruntat de foarte mulți ani cu aceste probleme și avea perioade în care nu găsea motive de fericire. De multe ori a primit sfatul să meargă la un psiholog, însă după o experiență neplăcută a renunțat la această idee. După o lungă perioadă, vedeta s-a răzgândit, iar acum a simțit că terapia este ceea ce are nevoie în acest moment.
Încă după prima vizită la terapeut, Simona Trașcă a simțit că se simte mai bine și că acolo este locul în care își găsește liniștea și, mai ales, vindecarea.
Vedeta și-a făcut deja mai multe programări și este foarte fericită că problemele care i-au dat, până acum, atât de multe bătăi de cap vor fi, în sfârșit, vindecate.
Vedeta este adepta vacanțelor de lux
Printre alte probleme, Simona Trașcă a avut și motive de bucurie. Vedeta a dovedit că este adepta vacanțelor de lux, iar ultimele sale apariții sunt demne de invidiat.
În luna mai a fost într-o vacanță în Monaco, unde s-a întâlnit cu actorul din filmul 365. De asemenea, în luna iulie, Simona Trașcă a plecat pe Coasta de Azur, vacanță pentru care a plătit o sumă uriașă.