Știrile Antena Stars. Artistă din România, la un pas de moarte, la nașterea fiului ei. Cum și-a dat seama că medicii i-au pus un diagnostic greșit
![Bianca Cimpoi](/uploads/modules/authors/bianca-cimpoi-1667898384.jpg)
De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 19.04.2024 la 18:43
Actualizat pe 19.04.2024 la 18:43
A trecut prin momente de coșmar atunci când trebuia să fie cea mai frumoasă perioadă din viața ei. O artistă din România a aflat că medicii i-au pus un diagnostic greșit atunci când l-a adus pe lume pe fiul ei.
![O cântăreața din România a trecut prin drama vieții atunci când a devenit mamă pentru prima dată nicoleta sweet kiss](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F19%2F333645%2Fgresitdiagnostic.jpg&w=1200)
O cântăreața din România a trecut prin drama vieții atunci când a devenit mamă pentru prima dată
spynews.ro
- Artistă din România, la un pas de moarte, la nașterea fiului ei
- Cum și-a dat seama că medicii i-au pus un diagnostic greșit
Au trecut ani buni de când fetele de la Sweet Kiss s-au retras din lumin reflectoarelor. Nicoleta și Irina au în prezent familii frumoase, dar marcate de drame. Viața a pus-o la încercare pe Nicoleta Aneni atunci când a devenit mamă pentru prima dată.
A fost la un pas de moarte atunci când l-a adus pe lume pe fiul ei
În urmă cu 16 ani, Nicoleta Aneni a devenit mamă pentru prima dată. A născut în Italia, atunci când inițial, că are placentă pelviană centrală. Medicii i-au dat șanse minime de supraviețuire. A născut un copil sănătos la șase luni, iar tatăl bebelușului a fost chemat să vină să îl ia pe cel mic, pentru că starea cântăreței putea să se înrăutățească.
Nu și-a pierdut credința nici în cele mai grele momente
Nicoleta Aneni mai spune că deși era conștientă că a fost la un pas de moarte, nu și-a pierdut credința că, într-un final, Dumnezeu o va salva. Cântăreața a povestit că a fost dintotdeauna o femeie credincioasă, lucru pe care l-a învățat și pe fiul ei, Mario. I-a pus acest nume băiatului în semn de recunoștință pentru unul dintre doctorii care purta numele de Mario.