Homepage » Monden » FOTO / Mesajul impresionant al lui Cătălin Botezatu a stârnit emoţii în rândul internauţilor: "Vreau să fiu eu, acel om fără ..."

FOTO / Mesajul impresionant al lui Cătălin Botezatu a stârnit emoţii în rândul internauţilor: "Vreau să fiu eu, acel om fără ..."

Publicat pe 17.09.2017 la 15:40 Actualizat pe 17.09.2017 la 15:41

Cătălin Botezatu a postat pe reţelele de socializare un mesaj emoţionant despre viaţa sa, despre locurile drage lui, dar şi despre ceea ce îşi doreşte el să fie cu adevărat.

Cătălin Botezatu

Facebook

Cătălin Botezatu a postat pe reţelele de socializare un mesaj emoţionant despre viaţa sa, despre locurile drage lui, dar şi despre ceea ce îşi doreşte el să fie cu adevărat.

Cătălin Botezatu a postat pe reţelele de socializare un mesaj emoţionant despre ceea ce simte şi ceea ce îşi doreşte de la viaţă.

"Mereu am simțit că sunt locuri care, în inima mea, au o semnificație anume, o încărcătura emoțională puternică. Așa este și cea în care mă aflu acum, în Sibiu. Am aici cele mai frumoase amintiri alături de prieteni dragi care m-au făcut să fiu fericit. Privesc în jurul meu și fiecare colț îmi aduce aminte de ceva, de cineva...vreau să fiu EU, acel om fără remușcări, fără regrete. Regretele sunt cele mai urâte sentimente. Vă doresc un weekend liniștit!", a scris Cătălin Botezatu pe reţelele de socializare.

Evident, nici comentariile nu au încetat să apară! Internauţii şi admiratorii lui Cătălin Botezatu i-au scris şi ei.

"Bucurie? Tristeţe? O speranţă?...un gând care se transformă în vis? Fiecare dintre noi le simte, la un moment dat, vrea să le împărtăşească. Vrem să iubim, să fim iubiţi. Există pe lume ceva profund. Ceva ce mulţi dintre noi nu mai credem. Nu mai speram. Sau consideram că este efemer. Este fericirea. Cea simplă. Profundă. Pură. Ce se regaseşte în cele mai neaşteptate locuri. În cei mai obişnuiţi ochi. În cele mai simple cuvinte. E mai bine să faci ce simţi la momentul respectiv, să faci şi să spui ceea ce simţi dacă asta ţi-ar aduce fericirea sau o parte din ea. Astfel, ajungi să ai parte de momente de neuitat, momente pe care le-ai fi pierdut dacă ai fi ales să faci ce spun alţii şi nu ce îţi doreşti! Lacrimi, durere, suferinţă… stări de nelinişte… Ce va mai urma? O să preţuieşti amintirile cu aceeaşi vitalitate cu care şi-ar proteja o mamă copilul de tot răul din astă lume. Amintirile sunt tot ce a mai rămas, asta e averea ta! Şi când te aştepţi mai puţin, inima ta de prea multe ori peticită îşi va regăsi sublimul ascultându-şi liniştea din bătăile ei. Pentru că bătăile inimii tale spun o melodie pe care doar tu o vei auzi şi o vei înţelege", a scris una dintre admiratoare.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina de Facebook. Avem și Instagram. Ne poți da follow aici.

A.V.

În articolul
FOTO / Mesajul impresionant al lui Cătălin Botezatu a stârnit emoţii în rândul internauţilor: "Vreau să fiu eu, acel om fără ..."
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern • la 17:13
Antonia, schimbare radicală de look. Cum au reacționat fanii când au văzut-o: „Ai stricat...” / FOTO
  • Antonia, schimbare radicală de look
  • Cum au reacționat fanii când au văzut-o
Emisiuni TV • la 16:39
Povestea tulburătoare a livratorului viral pe TikTok. Cum s-a schimbat viața lui Aurel, după ce a devenit celebru
  • Un livrator a devenit celebru pe TikTok
  • Aurel are o poveste incredibilă
Stiri interne • la 16:15
Ce a inventat un tânăr din Ploiești i-a lăsat fără cuvinte pe americani și asiatici. A câștigat aurul și s-a înscris în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României” a Fundației Dan Voiculescu
  • Ce a inventat un tânăr din Ploiești i-a lăsat fără cuvinte pe americani și asiatici
  • Povestea tânărului de succes
Emisiuni TV • la 15:55
Ce va face Eugen Cristea cu obiectele Cristinei Deleanu! Marele actor are sufletul gol, după moartea ei
  • Eugen Cristea a luat o decizie importantă după moartea Cristinei Deleanu
  • Mâine își va lua rămas bun de la soția lui
Beauty & Lifestyle • la 15:21
Ingredientul ieftin care îți transformă sparanghelul într-o delicatesă. De ce nu trebuie să îl fierbi
  • De ce nu se fierbe sparanghelul
  • Ce ingredient trebuie să adaugi
Emisiuni TV • la 15:19
Eugen Cristea, confesiuni tulburătoare după moartea soției sale! Ce dorință îi va împlini actorul Cristinei Deleanu: ”Îi simt prezența”
  • Eugen Cristea trece prin momente dificile după moartea soției sale
  • Marele actor se pregătește să își ia rămas bun de la iubirea vieții sale
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cele mai bune prietene, moarte pe iarbă, ţinându-se de mână, după un accident cumplit. "Cadou" de majorat le va fi piatra funerară după tragedia din Irlanda
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are un salariu de 33.000 de euro pe lună a ajuns să vândă tot şi să se împrumute!
Romania TV
Vestea momentului în showbiz! S-au DESPĂRȚIT! El a făcut anunțul: Decizia nu este rezultatul unui conflict, ci e o înțelegere matură
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
„Poarta spre Iad”. Cum trăiesc oamenii în cel mai nemilos loc de pe Terra, unde temperaturile ajung și la 62 de grade Celsius
recomandare pe antena3.ro
Anchetatorii sub acoperire din Olanda s-au dat drept cumpărători ca să afle dacă tezaurul dacic a fost topit sau nu. Ce au aflat
recomandare pe antena3.ro
O cantitate uriașă de „aur alb vulcanic” a fost descoperită. Depozitul de litiu valorează aproximativ 1,5 trilioane de dolari
recomandare pe playtech.ro
Ce să presari la rădăcina merilor în mai pentru fructe mari şi zemoase. Livada ta va exploda în toamnă
recomandare pe playtech.ro
Horoscop rune 12–18 mai 2025. Două zodii primesc avertismente dure de la Mihai Voropchievici
recomandare pe redactia.ro
Ce ocupație are soția lui Ionel Ganea și cum a început povestea de dragoste dintre ei. Cei doi trec prin momente cumplite
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
3 zodii dure care tânjesc în secret după dragoste
recomandare pe a1.ro
Cum arată sora lui Valeriu Ilisie din "Iubire cu Parfum de Lavandă". Cei doi frați postează des imagini împreună
Close