Acuzații dure la adresa lui Lucian Popa, după finala Survivor. O fostă concurentă l-a dat de gol: ”Se ruga de noi”
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 11.06.2026 la 19:39
Actualizat pe 11.06.2026 la 19:39
Bianca Stoica a lansat acuzații dure la adresa unui fost concurent de la Survivor! Lucian Popa ar fi vrut să elimine cât mai mulți concurenți din tribul Războinicilor pentru a ”da bine în emisiune și pe TikTok”.
Lucian Popa este implicat într-un scandal cu acuzații.
Antena 1
- Lucian Popa ar fi avut o strategie ascunsă la Survivor
- Cine l-a dat de gol
La o săptămână după terminarea emisiunii Survivor și după ce Gabi Tamaș a plecat acasă cu marele trofeu, controversele nu întârzie să apară. Bianca Stoica a lansat mai multe acuzații grave la adresa lui Lucian Popa.
Lucian Popa ar fi avut o strategie ascunsă la Survivor
Pe parcursul emisiunii, Lucian Popa s-a remarcat printre cei mai buni concurenți și a avut șanse reale să câștige marele premiu în valoare de 100.000 euro. Deși niciun concurent nu și-a dorit să ajungă la duel, pentru că risca să fie eliminat, Lucian Popa ar fi avut o strategie ascunsă care i-ar fi avut beneficii de imagine.
Bianca Stoica a povestit pe TikTok că acesta ar fi profitat de faptul că la duel ajungeau concurenți buni, dar care voiau să plece acasă din diferite motive. Astfel, concurentul se ruga de tribul lui să îl voteze la duel, crezând că astfel are șanse mari să câștige proba și să ”dea bine pe TikTok”.
”Să vă mai zic și că se ruga de noi să îl băgăm la vot ca să îi scoată pe cei buni, să dea bine pe TikTok și la lume. Am uitat să vă precizez și aspectul acesta, care este cam cel mai important. Când votam, ne zicea să nu zicem ceva de rău, să zicem că e individualist, că nu se integrează, să dea bine la lume și pe TikTok. Cred că a uitat de aceste discuții”, a declarat Bianca Stoica, pe TikTok.
Ce a declarat fostul concurent despre Survivor
Lucian Popa a petrecut patru luni în Republica Dominicană în competiția Survivor. Acesta a făcut parte inițial din tribul Războinicilor, apoi din Los Ninos, după Unificare, și a trăit din plin fiecare experiență.
Fostul concurent a făcut o declarație emoționantă și a mărturisit că au existat și momente grele, în care a fost nevoit să își depășească limitele în condiții dificile.
”S-a terminat o experiență de neuitat în jungla Dominicană, de 4 luni de zile, în care am reușit să supraviețuiesc până la final și să depășesc cele mai dificile lucruri, cum ar fi conviețuirea cu niște persoane diferite față de mine, lipsa de comunicare cu familia mea sau supraviețuirea cu două linguri de orez pe zi”, a declarat Lucian Popa.


