Andreea Raicu a stat 7 zile fără telefon. Ce s-a întâmplat | FOTO

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 17.07.2025 la 09:05
Actualizat pe 17.07.2025 la 12:37
A plecat în vacanță și a decis să se rupă complet de lumea virtuală. Andreea Raicu a luat o pauză totală de la tehnologie și a renunțat complet la telefon timp de 7 zile. Fără notificări, apeluri sau rețele sociale.

Andreea Raicu a stat 7 zile fără telefon
- Andreea Raicu a renunțat la telefon timp de o săptămână
- Cum a fost pentru ea experiența
În ultimii ani, Andeea Raicu nu a putut fi văzută la fel de des ca înainte pe micul ecran, însă vedeta este extrem de activă în mediul online, acolo unde își ține fanii la curent cu tot ce se întâmplă în viața ei.
Andreea Raicu a renunțat la telefon timp de o săptămână
Aflată în vacanță, Andreea Raicu a decis să se deconecteze complet de la lumea virtuală. Vedeta a luat o pauză așadar de la WhatsApp, Instagram, notificări și scroll-uri. A ales să se bucure de fiecare clipă petrecută într-un loc drag, alături de oamenii apropiați.
Vedeta a recunoscut că în această vacanță și-a dorit foarte mult să se desprindă de tot ce o agită în mod constant și a simțit nevoia să fie prezentă, fără să folosească filtre, fără să facă postări.
Andreea Raicu a simțit presiunea de a fi mereu „perfectă”
În urmă cu ceva vreme, Andreea Raicu povestea că nu era decloc mulțumită de felul în care arăta, așa că tot timpul își edita fotografiile. Cu timpul însă, vedeta a reușit să renunte le filtre, iar acum se simte bine în pielea ei.
„De ani de zile pozez fără filtre. Este o libertate minunată, pentru că atunci când nu ai încredere în tine și nu te simți frumoasă fără machiaj te simți ca într-o pușcărie. (...) Am înțeles că frumusețea nu înseamnă perfecțiune. (...) Mă simțeam foarte urâtă și de multe ori mă întrebam de ce oare oamenii ăia mă iau în campaniile lor pentru că eu nu mă simțeam deloc frumoasă. Nu mă simțeam slabă, nu simțeam că am picioarele perfecte, mi se părea că am genunchii mari, că am cearcăne, că sunt șoldurile prea mari”, a mărturisit Andreea Raicu într-o emisiune TV.