Babs, fosta iubită a lui Dorian Popa, sărbători cu tristețe! Ce a pățit în noaptea de Înviere
De Razvan Paltin.
Publicat pe 14.04.2026 la 22:01
Actualizat pe 14.04.2026 la 22:01
Anul acesta, Paștele pentru Babs a fost diferit! Fosta iubită a lui Dorian Popa a trecut prin momente delicate și, chiar în noaptea de Înviere, a ajuns la spital. Ce i s-a întâmplat brunetei și de ce spune că au fost zile pline de durere.
- Babs a trecut prin momente grele de Paște
- Fosta iubită a lui Dorian Popa a ajuns la spital
- Declarații exclusive
Babs, fosta iubită a lui Dorian Popa, a avut anul acesta un Paște diferit. Deși ar trebui să fie o perioadă plină de zâmbete și fericire, din păcate bruneta a trecut prin momente delicate și pline de durere, după cum chiar ea ne-a povestit.
Într-o postare făcută pe rețelele de socializare, aceasta a publicat o fotografie cu un cățeluș care a murit, însă, în exclusivitate pentru Spynews.ro, ne-a spus că animalul nu era al ei, ci doar îl adoptase, după ce stăpânii acestuia îl abandonaseră.
Ce i s-a întâmplat lui Babs de Paște!
Fosta iubită a lui Dorian Popa ne-a spus că a ales să aibă grijă de el, iar în ultimele zile cățelul a trecut prin chinuri groaznice din cauza bolii de care suferea. Babs ne-a spus că l-a luat la ea din apartamentul în care acesta stătea, a avut grijă de el, i-a dat să mănânce și a încercat să-i prelungească viața, însă, din păcate, durerile fiind insuportabile, a decis împreună cu medicul că cel mai bine este să-l eutanasieze pentru a-i curma suferința.
”Nu era cățelușul meu. Era un cățeluș pe care l-am luat în foster. Îl abandonase stăpânul lui pentru că era bolnav și îl țineam într-un apartament. O vecină îi dădea mâncare, se ducea la el la două zile și îi dădea mâncare, iar eu n-am putut să-l văd acolo, în dureri. M-am dus și l-am luat la mine, iar trei zile, până am reușit să mergem cu el la RMN, l-am ținut la mine și i-am făcut tratament, dar din păcate, la RMN s-a depistat că are cancer în metastază și ar trebui să-l adormim. Se chinuia foarte tare. M-a afectat foarte mult, pentru că eu sunt foarte miloasă cu animalele. Asta a fost situația”, a spus Babs pentru Spynews.ro.
Fosta iubită a lui Dorian Popa a avut sărbători cu tristețe
Babs ne-a povestit că, inclusiv în noaptea de Înviere, a ajuns cu cățelul la veterinar pentru a-i face o injecție pentru durere, deoarece acesta se chinuia foarte tare. A doua zi, pentru că situația nu se ameliorase, i-au făcut injecția prin care l-au adormit pentru totdeauna.
Fosta iubită a lui Dorian Popa ne-a mai spus că este totuși mulțumită că a făcut tot ce a putut și știe că i-a oferit animalului toată grija de care avea nevoie, chiar dacă știa că nu mai are șanse de supraviețuire.
”De Paște, de Înviere, eram cu cățelul la veterinar, că intrase în crize. Atunci i-am făcut injecția de durere, iar injecția care l-a adormit am făcut-o ieri, la spital. A fost un Paște cu durere. Mă bucur însă că am avut grijă de el în ultimele zile. S-a chinuit foarte tare, cu dureri, și mă bucur că în ultimele zile a fost cineva lângă el. I-am dat tratament, mâncare, l-am și spălat, am făcut tot ce am putut”, ne-a mai zis ea.


