Cine este manelistul care i-a transmis public lui Dorian Popa condoleanțe, după moartea lui Cheluțu: „Câinele e cel mai bun prieten al omului”
De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 04.06.2026 la 21:13
Actualizat pe 04.06.2026 la 21:13
Atât Dorian Popa, cât și fosta iubită, Babs, sunt afectați de moartea lui Cheluțu. Câinele a murit pe 1 iunie, în ziua în care a împlinit 10 ani. Un manelist i-a transmis condoleanțe vloggerului, după ce, în urmă cu mulți ani, și-a pierdut și el animalul de companie.
Cheluțu a murit pe 1 iunie
- Manelistul i-a transmis condoleanțe lui Dorian Popa, după ce a murit Cheluțu
- Și el și-a pierdut în urmă cu câțiva ani animalul de companie
Câinele lui Dorian Popa și al fostei sale iubite, Babs, a murit pe 1 iunie, iar cei doi au fost copleșiți de durere. Pentru ei, Cheluțu a făcut parte din familie. Miraj Tzunami, care și-a pierdut câinele în urmă cu câțiva ani, i-a transmis un mesaj emoționant vloggerului.
Miraj Tzunami i-a transmis public lui Dorian Popa condoleanțe, după moartea lui Cheluțu
Miraj Tzunami a mărturisit că îi pare rău că a murit Cheluțu și că înțelege prin ce trece acum Dorian Popa.
Manelistul a povestit că, în urmă cu câțiva ani, și el a avut un câine, dar a murit, episod în care a fost extrem de afectat. Miraj Tzunami a mai spus că preferă să nu mai aibă niciun câine tocmai pentru că știe cât de mult s-ar atașa de el.
„Câinele e cel mai bun prieten al omului. Mai bine dai de mâncare unui câine decât unui om parșiv și pervers. Îmi pare rău de Cheluțu. Dumnezeu să îți aline inima, fratele meu drag, Dorian Popa, să îți aline Dumnezeu inima și pot să spui ca unui om condoleanțele mele. Câinele e cel mai bun prieten al omului. Eu la ora actuală nu am niciun câine pentru că dacă o să am unul, o să îi prind mila și vă dați seama, Doamne ferește, că mi-am pierdut un câine acum câțiva ani și credeți-mă că am plâns într-un hal. Câinele face parte din familia ta. Uneori ajungi să îl iubești mai mult decât familia ta, uneori, să știți, ăsta e adevărul”, a spus Miraj Tzunami, într-un live, pe TikTok.
Dorian Popa l-a dus acasă pe Cheluțu
După ce a fost gata autopsia, Dorian Popa și-a dus câinele acasă și l-a îngropat în curte, acolo unde a plantat o magnolie. Vloggerul a recunoscut că este în continuare copleșit de durere
„Astăzi și cerul plânge, pentru că băiatul meu s-a întors acasă. Nu am vrut să vă arăt prea multe, dar acolo e băiatul meu. Aceasta este magnolia grandiflora, copăcelul care va fi Cheluțu nostru. Uitați ce flori frumoase face și ar trebui să se facă de 7-8 metri”, a spus Dorian Popa, pe Instagram.
Citește și: Incredibil! Gestul neașteptat făcut de Cori, mâna dreaptă a lui Dorian Popa, după moartea lui Cheluțu


