Cristina Cioran i-a cerut acordul lui Alex Dobrescu din închisoare! Vedeta îi taie moțul băiețelului său
De Denisa Biță.
Publicat pe 30.01.2026 la 21:54
Actualizat pe 30.01.2026 la 21:54
Sărbătoare mare în familia Cristinei Cioran, actrița se pregătește să îi taie moțul fiului său. Cum va arăta petrecerea și ce a spus tatăl micuțului despre decizia acesteia. Informații exclusive!
- I-a cerut acordul lui Alex Dobrescu
- Vedeta îi taie moțul băiețelului său
Cristina Cioran este o mamică fericită. În urmă cu mai puțin de un an, acesta a devenit mamă pentru a doua oară, aducând pe lume un băiețel sănătos și frumos, pe care l-a numit Max. Vedeta mai are o fetiță, Ema. În timp ce se bucură de una dintre cele mai frumoase perioade din viața sa, Cristina Cioran se pregătește pentru petrecerea de tăiere a moțului fiului său.
Cristina Cioran i-a cerut acordul lui Alex Dobrescu din închisoare
Cristina Cioran a povestit că se pregătește pentru petrecerea de tăiere a moțului fiului său, care va împlini un an pe 14 februarie. Vedeta a mărturisit cu mândrie cât de mult a crescut băiețelul, glumind că este puțin „puturoșel”. Ea a explicat că, deocamdată, se ocupă mai mult de fiica ei, Ema, care este mai pretențioasă, însă fratele mai mic își permite să-i dedice timp după ce o duce pe fetiță la grădiniță.
Cristina Cioran a dezvăluit că petrecerea de tăiere a moțului fiului său va avea loc într-un loc de joacă, astfel încât copiii din familie sa se poată juca liniștiți. Vedeta a precizat că evenimentul va fi unul restrâns, organizat în familie, iar nașica abia așteaptă să participe. Actrița a adăugat că s-a sfătuit și cu Alex, tatăl copilului, care și-a dat acordul și are încredere în modul în care ea organizează totul.
Cristina Cioran a mărturisit că vede această perioadă ca pe un nou capitol în viața sa și încearcă să privească partea bună chiar și în momentele mai dificile. Ea a explicat că, deși unele situații par triste sau neplăcute, încearcă să le accepte și să înțeleagă că fiecare experiență are un rost. Vedeta este convinsă că, cu puțină răbdare, va descoperi că ceea ce părea greu la început s-a dovedit, de fapt, benefic.
Cristina Cioran a povestit că se concentrează și pe organizarea de evenimente, un domeniu cu care a cochetat de ani buni, de aproximativ două decenii, deși nu a vorbit prea mult despre acest aspect. Vedeta s-a declarat emoționată pentru gala de balet de pe 5 martie de la Sala Palatului, unde vor evolua cei mai mari balerini ai lumii, precum Daniil Simkin și Maria Kochetkova, alături de artiști de la Opera din Paris și Opera Națională. Actrița a explicat că, într-o eră dominată de ecrane, este important să aducem oamenii mai aproape de momentele artistice și să le insuflăm copiilor înțelegerea și aprecierea artei.
Citește și: Cristina Cioran, declaratii emoționante! Vedeta a trecut printr-o perioada grea: "Mă descarc, plâng"



