Cristina Petre, primul interviu după acuzațiile făcute de Andrei Rotaru, fostul soț! De ce a ales să-i mai dea o șansă | VIDEO
De Razvan Paltin.
Publicat pe 25.06.2026 la 22:06
Actualizat pe 25.06.2026 la 22:06
Cristina Petre rupe tăcerea și oferă primul interviu exclusiv după ce ea și Andrei Rotaru și-au spus „adio” definitiv. După un divorț dureros provocat de infidelitatea de la Insula Iubirii, urmat de o împăcare neașteptată și o nouă separare, care a venit la pachet cu acuzații dure din partea fostului soț, bruneta a vorbit deschis despre tot ce s-a întâmplat. În exclusivitate pentru Spynews.ro, fosta concurentă a dezvăluit de ce a ales să-i mai dea o șansă lui Andrei, cum reacționează la atacurile recente ale acestuia, dar și cine îi este alături în unul dintre cele mai delicate momente din viața ei!
- Cristina Petre, declarații exclusive după despărțirea de Andrei Rotaru
- Primul interviu după toate acuzațiile
- Ce îi transmite fostului soț
Relația dintre Cristina Petre și Andrei Rotaru de la Insula Iubirii a ținut o țară întreagă cu sufletul la gură. Deși părea că rănile lăsate de emisiune s-au vindecat prin terapie, după ce au divorțat în urma testului din Thailanda, cei doi au ajuns din nou la despărțire, iar în urmă cu puțin timp au pus punct poveștii lor de iubire. În timp ce Andrei Rotaru a lansat recent acuzații grave la adresa ei în presă, Cristina Petre a ales să rămână asumată, dar totodată discretă. Întâlnită la un eveniment monden, vedeta a vorbit cu sinceritate despre perioada prin care trece.
Cine o ajută pe Cristina Petre să treacă peste despărțirea de Andrei Rotaru. Fosta concurentă, primul interviu după separare
Fosta concurentă de la Insula Iubirii recunoaște că trece printr-o perioadă grea, însă norocul ei este reprezentat de prietenii adevărați și de familie, care nu o lasă nicio secundă să cadă pradă gândurilor legate de tot ce s-a întâmplat.
Întrebată dacă au existat oameni pe care i-a îndepărtat din viața ei în ultima vreme, răspunsul a fost clar.
Toată lumea s-a întrebat de ce a ales Cristina Petre să se întoarcă în brațele lui Andrei după tot ce s-a văzut la televizor. Bruneta a explicat că totul a pornit de la sentimentele puternice care încă îi legau și că nu regretă nicio secundă faptul că au încercat să își salveze căsnicia prin terapie de cuplu, după atâția ani petrecuți împreună.
Cu toate acestea, acum, când s-au despărțit din nou, Cristina Petre a ales să nu mai facă ceea ce a făcut inițial și a decis că probabil așa trebuia să fie, fără a mai încerca să repare lucrurile care nu au mers între ea și fostul ei soț.
Cum răspunde acuzațiilor dure aduse de Andrei Rotaru: „N-am vrut să dau o replică. Ar fi ciudat să lovesc cu noroi”
În ciuda atacurilor recente din partea lui Andrei Rotaru, Cristina Petre spune că ea nu va face același lucru. Aceasta a mărturisit că nu o mai surprinde absolut nimic și că alege să păstreze respectul pentru cei 12 ani petrecuți împreună, refuzând să înceapă și ea să lanseze acuzații la adresa fostului partener de viață.
Mai mult, Cristina Petre a subliniat că nu are regrete și că tot ce îi rămâne de făcut acum este să se roage pentru liniștea fostului partener, căruia îi vrea binele, nicidecum răul.
Cristina Petre nu vrea să-și refacă viața prea curând
Deși este extrem de zâmbitoare și plină de viață, Cristina Petre a recunoscut că drumul spre vindecarea completă este încă lung. Pentru moment, o nouă relație este complet exclusă din planurile ei, dorind să recupereze timpul pentru ea.


