Homepage » Monden » Showbiz intern » Ei sunt concurenții sezonului 15 „Te cunosc de undeva”! Adda, Tavi Clonda, Ami și alții intră în jocul transformărilor

Ei sunt concurenții sezonului 15 „Te cunosc de undeva”! Adda, Tavi Clonda, Ami și alții intră în jocul transformărilor

Publicat pe 09.06.2020 la 10:42 Actualizat pe 09.06.2020 la 10:45

Au început filmãrile pentru cel mai nou sezon Te cunosc de undeva! 11 concurenți talentați și dornici de distracţie vor intra în spectaculosul joc al transformărilor, în cel de-al 15-lea sezon al show-ului. Trei perechi inedite de artişti vor performa în fața telespectatorilor Antenei 1 și a juriului format din Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan, în timp ce cinci concurenţi vor evolua singuri.

Ei sunt concurenții sezonului 15 „Te cunosc de undeva”! Adda, Tavi Clonda, Ami și alții intră în jocul transformărilor

Ei sunt concurenții sezonului 15 „Te cunosc de undeva”! Adda, Tavi Clonda, Ami și alții intră în jocul transformărilor

PR

Au început filmările pentru cel mai nou sezon Te cunosc de undeva! 11 concurenți talentați și dornici de distracţie vor intra în spectaculosul joc al transformărilor, în cel de-al 15-lea sezon al show-ului. Trei perechi inedite de artişti vor performa în fața telespectatorilor Antenei 1 și a juriului format din Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan, în timp ce cinci concurenţi vor evolua singuri.

Așadar, în cel de-al 15-lea sezon al transformărilor, Monica Anghel revine pe scenă, de data aceasta alături de bunul său prieten, Marcel Pavel, Romică Ţociu va face echipă cu Adriana Trandafir, în vreme ce Liviu Vârciu va concura din nou alături de Andrei Ștefănescu, iar Cătălina Grama Jojo, Adda, Ami, Tavi Clonda şi Toto Dumitrescu vor evolua solo.

Monica Anghel și Marcel Pavel vor cânta pentru prima dată împreună într-un show de divertisment de o asemenea anvergură. „Sunt aici la sugestia prietenei mele dragi, Monica Anghel, care mi-a spus <<Marcel, vino, că este foarte, foarte haios, o să fie o distractie generală!>>. Mai fusesem invitat, însă am refuzat cu eleganţă, necrezând că mi se va potrivi acest format; transformările mi se par foarte delicate şi dificile. Chiar de la prima repetiţie am simţit că într-adevăr, acest proiect este o mare provocare. Dar este foarte interesant, atmosfera este extraordinară, colegii deosebiţi. Ne simţim ca într-o mare familie, am uitat de spiritul de competiţie şi ne bucurăm de fiecare clipă împreună!”, a declarat Marcel, în vreme ce Monica a completat: “Mă bucur să particip din nou şi bucuria e şi mai mare că pot să fiu alături de bunul meu prieten, Marcel, pentru că noi suntem prieteni de 35 de ani. Ne leagă extraordinar de multe lucruri, e suficient să ne uităm unul la altul şi ştim deja ce vrem să ne spunem. Aşa cum spunea şi Marcel, atmosfera e extraordinară la platou, oamenii sunt minunaţi, de asta am şi venit, să ne simţim bine, să ne bucurăm împreună cu colegii noştri şi să se bucure şi oamenii care se uită la noi de toate personajele pe care le vom face!”.

La rândul lor, Romică Ţociu şi Adriana Trandafir se bucură nespus să urce pe scena transformărilor: “Când am aflat că producătorii s-au gândit la cuplul nostru, mi-am dat seama că Adriana este singura cu care m-aş fi potrivit din showiz-ul acesta pentru un asemenea rol!”, a declarat Romică, în vreme ce Adriana a completat: “Eu trebuie să spun adevărul: n-aş fi vrut să mai vin, după prima experienţă “traumatizantă”, cu toate ghilimelele de rigoare. Spun asta pentru că atunci am luat totul foarte personal, am luat prea în serios toată treaba asta şi deşi rezultatele au fost extraordinare, pentru mine a fost o provocare fantastică. Între timp am devenit şi cardiacă şi mi-am spus clar că nu mai vin. Dar când m-au sunat producătorii, când m-a sunat Romică, vorbindu-mi despre faptul că de data asta o să ne distrăm şi promiţându-mi el că îmi va fi mai uşor, pentru că greutăţile se vor împărti, nu am putut să spun nu!”.

Pentru Liviu şi Andrei, proiectul Te cunosc de undeva! e un fel de a doua casă. “Sunt pentru a şasea oară aici şi cred că n-am să mă opresc niciodată! Am declarat în nenumărate rânduri că este emisiunea mea de suflet, e locul în care m-am descoperit şi locul care m-a făcut să fiu ceea ce sunt acum. În 2013, când am participat prima oară, mi-am dat seama că pot mai mult decât credeam eu despre mine şi pentru mine acest proiect rămâne emisiunea care m-a “dezgheţat”, care m-a ajutat să ajung unde am ajuns, emisiunea care mi se potriveste foarte bine, iar de când concurez cu Liviu mi se pare o distracţie continuă. Chiar dacă muncim mult şi chiar dacă avem emoţii, chiar dacă la fiecare personaj ne tremură genunchii, mă simt ca şi când aş fi într-o permanentă vacanţă!”, a povestit Andrei, în vreme ce Liviu a completat: “Mi-a plăcut tot timpul formatul, e o lecţie de canto pentru noi, artiştii! Mi-e foarte drag să merg pe stradă şi să mă oprească oamenii, să îmi spună ce tare s-au distrat uitându-se la emisiunea noastră sau că s-au destins cu show-ul Te cunosc de undeva! după o zi stresantă! După patru sezoane nu îmi mai e frică de nimic aici!”.

Tot o prietenie veche le leagă şi pe Monica şi Cătălina Grama Jojo: “Prima persoană care mi-a vorbit despre “Te cunosc de undeva!” a fost Monica Anghel. N-am crezut că e pentru mine, sincer, am zis că aici e altceva, e cu oameni care cântă, e pentru voci mai mari, nu pentru o voce ca a mea. În cele din urmă, Moni m-a convins şi uite aşa am ajuns aici. Am avut încredere în ce mi-a zis ea, am mers pe instinctul ei. Cel mai teamă îmi e de mine, pentru că am un spirit autocritic foarte pregnant, pe care încerc să îl tin sub control cât se poate, dar ştiu că o să mă izbească la un moment dat pe parcursul competitiei!”.

Pentru Adda, scena Te cunosc de undeva! este o provocare cu totul nouă: “M-am gândit că este o emisiune foarte tare, care te pune în dificultate şi te scoate din zona ta de confort şi, dacă am trecut prin “Asia Express” şi am supravieţuit, de ce să nu accept şi această provocare?! Şi această emisiune mă va scoate din zona de confort şi fizic, şi psihic şi vocal, dar nu mi-e teamă. Până la urmă asta este frumuseţea emisiunii, să accepţi provocările ruletei, dacă am face doar personaje care ne-ar ţine în zona de confort, care ar mai fi şmecheria, am fi toţi buni! Asta e şi ideea, să ne distrăm, să nu ne iasă din prima personajul, e foarte tare, totul e la superlativ aici!”.

Tavi Clonda îşi dorea de multă vreme să facă parte din distribuţia transforming show-ului: “Am fost foarte fericit, îmi doream de foarte mult timp să lucrez într-un proiect de genul ăsta. Am primit cu o bucurie enormă propunerea de a participa, dar şi cu o responsabilitate foarte mare, pentru că mi-am dat seama că nu va fi uşor, dar ce se poate realiza foarte uşor în viaţă şi să aibă efect mare?”, a mărturisit Tavi, care a mai spus că “cel mai tare îmi e frică de tocuri şi de faptul că va trebui să îmi dau barba jos după 15 ani. O să fie foarte distractiv, pentru alţii, pentru mine nu!”.

Şi Ami se declară foarte încântată de participarea în cel mai nou sezon Te cunosc de undeva!, “mai ales că sunt fan al emisiunii încă de la primul sezon. Orice provocare nouă mă pune pe gânduri și îmi pune la încercare emoțiile însă de-a lungul timpului am învățat din experiențele mele că, dacă mi-a fost teamă de ceva, cu atât mai mult am vrut să fac acel lucru fiindcă doar așa mi-am învins temerile. A venit momentul să spun DA și acestei provocări și sunt pregătită să văd cât de departe mă poate duce curajul meu de a ieși din zona de confort în acest context!”

Toto Dumitrescu a primit şi el provocarea de a participa în acest show cu mare entuziasm: “Voiam să mă pun în faţa unor situaţii dificile şi noi, iar această emisiune mă antrenează şi mă încearcă exact cum mi-am dorit. Totodată, lucrul cu vocea este ceva nou, dar atât de interesant. Mi-e cel mai teama de registrele inalte si de transpunerea in personajele, evident, foarte diverse intr- un ritm atat de alert!”, a mai declarat actorul.

Cel de-al 15-lea sezon al show-ului Te cunosc de undeva!, prezentat de Alina Pușcaș și Cosmin Seleși, și care îi are ca jurați pe Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan va fi difuzat în această toamnă, la Antena 1.

În articolul
Ei sunt concurenții sezonului 15 „Te cunosc de undeva”! Adda, Tavi Clonda, Ami și alții intră în jocul transformărilor
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Cum i s-a schimbat viața lui Emil Rengle, după ce a fost diagnosticat cu o boală autoimună, în urmă cu nouă ani. Dansatorul a apelat inclusiv la terapie
Showbiz intern • la 12:14
Cum i s-a schimbat viața lui Emil Rengle, după ce a fost diagnosticat cu o boală autoimună, în urmă cu nouă ani. Dansatorul a apelat inclusiv la terapie
  • Emil Rengle a fost diagnosticat cu o boală autoimună în 2017
  • Cum și-a schimbat viața
Avertisment pentru utilizatorii Instagram, după o scurgere majoră de date. Informațiile a 17,5 milioane de oameni au fost scoase la vânzare pe dark web
Stiri internationale • la 11:26
Avertisment pentru utilizatorii Instagram, după o scurgere majoră de date. Informațiile a 17,5 milioane de oameni au fost scoase la vânzare pe dark web
  • Scurgere majoră de date la Instagram
  • Compania este acuzată că a ascuns incidentul
Povestea care a făcut înconjurul Internetului. O influenceriță s-a căsătorit cu profesorul ei din liceu, cu 40 de ani mai mare. De ce cuplul este în continuare controversat
Beauty & Lifestyle • la 10:47
Povestea care a făcut înconjurul Internetului. O influenceriță s-a căsătorit cu profesorul ei din liceu, cu 40 de ani mai mare. De ce cuplul este în continuare controversat
  • O influenceriță de 22 de ani s-a căsătorit cu profesorul ei din liceu
  • Cei doi s-au reîntâlnit în urmă cu doi ani
Aseară, Survivor a fost lider de audiență! În câteva ore, un concurent din tribul Faimoșilor va părăsi competiția, la finalul primului Duel din sezon, la Antena 1!
Emisiuni TV • la 10:12
Aseară, Survivor a fost lider de audiență! În câteva ore, un concurent din tribul Faimoșilor va părăsi competiția, la finalul primului Duel din sezon, la Antena 1!
  • Diseară, o nouă ediție Survivor
  • Un concurent de la Faimoși va părăsi competiția
Ce se întâmplă atunci când renunți la zahăr pentru două săptămâni. Prin ce schimbări trece organismul
Beauty & Lifestyle • la 10:08
Ce se întâmplă atunci când renunți la zahăr pentru două săptămâni. Prin ce schimbări trece organismul
  • Ce se întâmplă în organism atunci când nu mai consumi zahăr pentru două săptămâni
  • Primele zile se pot dovedi ceva mai dificile
Lovitură pentru Ruxandra Luca! Singurul ajutor pe care îl avea a renunțat! Ce s-a întâmplat
Showbiz intern • la 09:37
Lovitură pentru Ruxandra Luca! Singurul ajutor pe care îl avea a renunțat! Ce s-a întâmplat
  • Singurul ajutor pe care Ruxandra Luca îl avea a renunțat
  • Ce s-a întâmplat
Vezi toate știrile noi
Recomandări
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
recomandare pe observatornews.ro
Coduri portocaliu şi galben de viscol în mai bine de jumătate de ţară, inclusiv Bucureşti. Minime de -15°C
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
recomandare pe playtech.ro
Ce faci dacă te-a inundat vecinul: cine plăteşte în caz de stricăciuni, conform legii
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
recomandare pe playtech.ro
Cea mai ieftină destinaţie de plajă din Europa e la câteva ore de România. Are şi o istorie specială
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! &#8211; GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o
Close