Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 06.01.2026 la 17:43
Actualizat pe 06.01.2026 la 17:43
Liviu Vârciu a avut parte de o experiență de coșmar la munte, în România. Prezentatorul a parcurs un drum de trei ore în șapte până în Poiana Brașov, iar acolo a avut parte de o altă lovitură. Escapada i-a lăsat un gust amar.
Liviu Vârciu a avut parte de o experiență de coșmar la munte.
- Liviu Vârciu a avut parte de o experiență de coșmar la munte
- Prezentatorul a făcut declarații exclusive
Liviu Vârciu a mers în Poiana Brașov alături de familie, pentru a se bucura de câteva zile de zăpadă. Lucrurile nu au decurs, însă, așa cum și-a dorit, astfel că în loc să se distreze, s-a enervat la fiecare pas.
Liviu Vârciu a ajuns în 7 ore din București în Poiana Brașov
După cele șapte ore petrecute pe drum, Liviu Vârciu a fost nevoit să stea la o altă coadă în Poiana Brașov, pentru a cumpăra cartelă de acces pe pârtii. După ce a pierdut alte două ore la coadă, prezentatorul a avut parte de o altă surpriză neplăcută, pentru că nu funcționau scaunele și telegondola.
Liviu Vârciu a fost revoltat de infrastructura problematică de care au parte șoferii care parcurg drumul București-Poiana Brașov, spunând că a petrecut mai mult timp în mașină decât la cazare. Prezentatorul a declarat că oamenii din trafic nu au fost nervoși, în ciuda situației tensionate care s-a creat.
Prezentatorul regretă că nu a plecat în altă țară
Liviu Vârciu a mărturisit că și-a dorit să ajungă la munte pentru a-i duce pe copiii lui la schi, însă regretă că nu a mers în Bansko. Prezentatorul a declarat că a fost naționalist, astfel că a ales să meargă la schii în țară.



